Jump to content
Sign in to follow this  
Perkuszysta

Problem z naprawą pedałów w Roland HD-1

Recommended Posts

Witam

 

Po kilkumiesięcznym leżeniu na szafie, pedał stopy przestał działać kompletnie, a hi-hatu ledwo ledwo. Poszukałem porad w internecie, naprawiłem ale nie działało to jak w nowym sprzęcie. Teraz po 2 miesiącach problem powrócił, a nawet w stanie zaraz po poprzedniej naprawie, jakość pracy pedału stopy zniechęcała mnie do używania perskusji.

I co teraz? Skąd kupić części? Jaka firma takie rzeczy potrafi naprawić w rozsądnej cenie? A może ktoś tutaj ma pomysł jak sobie z tym poradzić samemu?

Tutaj więcej informacji jakie znalazłem wcześniej

 

Tutaj wystarczy obejrzeć kilka sekund od znacznika czasu w linku: (od razu dodam, że ja nic nie ciąłem, wybrałem metodę zmiękczenia smarem)

 


aby zobaczyć o co chodzi.

 

Zastosowałem się też do tej porady:
 06f94e891b410fe7b936039291864b0a.png

Gumę udało mi się zmiękczyć nagrzewając ją i wcierając smar silikonowy. Pedał stopy stał się teraz nawet zbyt czuły. Po tym nawet po dobie stania w chłodniejszym pomieszeniu, wszystko pozostało bez zmian. Niestety stopa zazwyczaj łapała najgłośniejszy typ uderzenia i bardzo trudno było zrobić tak, żeby łatwo było wywołać pozostałe 2 typy (perkusja ma 3 brzmienia na każdy instrument: lekko, średnio, mocno). Próbowałem cudować z podklejaniem taśmy która by trochę blokowała docisk tej już zbyt miękkiej w tym miejscu gumki, co nawet dało jakiś pozytywny efekt ale nadal do sposobu pracy jaki był w nowości, to daleko. Tak było wtedy. Teraz jak poleżała nieużywana przez ponad miesiąc, muszę użyć maksymalnej siły aby cokolwiek załapało, a i tak od razu wtedy łapie ten najgłośniejszy tryb.


Pomocy, bo tak to się grać nie da. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...