Skocz do zawartości
GRANIT777

Sabian HHX Evolution Set 14, 16, 18, 20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Co myślicie o tych blachach , do jakiej muzy są przeznaczone , może ktoś je ma ? (hh, crash , o-zone crash , ride rozmiary jak w tytule)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crashe, china i ozone jak dla mnie rewelacja, tną niesamowicie, szybkie, jaśniejsze od innych HHXów, natomiast ride i hi hat mi nie odpowiadają. Hi hat jest za bardzo dla mnie taki puszkowaty, a ride za bardzo rozmyty,

 

tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie mi o takie uniwersalne blaszki chodzi , bardziej fusion , funk , rock , tylko żeby za bardzo szkliste nie były i ważne jest żeby na żywo bez mikrofonów dobrze się sprawdzały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko przyrównywać je do A Customów, bo teoretycznie hhx-om odpowiada seria K Custom.A Customy to odpowiednik AXX u Sabiana.

O samym secie mogę powiedzieć, że brzmi naprawdę świetnie.Mój nauczyciel miał te blachy, w dodatku z sygnaturą Weckl'a.Niesamowita melodyjność i projekcja i takie fajne, ciemne trashowe "coś" w tle.Mi najbardziej przypadł do gustu ride - świetna kopułka, a przy crashowaniu wydobywał się duży crash o chinowatym zacięciu.Również O-zone 18" bardzo ciekawa blacha.I tak już ktoś powiedział blachy generalnie do wszystkiego, oprócz jakiegoś mocnego metalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerven666,

 

Evolution, o których rozmawiamy to jest sygnowana seria Dave'a Weckl'a - na każdej blaszce widnieje jego sygnaturka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnaturki są - a blachy są EXTRA !!!

Zwłaszcza Hi_hat to prawdziwy selekt , i ten chick ! następnym faworytem jest bel na ride , potem crash , bow na ride i ozone , ozone to raczej taki trash hit , crash niesamowicie czuły fajnie sie wzbudza kcuikami , blachy w porównaniu np z istanbulami traditional , któe miałem wcześnie są bardziej mięsiste , istanbuly są suche (ale mają fajny brudny charakter) Evolutiony to najwyższa technologi , którą czuć.

 

To takie wstępne wrażenia paru minut ostukiwania niezbyt rozgrzanych blach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałbym zakładać nowego tematu, a mam do poruszenia bardzo ważną kwestię.

Ciekawi mnie dlaczego jest taka duża różnica w cenie, jeżeli chodzi o zestaw który w polsce kosztuje około 3500zł, a poszczególne blachy mają się tak:

- hi-hat - 1550zł

- crash 16 - 940zł

- ozone 18" - 1100zł

- ride 20" - 1270

RAZEM - 4860zł

 

Czyli mamy aż 1360zł taniej, więc jest to spora suma i własnie rzecz która mnie zastanawia to czy te blachy nie są przypadkiem jakiegoś drugiego sortu, gorszej jakości?? Prosiłbym o wypowiedzi osób które porównywały konkretną blachę wyjętą z zestawu do blachy której możemy kupić luzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie rzecz która mnie zastanawia to czy te blachy nie są przypadkiem jakiegoś drugiego sortu, gorszej jakości??

 

Mam rozumieć, że idąc tym tokiem myślenia, firma, która zamawia 4 samochody i płaci sporo mniej, wg wzoru:

 

CENA ZAKUPU 4 AUT DLA FIRMY

 

to te auta dla firmy też są drugiego sortu i niższej jakości ?! :doubt:

 

 

Co do blach: KAŻDA blacha, sprzedawana osobno lub sprzedawana w secie będzie BRZMIAŁA TROCHĘ INACZEJ.

Gdy kupujesz osobno będziesz miał możliwość wybrać każdą z osobna.

Gdy kupujesz w secie, musisz lekko zaryzykować, ale jestem pewien, że brzmienie cię nie zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale myślę że nie ma czegoś takiego jak samochód drugiego sortu, a jeżeli jest to po prostu wykrywają wadę i albo naprawiają albo nie wchodzi do sprzedaży. A jak widać nawet na filmikach z fabryki blachy przechodzą selekcje no i kto wie czy blachy troche gorsze, ale według sabiana nadające się do sprzedaży nie są pakowane do zestawów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta różnica wynika wg mnie przede wszystkim z tego , że jest to "set" , ostukiwałem blaszki w secie i oddzielnie i jakiś słyszalnych różnic nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale myślę że nie ma czegoś takiego jak samochód drugiego sortu, a jeżeli jest to po prostu wykrywają wadę i albo naprawiają albo nie wchodzi do sprzedaży.

 

A czemu nie wchodzi do sprzedaży ? Bo chyba źle by świadczył o jakości produktów firmy, prawda ?

 

Czy nie to samo tyczyło by się blach ?

 

A jak widać nawet na filmikach z fabryki blachy przechodzą selekcje no i kto wie czy blachy troche gorsze, ale według sabiana nadające się do sprzedaży nie są pakowane do zestawów?

 

No to co to znaczy "gorsze" ?

No bo jeśli "nadają się do sprzedaży" to chyba mieszczą się w jakiś normach, prawda ?

 

Te, które się nie mieszczą, idą ponownie do pieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warte są swojej ceny ;-)

To mój docelowy set, na razie muszę się zadowolić XS20.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...