Skocz do zawartości
add_ryan

DIY e-drum. Czyli, jak zrobić perkusję samemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze sklepy sieciowe:

 

Alt - Lublin

20-411, ul.Wolska 11

tel/fax: 81 749 77 77

Bas - Chełm

22-100, ul.Lwowska 13b

tel/fax: 82 565 41 41

 

Malko - Częstochowa

42-200, ul.Kopernika 10/12

tel: 34 365 12 75

fax: 34 361 46 66

 

Sopran - Zamość

22-400, ul.Piłsudskiego 53

tel./fax: 84 639 08 01

 

zadzwoń to się dowiesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
add_ryan

wszystkie e-drumy mają taką małą centralkę no wiadomo trigerowanie i motoryka gry na dużej siatce ale wpadłem na pomysł wrazie potzreby grania na imprezie można użyć dużej centrali ale jako atrapy na przedzie czyli dostawiana nieco obcięta tak do szerokości około 30 cm która z przodu wygląda jak normalna centrala no a za nią ta właściwa mała z trigerem co myślicie dobry pomysł ???

 

Nie wszystkie e-drumy. Tu mesh (:D) linka do 22'' naciągów 1) http://drumcenter.pl/product-pol-2770-Pearl-Muffle-Head-22-MFH22.html 2) http://billyblastdrums.easystorecreator.com/items/mesh-heads~muffs/22-Inch-Ballistech-Mesh-Head-detail.htm 3) http://www.thomann.de/gb/tdrum_th22_triggerhead.htm?sid=84867791dbd82138d5a71f5b00347dc0

 

Ludzie tak grają i żaden z nich, nie przesiadłby się na 8''...

 

 

Albo zobacz, co kolo z v-drums zrobił... http://www.vdrums.com/forum/showthread.php?t=60463

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem maila do sklepów o których mowa wyżej z pytaniem o dostępność talerzy tych do ćwiczenia Stagg i odpisali

"Witam w aktualnej ofercie firmy Stagg nie ma poszukiwanych przez Pana talerzy - możemy zamówić : Zestaw do ćwiczeń: 5" BD pad+pedał, 10" SD pad, 14" HH pad, 2 x 15" CR pad, 2 x 10" TT pad - w cenie 870zł "

 

 

czyli chyba nikogo to nie zainteresuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo sytuacja z padami talerzy Power Beat. "Będą dostępne najwcześniej za 2 miesiące. Można wcześniej ale musiałyby kosztować przynajmniej dwukrotnie więcej." Może jeszcze gdzieś jakieś inne są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę od tematu patrzcie Panowie co dzisiaj udało mi się znaleźć w piwnicy ^_^

 

1012859.th.jpg

 

1012860.th.jpg

 

1012858.th.jpg

 

Są to pady od perkusji z guitar hero, udało mi się znaleźć w piwnicy dwa takie zestawy z których kiedyś wymontowałem moduły i sprzedałem je (na czym jeszcze zarobiłem ^_^).

Pady mają bardzo fajne odbicie, nawet jak na gumiaki i są nawet ciche. Zestaw składam na siatkach ale jako dodatkowe pady, efektowe, myślę że świetnie się nadadzą.

 

W tej chwili jeszcze zastanawiam się nad mocowaniem ich do ramy i myślę czy dołożyć je do zestawu czy zrobić z nich osobną perkusję.

 

EDIT:

Jeszcze pytanie co sądzicie o robieniu elektronika na korpusach 13"? Bo jak kupowałem korpusy to miały być 12", wydawało mi się że takie są, nie mierzyłem ich i nie widziałem tej różnicy 2,5cm. A słyszałem że na siatkach większych jak 12" ciężko triggeruje się naciąg, to prawda? Naciągi kupowałbym dwuwarstwowe od Pana Kazimierza.

Ktoś już z Was triggerował bębny w rozmiarze 13"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś moderator w ogóle?..

 

Trochę mi się wlecze ta produkcja. Tak wyglądają beczki po drugim woskowaniu (bejca+olej tungowy+wosk+wosk...).

 

d0208eef38c91294m.jpg

 

Może mi ktoś powiedzieć, z czego najlepiej robić pianko-gąbki na triggery? Twarde? Miękkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może mi ktoś powiedzieć, z czego najlepiej robić pianko-gąbki na triggery? Twarde? Miękkie?

 

kup tzw. polting. można to dostać w marketach budowlanych. to taki sam rodzaj materiału jak do izolacji rur. tyle że musisz szukać raczej dość twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie już doświadczenie w robieniu własnych "foam cone'ów" =p to chętnie z niego skorzystam. Chodzi mi głównie o rodzime materiały (tak jak azzaron dla przykładu napisał...).

Jakieś zdjęcia? Czy sklejaliście z kilku warstw? Jakich? Może pytania upierdliwe ale wieeele czasu mi to zaoszczędzi na próby...

