Skocz do zawartości
Perkuszysta

Problem z naprawą pedałów w Roland HD-1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po kilkumiesięcznym leżeniu na szafie, pedał stopy przestał działać kompletnie, a hi-hatu ledwo ledwo. Poszukałem porad w internecie, naprawiłem ale nie działało to jak w nowym sprzęcie. Teraz po 2 miesiącach problem powrócił, a nawet w stanie zaraz po poprzedniej naprawie, jakość pracy pedału stopy zniechęcała mnie do używania perskusji.

I co teraz? Skąd kupić części? Jaka firma takie rzeczy potrafi naprawić w rozsądnej cenie? A może ktoś tutaj ma pomysł jak sobie z tym poradzić samemu?

Tutaj więcej informacji jakie znalazłem wcześniej

 

Tutaj wystarczy obejrzeć kilka sekund od znacznika czasu w linku: (od razu dodam, że ja nic nie ciąłem, wybrałem metodę zmiękczenia smarem)

 


aby zobaczyć o co chodzi.

 

Zastosowałem się też do tej porady:
 06f94e891b410fe7b936039291864b0a.png

Gumę udało mi się zmiękczyć nagrzewając ją i wcierając smar silikonowy. Pedał stopy stał się teraz nawet zbyt czuły. Po tym nawet po dobie stania w chłodniejszym pomieszeniu, wszystko pozostało bez zmian. Niestety stopa zazwyczaj łapała najgłośniejszy typ uderzenia i bardzo trudno było zrobić tak, żeby łatwo było wywołać pozostałe 2 typy (perkusja ma 3 brzmienia na każdy instrument: lekko, średnio, mocno). Próbowałem cudować z podklejaniem taśmy która by trochę blokowała docisk tej już zbyt miękkiej w tym miejscu gumki, co nawet dało jakiś pozytywny efekt ale nadal do sposobu pracy jaki był w nowości, to daleko. Tak było wtedy. Teraz jak poleżała nieużywana przez ponad miesiąc, muszę użyć maksymalnej siły aby cokolwiek załapało, a i tak od razu wtedy łapie ten najgłośniejszy tryb.


Pomocy, bo tak to się grać nie da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...