Jump to content
janusz236

naciąg na bęben basowy

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Wiem, że na ten temat powiedziano na forum już chyba wszystko, ale jaki naciąg byście polecili na bęben basowy Pearl Masters Studio BRX. W jednym ze sklepów nawiano mnie na Emada, ale podobno zakłada się go na bębny niższej klasy, aby poprawił brzmienie. Wiele osób chwali Aquariana SuperKicka II, tyle samo Powerstroke 3. Dodam, że oczekuję uniwersalnego brzmienia, mięsistego, z umiarkowanym klikiem, raczej do lżejszej muzyki typu funk, jazz, blues, pop, rock. Moje bębny to 6-warstwowa brzoza.

Z góry dzięki za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emada zakłada się na każdą centralę, czyt.: niskiej klasy ożywi, a im wyższej tym efekt lepszy ;) Jeśli chcesz uzyskać brzmienie bardziej otwarte to polecam Remo Powerstroke 3 lub Pinstripe. Aquarian SK2 i Remo Emad2 to praktycznie taka sama konstrukcja.

 

Skoro masz brzozowe bębny to z natury są one bardziej "pingowate", czyli optymalnie pracują lepiej w wyższych strojach w przeciwieństwie do klonu. Jeśli poszukujesz czegoś bez klika, bardzie "smoooth" to ja osobiście polecam poeksperymentować z powlekanym Remo Ambassadorem albo Emperorem. Ale wtedy to dobrze sporą poduchę dać do centrali i ma się miłe, ciepłe, nieagresywne bezklickowe brzmienie, które bez specjalnej obróbki sprawdzi się nawet pod mikrofonem w każdej z wymienionych przez Ciebie stylistyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...