 

Pytaliście na gg jak rozwiązałem sprawę mocowania wtyków do obudowy ( te zagramaniczne długie/gwintowane są w cholerę drogie). Korpusy są grube, a gwint w standardowych krótki. Dla tych, co nie chce się im kombinować z robieniem mega dziur, kombinowaniu jakichś superwyczesanych blaszek, sposób jest taki. Wiertło do drewna (takie dłutkowate 16mm) i wiertło normalne 9mm. Wiertłem do drewna nawiercamy jakieś 2mm od góry tomu, a potem dopiero dziewiątką...i już. ;)

 

35df95b8e6919b38m.jpg e37620686c0208f9m.jpg 2b09391c8b63aa36m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mocowania gniazd na jack to nie trzeba się specjalnie wysilać wystarczy zrobić większy otwór i kupić to:

 

http://www.sklepy24.pl/sklep/guitarproject_pl/produkt/1021757169-plytka-mocowania-gniazda-jack-sung-il-hj004

 

pewnie w sklepie muzycznym też to mają. wygląda estetycznie. można też zrobić sobie taka płytkę samemu ale trzeba miec narzedzia i materiał blacha kwasówka 0,5mm wystarczy. kwasowa dlatego że nie będzie rdzewieć i wyglądać szpetnie za parę tygodni :)

 

co do poltingów to można kupić taki, który ma na jednym boku tasme klejącą. jego grubość wynosi ok.30mm więc wystaczy tylko ciąć na odpowiednie kawałki i dopasować wysokość. jego twardość jest wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6zł (+15zł przesyłka) x 7... ale fakt - też ładnie! :) Dzięki azzaron. Można też kupić tabliczki drzwiowe na nr. lub nazwisko, lub gniazdo ala Neutrik MK%20IV%20SE%20Neutrik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolegom wyżej lipa z tymi blaszkami\padami. ;) troche szkoda że tyle trzeba czekać :cry: Może napiszmy w 1 dniu i zamówmy to ogarną wiekszą ilośc i bedzie szybciej ? :lol: ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie sam cztery pady i jestem niepocieszony.

kupiłem na niemieckim ebayu stożki ( takie same jak w rolandzie ) tu jest link

 

http://cgi.ebay.com/6-foam-cone-trigger-for-DIY-electronic-drum-PRO-SENSING_W0QQitemZ270692311005QQcategoryZ10173QQcmdZViewItem

 

do tego aluminiowy ceownik oraz kątowniki. Wszystko ze sobą ładnie poskręcałem.

Pady mają wymiar 12" i identycznie wyglądają.

 

Moje pytanko brzmi: czy wszystkie pady przy jednakowych ustawieniach w module( td-8 )

powinny brzmieć tak samo???

 

U mnie jeden z padów czułość ma idealną drugi ma jakies dziwne przydźwięki a trzeci nie zbiera wszystkich uderzeń.

Gdzie tkwi błąd? Przypominam że każdy z tych padów wykonałem tak samo.

 

Może coś z piezo nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O KU*WA.

 

200zł za blaszki piezo z nakładkami piankowymi?

 

Nie chce cię jeszcze dołować, ale patrz tutaj:

http://allegro.pl/przetwornik-piezo-bez-generatora-17x4mm-6237-i1412514650.html

to samo, tylko że bez pianki i w obudowie plastikowej.

 

Ale nie wiem, może te twoje z ebaya są złote, albo coś...

 

Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszk piezo 27mm kosztuje 0.7pln do tego kawałek kabelka jakieś 0,5pln, trochę lutu i gotowe. za dwie stówy to można kupić gotowy pad :) zrobienie stożka to też banał no ale nie kazdy musi być adamem słodowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak kosztują oryginalne stożki co do piezo to w każdym dobrym sklepie elektronicznym można je dostać bez problemu i to bez obudów i to jeszcze taniej.Co do tych padów powinny działać tak samo jeśli są jakieś różnice w czułości to może być wina w wysokości zamontowania piezo ze stożkiem od naciągu ale można to ustawić czułością w module co do tych przydzwięków to dziwne sprawdz rodzaj trigera jaki ustawiłeś w module

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do tyhz przydzwięków to dziwne sprawdz rodzaj trigera jaki ustawiłeś w module

 

zależy też jaki naciąg założył oczywiście jeśli mowa o siatkach. ja założyłem pearla i dawał cholerny przydźwięk. nic nie dawało podnoszenie stożka czy zwiększnie napięcia naciągu. przydźwik był i już. miałem wrażnie jakby naciąg odskakiwał od stożka i dodatkowo wzbudzał trigger wracając na miejsce. dopiero wymiana naciągu na digdrumowy od pana Kazimierza rozwiązała problem. przydźwięk zniknąl jak ręką odjął a nic nie zmieniałem w ustawieniach modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do naciągu to masz rację Pearl się nie nadaje .Jeśli to Pearl trzeba by spróbować go przytłumić gąbką od spodu może coś to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siatki mam oryginalne podwójne z hart dynamics. Wysokość pianek jest taka sama, wziąłem wymiar z tego pada co śmiga dobrze ok. 3mm nad korpusem. A ta cała blaszka piezo może jakoś słabiej działać od pozostałych? czy jak jest zła to wcale nie działa? Wkurza mnie to bo myślałem że to nie takie trudne zrobić e-druma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...