Skocz do zawartości
janusz236

naciąg na bęben basowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Wiem, że na ten temat powiedziano na forum już chyba wszystko, ale jaki naciąg byście polecili na bęben basowy Pearl Masters Studio BRX. W jednym ze sklepów nawiano mnie na Emada, ale podobno zakłada się go na bębny niższej klasy, aby poprawił brzmienie. Wiele osób chwali Aquariana SuperKicka II, tyle samo Powerstroke 3. Dodam, że oczekuję uniwersalnego brzmienia, mięsistego, z umiarkowanym klikiem, raczej do lżejszej muzyki typu funk, jazz, blues, pop, rock. Moje bębny to 6-warstwowa brzoza.

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emada zakłada się na każdą centralę, czyt.: niskiej klasy ożywi, a im wyższej tym efekt lepszy ;) Jeśli chcesz uzyskać brzmienie bardziej otwarte to polecam Remo Powerstroke 3 lub Pinstripe. Aquarian SK2 i Remo Emad2 to praktycznie taka sama konstrukcja.

 

Skoro masz brzozowe bębny to z natury są one bardziej "pingowate", czyli optymalnie pracują lepiej w wyższych strojach w przeciwieństwie do klonu. Jeśli poszukujesz czegoś bez klika, bardzie "smoooth" to ja osobiście polecam poeksperymentować z powlekanym Remo Ambassadorem albo Emperorem. Ale wtedy to dobrze sporą poduchę dać do centrali i ma się miłe, ciepłe, nieagresywne bezklickowe brzmienie, które bez specjalnej obróbki sprawdzi się nawet pod mikrofonem w każdej z wymienionych przez Ciebie stylistyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...