Skocz do zawartości
Mlody604

Pearl brass piccolo 13x3

Rekomendowane odpowiedzi

Werble Pearl Piccolo Brass wykonywane są tylko w rozmiarze 13x3. Mosiężny korpus przyodziany jest w stalowe obręcze (nie Power Hoop) o grubości 1,6 mm. Jest to zawodowa seria werbli. Instrument strojony jest na 8 śrub.

Posiadam ten model i jestem zadowolony. Jest to świetny werbel do wysokiego stroju, w którym przeszywa uszy. Piękny głośny rim-shot. Maszynka działa sprawnie. Jedyne co można mu zarzucić to brak uniwersalności. W muzyce która gram najczęściej Reggae, Ragga, Rap sprawdza się świetnie, natomiast w innym projekcie gram rock/punk i tu już gorzej. Nie mówię że to jest wielki minus, to jest jego specyfika, jest idealny gdy posiada się też inne werble. Ja niestety nie posiadam i najprawdopodobniej wymienię go lub jeżeli pieniądze puszczą to kupie drugi, inny. Mam na nim membrany Remo ambasador i Evans hazzy 300 i tak świetnie gra. Próbki zamieszczę już niedługo.

Chciałbym poznać wasze opinie/pytania odnośnie tego werbla.

e5ac9f3b7af631dcmed.jpg

de3eeef77ebc3860med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się ale twoje subiektywne odczucia co do uniwersalności tego werbla zostaw dla siebie. Mam ten werbel i znakomicie sprawdza się jako główny nawet w nie najlżejszej muzie. A obręcze 1,6 mm nie są obręczami typu Power Hoop. To zwykłe standartowe gięte obręcze. W przypadku tego werbla są atutem - własnie dzięki nim ten werbel jest uniwersalny i otwarty. Jego tańszy odpowiednik Mapex Pro Brass ma właśnie Power Hoop'y i brzmi słabiej, jego brzmienie jest ograniczone krótkie i właśnie mało uniwersalne. Te werble wystarczy tez porównać pod względem jakości napinacza sprężyn - w Pearlu jest precyzyjny jak zamek w niemieckim karabinie Mauser a ta w Mapex'ie jest jak w radzieckim Mosinie. Miałem tez okazję porównać ten werbel z Mapex Black Panther 13x3 brass (wersja niklowana na czarno ze złotym hardware - któryś ze starszych modeli) niestety przepaść głównie ze względu właśnie na wyjątkowo kiepską maszynkę w Mapex.

Werble Piccolo ze stajni Pearl'a produkowane są ponad 20 lat bez żadnych zmian (nie licząc napinacza sprężyn) w trzech wersjach i cieszą dużą popularnością. Jak dla mnie jeden z najlepszych werbli tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...