Skocz do zawartości
add_ryan

DIY e-drum. Czyli, jak zrobić perkusję samemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jest możliwe zrobić jakoś z powszechnie dostępnych materialów kontroler do hihat z zwyklego statywu?

 

Nie wiem jaka jest definicja 'zwykłego statywu" :smile: , Ja do Basixa wkleiłem poxiliną microswitch. Pomalowałem na czarno i się nie rzuca w oczy. Microswitch bo wtedy jeszcze nie wiedziałem że można próbować zrobić inny (ze stanami pośrednimi). Trzy lata działa. Mogę podesłać zdjątko na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nurtuje mnie kilka pytań odnośnie perkusji DIY, które tutaj pokazaliscie jakiś już czas temu a teraz studiuję ten temat i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami. Pozwolę sobie zapytać w podpunktach, żeby łatwiej było na nie odpowiedzieć.

 

Mam zamiar złożyć perkusję elektroniczną od podstaw. W skład mojego zestawu wchodzić będzie: werbel (14'), dwa tomy (13'), floor tom (13') i stopa (13'). Do tego hi-hat, dwa crashe i ride.

 

1. Konstruując ramę z części, jaką długość mają poszczególne rury? Generalnie chodzi mi o te stojące pionowo (pod talerze), dwie poziome trzymające tomy i stopę, oraz dwie boczne, również poziome? Wszystkie mają 1m, czy się mylę?

 

2. Posiadam tomy, ale bez mocowań, czy jest jakiś sposób, żeby wykonać to samemu?

 

3. Czym różni się konstrukcja Bass Druma od reszty bębnów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko zależy od Ciebie, w końcu pewnie robisz ją pod siebie ;)

2. Sposób zawsze jest, możesz kupić oryginalne mocowania (takie których szukałem kilka postów wcześniej lecz nie znalazłem), możesz także wykonać np z takich mocowań rur do ściany i w nich zamiast kołków wkręcasz kawałki śrub i potem tom na te śruby przykręcasz

3. Szczerze to niczym, niektórzy stosują inne triggery ale ja wykonałem go dokładnie tak samo jak pozostałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś jakieś schematy jak zrobić crash z chokiem?Dokładnie chodzi mi jak połączyć piezo z gniazdem jack. Mam jeszcze pytanie do autora tematu jak wytłumił ride żeby bell nie odbierał sygnałów z drugiej strefy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat z pytaniem jak tam Wasze bębny DIY? Coś poprzerabialiście, dorobiliście?

 

U mnie praca zbliża się do końca, bębny skończone w 90% do wymiany jeszcze kick-pad bo mam nowy pomysł i jak dorwę korpus 14" to będę go realizował.

 

Do wymiany idą talerze na rolandowskie a te pójdą na sprzedaż.

 

Do tego chciałbym jeszcze dorwać gdzieś gumy na osłonę obręczy ale wszędzie albo jest taka z nadrukami albo za gruba, albo za cienka albo w cenie złota.

 

Korpusy jeszcze polecą do malowania ale to odległy plan bo na tą chwilę najważniejsze dla mnie jest to żeby działało to jak najlepiej a że działa idealnie to resztę zostawiam już na nudne jesienno-zimowe wieczory : )

Jak się pieniążki znajdą to i moduł pójdzie do wymiany, chociaż ta TD-3 naprawdę daje rade.

 

Oto wynik roku mojej bardzo powolnej pracy:

89376641.th.jpg

77017189.th.jpg

 

Jedyne z czym jeszcze się męczę to przenoszenie drgań na ramie na talerze, nie wiem czy to wina talerzy czy sztywności konstrukcji, dodam jakieś gumy to może pomoże.

 

No i nie mogę poradzić sobie z ustawieniem hi-hatu, nie wiem czy to ten Rolandowski kontroler FD-8 jest jakiś ułomny czy tak po prostu ma być ale zakres kiedy mamy hi hat pół-zamknięty jest tak mały że ciężko go w ogóle wyczuć. Może ktoś potrafi coś poradzić?

 

Pozdrawiam

Danielos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie propozycje na zastąpienie rezo siateczkowego? W DIG DRUMach zauważyłem jakby okrągłą gumę nałożoną na korpus. Możecie przybliżyć temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat z pytaniem jak tam Wasze bębny DIY? Coś poprzerabialiście, dorobiliście?

