Skocz do zawartości
Rotting

Mapex Black Panther

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Deep Forest Walnut 14x6.5. To jest jeszcze starszy model z cienszymi korpusami (chyba o 1 mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. :cool:

I jeszcze zapytam się o werbel Black Panther "hammerhead" stainless steel 14x5,5 - jaki jest i czy to jest ten sam werbel co steel tzn czy były robione steel i stainless stell, czy tylko te drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Birdseye....

Werble w wykończeniu Birdseye maja obręcze odlewane...

A jak mi podeślesz foto na email tego werbla : gtomek@autograf.pl , to myslę , że powinienem pomóc Ci w temacie obręczy...

Pozdrówka!

 

raczej jest to birdseye... pod moim podpisem jest link do mojego zestawu i tam są fotki tez samego werbla. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma 14x5,5 5,5mm maple z Diecastami??

 

Jakie macie doświadczenie z naciągami bo przyznam że stockowy uderzany [Remo UT] jest poprawny, ale jakoś szczena mi nie opadła jak go usłyszałem...

 

na dole mam Hazy 300 i sprężyny metrix [wreszcie zrozumiałem co to znaczy jasne sprężyny bo na tym werblu są bardzo czułe i szumią jasno]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma 14x5,5 5,5mm maple z Diecastami??

 

Jakie macie doświadczenie z naciągami bo przyznam że stockowy uderzany [Remo UT] jest poprawny, ale jakoś szczena mi nie opadła jak go usłyszałem...

 

na dole mam Hazy 300 i sprężyny metrix [wreszcie zrozumiałem co to znaczy jasne sprężyny bo na tym werblu są bardzo czułe i szumią jasno]

 

Mam taki w wykończeniu Birdseye i ostatnio najbardziej podoba mi się jego brzmienie na Ambassadorze X . Chociaz miałem wcześniej zwykłego Ambassadora i też bylo OK ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

To nie jest Birdseye....

Werble w wykończeniu Birdseye maja obręcze odlewane...

(...)

Pozdrówka!

 

Panowie bierzmy pod uwagę to, że w przypadku werbli o tak szlachetnej charakterystyce brzmienia ciężkie (odlewane) obręcze nie zawsze są najlepsze. Często przez swoją wagę potrafią skutecznie stłumić delikatne barwy dźwięku naszego werbla.

Tak więc odlewane nie zawsze równa się najlepsze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

To nie jest Birdseye....

Werble w wykończeniu Birdseye maja obręcze odlewane...

(...)

Pozdrówka!

 

Panowie bierzmy pod uwagę to, że w przypadku werbli o tak szlachetnej charakterystyce brzmienia ciężkie (odlewane) obręcze nie zawsze są najlepsze. Często przez swoją wagę potrafią skutecznie stłumić delikatne barwy dźwięku naszego werbla.

Tak więc odlewane nie zawsze równa się najlepsze.

 

Pozdrawiam

 

Fakt, często są pozbawione przydźwięków, które dla niektórych są wielką zaletą. Ale ja osobiście nie lubię zbytnio "dzwoniących" werbli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak pisał Ci przedmówca- masz pięknie brzmiący werbel, więc warto dać maks oddechu, przynajmniej fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej na nim nie będę testował powerstroków bo kontrolę ma bardzo dobrą, szukam raczej ciepłego, szerokiego i otwartego brzmienia, w sumie ten ambasador x wygląda obiecująco.

 

Na poprzednim werblu grałem długo na dwuwarstwówce i bardzo mi się podobało takie "grube" brzmienie naciągu więc może też dlatego zmiana na cieńszy wydaje mi się osłabieniem brzmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambassador X w połączeniu z Hazy 300 da radę, nie będzie osłabienia... będzie otwarcie, werbel dobry, więc i kop będzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie serii limitowanej Panthery robionej dla sklepu Thomann:

 

http://www.thomann.de/pl/mapex_14x55_special_black_panther.htm

lub

http://www.thomann.de/pl/mapex_14x55_black_panther_zebra.htm

 

Ktoś je ogrywał? Oglądał?

Cena jest zdecydowanie niższa, a wiadomo - w życiu nie ma nic za darmo...

 

Jakiś czas temu widziałem nawet te werbelki na allegro. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się bardzo podoba jasny, przejrzysty i ostry.

 

To, że go posiadam nie znaczy, że nie interesują mnie opinie innych :neutral: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barteque może jestem ślepy ale nie mogę znaleźć tego posta o werblach z thomanna a sam się nad nimi też zastanawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odkopuję temat, czy orientuje ktoś jaki jest rozstaw śrub przy lugach w klasycznych Pantherach o rozmiarze 14"x5,5" ?

Obojętnie czy drewno czy stal bo chyba jest identycznie.

 

Pozdro i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja z kolei stoję przed dylematem wyboru werbla. Jestem bardzo bliski kupienia tego

 

http://allegro.pl/werbel-mapex-black-panther-klon-orzech-14-x-5-5-i6313225728.html

 

Poszukuję mięsistego dźwięku o krótkim wybrzmieniu, bez zbędnych elikwot i nie wiem czy to dobry wybór. Naciąg uderzany wymieniam na remo cs, ale i tak nie wiem czy wyciągnę z niego żądany efekt. Nagrania na Yt nie bardzo mnie przekonują. Doradźcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...