Skocz do zawartości
Fejvitt

Kursy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nauczyć się grać na perkusji jara mnie to od 5 lat  ale nigdy nie było kasy albo warunków.

Tyle że chciałbym się uczyć w domu z jakimś dobrym kursem (płatnym).

Bo nie mam za bardzo czasu na dojazdy do szkoły muzycznej oddalonej od mojej miejscowości.

I jeszcze jedno pytanie czy elektryczna perkusja na początek jest ok (bo chodzą jakieś mity że na akustycznej lepiej zaczynać).

Generalnie chciałbym kupić Roland TD1DMK.

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się głównie odnośnie tej drugiej części - oczywiście że na akustycznej najlepiej zaczynać, bo tak naprawdę tylko na akustyku będziesz miał pełen zarys techniki grania. Elektroniczna jest ogólnie w porządku, ale i tak musisz co jakiś czas pograć na akustyku - nawet raz na kilka tygodni żeby mięśnie zawsze miały obraz różnicy między perkami. Co to TD-1DMK, to moim zdaniem świetny zestaw; nie jestem fanem brzmień Rolanda i moduł dosyć niedużo oferuje, ale dla początkującego/ trochę zaawansowanego będzie git. 
Natomiast nawet kilka godzin kursu w domu nie zastąpi chwili z nauczycielem w realu - bo tak naprawdę tylko wtedy możesz zobaczyć jakie błędy robisz. Kurs w życiu nie zastąpi spojrzenia osoby która zna się na fachu, a te spojrzenie często może zmienić dużo. Jeśli bardzo chcesz sam się nauczyć w domu, to polecam ci czy apkę na telefon Drumeo (dosyć drogą) albo ich kanał na YT, ale mówię - nie będziesz wiedział tak naprawdę czy to czego się uczysz robisz faktycznie poprawnie. Nawet jakaś jedna sesja co kilka tygodni z nauczycielem jest zbawienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...