Skocz do zawartości
mmaat

uchwyt do hi-hat który wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem pomóżcie dokonać wyboru ponieważ nie miałem bliższego kontaktu z tym sprzętem.

 

http://www.perkusje.com/1231,0,uchwyty-do-hi-hatu,1.html

 

DW Drum Workshop - Drop Clutch SM505

 

Dixon - Hi-hat Drop Clutch PSHK-7D-SP

 

Peace - Hi-hat Drop Clutch DA-132

 

Pearl - Hi-hat Drop Clutch DCLP-300

 

Czy te droższe są lepsze i warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dixona. Jakość wykonania bardzo dobra (to producent Gibraltara) i działa sprawnie (miałem okazję grać używając owego -absolutnie bez zastrzeżeń działa bardzo dobrze).

 

Moim skromnym zdaniem za DW czy Pearl'a płacisz za firmę dodatkowo. Pamiętaj, że wtym przypadku wszystkie wykorzystują tą samą metodę działania, więc od Ciebie zależy, więc jeśli chcesz poszpanować firmą (mówiąc: mam maszynkę "Deawoo" :lol:) i masz zbędne parę groszy to zachęcam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź Pearla ..... .

 

 

.. i zaraz się zacznie. .. :lol:

Daj spokój z Pearlem. Przecież najlepsze maszynki produkuje Yamaha, rewelacja :smile: Teraz dopiero się zacznie... :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma drop clutcha od Giba, czyli to samo co Dixon i sobie chwalę. Niektórzy mówią, że trzeba oderwać czarny filc z jednej części, żeby dobrze łapało blachę, ale ja nie miałem takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Ja polecam dixona. Jakość wykonania bardzo dobra (to producent Gibraltara) i działa sprawnie (miałem okazję grać używając owego -absolutnie bez zastrzeżeń działa bardzo dobrze).

 

Moim skromnym zdaniem za DW czy Pearl'a płacisz za firmę dodatkowo. Pamiętaj, że wtym przypadku wszystkie wykorzystują tą samą metodę działania, więc od Ciebie zależy, więc jeśli chcesz poszpanować firmą (mówiąc: mam maszynkę "Deawoo" :lol:) i masz zbędne parę groszy to zachęcam :)

 

Ja mam Dixona i nie jest OK. Uchwyt na precie non stop sie co jakis czas luzuje przez co maszynka z blacha przemieszcza sie do gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Pearl z uwagi na to, że aby opuścić HH nie musisz uderzać w dźwignię pałką

z góry (tak jak w przypadku pozostałych), ale z boku. Jest to wg. mnie o wiele wygodniejsze. Zdecydowanie odradzam PEACE - zacina się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia -> Gibraltar/Dixon :) dobrze działająca maszyna. i 2 x tańsza od Pearl'a ( którego przecież jestem zagorzałym fanem :biggrin: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW jest moim zdaniem najwygodniejsze, ponieważ aby opuścić górną blachę należy puknąć dźwignię z góry a nie z boku :)

 

Lars Ulrich (który ma dziś urodziny ;d) ma taki uchwyt.

 

 

Ja mam Dixona (kupiłem w środę) i bardzo sobie chwalę :)

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ten DW wygląda najsolidniej.

razcob- grałeś na tym? ( z tym :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem , ale wydaje mi się , że jest najwygodniejszy :)

Grałem tylko na Dixonie, którego ostatnio sobie sprawiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego DW. Krótko, ale wygląda porządnie. Zrezygnowałem z pearla właśnie z powody wajchy z boku, ja preferuje z góry. Do tego o ile mi się dobrze wydaje, tylko DW ma dodatkowy wkręt na dolnej nakrętce. Jak grałem na Pearlu, to po krótkim czasie gwinty się starły i żeby blacha byłą dobrze trzymana, trzeba było dokręcać na siłę, albo pogodzić się, że co kawałek trzeba poprawiać. Miałem dość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sobie sprawdz czy średnica pręta będzie sie zgadzać ze średnicą dziury ! bo na ten przykład maszynka Yamahy nie podejdzie na statyw Pearla. Jak jest z tymi które pokazałeś , nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...