 

ja nie mialem okazji pochwalic sie jeszcze swoim dzielem. na dzien dziesiejszy wyglada i brzmi to nastepujaco:

 

w tle slychac uderzenie palek o siateczke, to dlatego dzwiek sampla nie jest taki idealny. Modul widac na krzesle kolo biurka :-). Jeszcze nie wrzucilem tego do jakiegos eleganckiego pudelka. Jest to polutowany przeze mnie MegaDrum (www.megadrum.info - jakby ktos byl zainteresowany)

 

Teraz borykam sie ze zrobieniem blach. Mam jedna plastikowa i ja chcialbym wyprobowac. Na gore widzialem ze dajecie jakas gume. Bylem dzisiaj w sklepie z gumami (gumalit w szczecinie) ale arkusz takiej mikrogumy (10 mm 2x1 metra czy cos kolo tego) kosztuje 220. Niech ktos powie jaka guma sie sprawdza (czy inny material) do wytlumienia tego od gory i jakiej grubosci. Dzieki. Jak ktos ma pytania co do mojego zestawu to chetnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie testowałem ale myślę, że na talerzach powinny dać radę podkładki pod mysz z mikrogumy, odpowiednio docięte + wąż (np. ogrodowy) na rant (rozcięty wzdłuż). Przy okazji wytłumi to blachę, jeśli jest metalowa. Na allegro takie podkładki są nawet po 1zł/sztuka.

 

PS. Dopiero teraz obejrzałem film, masz ogromne opóźnienia. Ja podłączałem się pod wejście MIDI w karcie dźwiękowej zintegrowanej, używałem Asio4ALL i miałem bardzo, bardzo małe opóźnienia. 2GB ram, 3GHz procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2018 o 13:37, add_ryan napisał:

Chyba już finalna wersja mojego przerobionego Mapexa Q... ;)

 

7c274c73ed49.png

Z jakim modułem to śmiga?

Ładny zestaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z Roladą TD-12. ;)  Szukam TD-20X. Jakby ktoś miał na sprzedaż/zamianę z dopłatą? No wejść mi brakuje... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt takiej przerobki bębnów na e-drums? Oczywiście tak +/- biorąc pod uwagę dobrej jakości triggery i siatki (apropos jakie polecacie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt przeróbki. To jest temat rzeka. Wszystko zależy od warunków brzegowych. Co masz i dokąd zmierzasz. Ja zaczynałem od starego POLMUZa. Wydawało mi się, że zrobię to bez kosztów, bo piezo kosztowało złotówkę, czy coś koło tego. Ale.... Jak się zaczęło to mnie poniosło i w sumie później żałowałem, że nie kupiłem jakiegoś gotowego zestawu, (bo wyszedłby taniej). Dodatkowo czas spędzony na budowie (a były tego trzy prototypy) mógłbym przeznaczyć na ćwiczenie… Na przykład spore koszty były związane z talerzami. W Polsce nie mogłem znaleźć nic stosownego (według mojej ówczesnej wiedzy i AMBICJI). Wobec tego zakupiłem na E-Bay dwa komplety plastikowych talerzy do ćwiczenia w UKeju. Co to kosztowało proszę sobie wyobrazić. Miałem też fantazję sprowadzić Alesis Trigger IO z USA….  Talerze próbowałem kilka razy – był problem z trwałością zanim udało się wypracować jakiś trigger zdolny wytrzymać więcej niż 5-10 grań. Oklejałem też różnościami. Pierwszym udanym materiałem były podkładki pod mysz GIGABITE GHOST GP-MP8000 (gamingowe). Dwie pochłonęły małą fortunę ; -) Następnym materiałem, który mi się sprawdził była guma jakby spieniana, (ale nie mata samochodowa wygłuszająca, to też testowałem i się nie sprawdziło, za miękka). Guma nie powinna być zbyt miękka i z twarda rzecz jasna też nie. O ile mnie pamięć nie zwodzi to ta udana miała 200 Shore’ów twardości. Klejone na klej tapicerski (zachowuje elastyczność). Tyle doświadczeń.

Siatki - miałem Pearl Muffle Head oraz Remo Silent Stoke. IMHO różnią się wyłącznie kolorem. I oba rodzaje charakteryzują się zdecydowanie za silnym odbiciem (rebound). Można przywyknąć, ale jest to trochę nienaturalne. Jak odkryłem siatki DigDrum to innych już odtąd nie chciałem. Dwie warstwy i odbicie bardziej naturalne jak na moją rękę, dużo mniejsze niż wyżej wymienione siatki.

Na koniec dodam, że obecnie mam pełen zestaw DigDrum (a jedyny mój „kastomowy” element to e-cowbell mojego projektu i wykonania.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...