Skocz do zawartości
drumas

Jerzy"Keta"Piotrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przypomnieć legende polskiej perkusji,Jerzy piotrowski w latach 70-94 wyznaczał kierunek gry na bębnach.Świetnie sprawdzał się w różnych stylach w latach. dziewiędziesiątych prowadził warsztaty perkusyjne,jest autorem podręcznika do nauki gry na bębnach.

Polecam kilka pozycji z udziałem Kety.

Grupa Niemen

SBB

Krzysztof Ścierański-Bass Line

Pick Up

Young Power

Martyna Jakubowicz("Kołysz Mnie"-cały koncert grany miotełkami,rewelacyjne solo)

Big Band Irka Dudka

Shakin Dudi

Kombi

The Dudis

Dżem-"Detox","Wechikuł Czasu-Spodek 92"

Blues Rock Guitar Workshop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był to moj pierwszy mentor. Mam jego podręczniki kasetę do ćwiczeń. Dzięki niemu zacząłem w miare poprawnie czytac nuty i generalnie rozwijac sprawność techniczną nóg i rąk. Bardzo dobry perkusta - az mi głupio, że sam go tutaj nie zamieściłem :???:

 

Jednak jego szkółka jest idealna na początek przygody z bębnami. Rozpisane tam ćwiczenia pomagaja w dążeniu do perfekcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Pierwsze co przychodzi mi na myśl o panu Jurku to profesjonalizm. Tez zaczynałem od jego szkółki. Świetna dla młodych początkujących pałkerów (a to nie jest ani VHS ani DVD - szok dla młodych? ;) )

 

Uwielbiam kawałek "Bez ograniczeń" zespołu Kombi (jak ktos pamieta czołówkę 5-10-15 to wie o czym mowa :neutral: )

 

Tomek Łosowski miał okazję bezpośrednio pobierac nauki u niego (wiadomo czemu ;) ) i proszę co z niego wyrosło :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem przyjemnośc poznać go osobiście ponieważ był jurorem na jakims przeglądzie. Moge powiedziec tylko tyle że to jest facet, który wali prosto z mostu to co mysli bez owijania w bawełne. Fajny gość Artysta przez duże A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje brać udział w warsztatach prowadzonych przez Piotrowskiego.W latach 1990-1994 z materiałami edukacyjnymi było bardzo ciężko(brak internetu,szkółek DVD)krążyło kilka kopi vhs Steva Gadda iWeckla.Co do warsztatów,odbywały się tylko warsztaty jazzowe w Puławach,Piotrowski zapoczątkował warsztaty na których można było uczyć się mocnego grania.Jego zajęcia prowadzone były na najwyższym poziomie,od rana do południa praca nad techniką,poznawanie ciekawych rytmów,po obiedzie nauka gry w sekcji,z basem i gitarą,ana zakończenie dnia po kolacji każdy uczestnik warsztatów brał udział w jammsession grając pod okiem instruktora z zawodowymi muzykami.

Szkoda że tak szybko się to zakończyło,w 1994 roku Piotrowski wyjechał na trasę koncertową po USA i niestety jest tam do dziś,a najgorsze jest to że już niegra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 1994 roku Piotrowski wyjechał na trasę koncertową po USA i niestety jest tam do dziś

 

długa ta trasa :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jego własnie szkołe na perkusje.

A co do samego Piotrowskiego - świetny bebniarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keta był przez chwile w polsce w 2004 roku,opowiadał o stanach.Podczas trasy po USA nagrał ostatnią płytę z SBB,zespół wrócił do polski a Piotrowki został i ułożył sobie nowe życie,mieszka w New Yersey pracuje w firmie logistycznej,jeżeli chodzi o gre na bębnach to raczej nic z tego nie będzie,Jerzy ma kłopoty zdrowotne(uszkodzenie słuchu).

Niebawem powstanie strona internetowa Piotrowskiego,mam nadzieje że osoby z bliskiego otoczenia namówią Jurka do kontaktu z fanami.

Ja osobiście licze że kiedyś przyjedzie do kraju i zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jego własnie szkołe na perkusje.

 

kolejności wyrazy prawidłowej ułożyć w możesz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz.

Mam własnie jego autorstwa Szkołę na Perkusje.

Lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Pana Piotrowskiego to głównie z Dżemu znam;] Płyta Detox to mistrzostwo..niepowtarzalny klimat...no a w spodku Jego solówka w utworze Czarny chleb...miodzio:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję jakieś dwa miesiące temu oglądać cały ten koncert w TV. Jak dla mnie rewelacja! Wspaniali muzycy i cudowna muzyka. Bębniarz jest rewelacyjny w rzeczy samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam koncert Martyny Jakubowicz"Kołysz Mnie",Keta cały koncert gra szczoteczkami,a mimo ograniczeń zagrał jedną z najleprzych solówek.Koncert był emitowany przez TVP,jest także zapis na płycie CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten koncert na żywo w W-wie (chyba Filtry) - kapitalni muzycy . Solo garów tak klimatyczne (miotełki) , że zadne dwie stopy(trzy a nawet cztery) nie zbudują takiego klimatu bitwy - polecam szczególnie młodym i szybkim( i wściekłym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do wyrazów podziwu. Mam Detox w aucie. Bębny Piotrowskiego stanowią w moim mniemaniu o atmosferze tego albumu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O utracie słuchu to słyszałem z kilku źródeł.

Kumpel brata mojego kumpla... poznał Piotrowskiego w USA. Stary klezmer, kluby, te rzeczy... więc to prawda jak widzę z tym słuchem.

Ale słyszałem, że p. Jurek pracuje na budowie, jeździ Harleyem i wszystko ma w dupie.

 

[ Dodano: 07-05-2007, 00:11 ]

Vertigo powiedział o Piotrowskim, że to najlepszy garowy na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy Piotrowski to zdecydowanie legenada perkusji w Polsce, szkoda że nie można go już oglądać w żadnej z kapel, bynajmniej na bębnach uczyłem sie grać własnie od niego, miedzy innymi z jego kaset podręczników napisanych bardzo przystepnie i przejrzyscie, gdzie można było znaleźć podstawy zapisu nutowego oraz wiele ciekawych ćwiczeń rozwijajacych sprawność techniczna nóg i rąk w poruszaniu sie po zestawie, dlatego sporo mu zawdzieczam. Człowiek ten wielokrotnie wygrywał plebiscyty na najlepszego Polskiego perkusiste więc z pewnością może być wielkim wzorem dla ludzi pasjonujących się tym fachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Może nie będe twórczy w opinii ale faktycznie Jerzy Piotrowski jest dla mnie mentorem i wielkim mistrzem. :o

 

Szkoda, że już nie gra ale zawsze zostają archiwalia. :smile:

 

Tak przy okazji witam serdecznie wszystkich forumowiczów. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zaznaczyc ze chyba on pierwszy zagral w polsce na elektrycznej perkusji publicznie. tez posiadam jego szkolke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...