Skocz do zawartości
mirus

Piotr "Stopa" Żyżelewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo, iz opcja "szukaj" na forum wskazala jedynie dwa posty, w którym wymieniono nazwisko tego pana, to mysle, ze jest on znany wiekszej ilosci forumowiczow :smile: .

 

Dla mnie przede wszystkim perkusista uniwersalny. Od reggae w Izraelu, przez rozne rocki, a nawet punk rocki do prawie metalu (w pewnym momencie w Armii [zwlaszcza po dojsciu do tego zespolu Popcorna z Acid Drinkers]) i okolic dżezu w VooVoo.

 

Z pewnoscia nie jest najwiekszym technikiem czy najszybszym palkerem. Jednak przez lata gry udalo mu sie wyrobic swoj styl, swietnie widoczny w VooVoo. Przede wszystkim, od polowy lat 80, gral w wiekszosci najwazniejszych polskich zespolow punkowych. po odejsciu w 1998 z Armii zostalo Voo Voo i Tymoteusz. Czesto gra rowniez w roznych okolicznosciowych koncertach telewizyjnych. Zwlaszcza tych, ktorych szefem jest Marcin Pospieszalski - swietny basista,... a zreszta on gra na wszystkim ;)

 

Kilka rzeczy z YouTube:

Brygada Kryzys z Jarocina 91

 

Cos nowszego:

2Tm2,3 w Warszawie ze Stopa na bebnach

888 Effatha Milosc Shalom

 

niestety nie potrafie znalesc zadnego VooVoo :-( ale to trzeba przezyc i na zywo zobaczyc :smile: ile mozna z tego wyciagnac: foto1.jpg (plus ride i jakis crash).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak! Jego gra naprawdę jest fajna :D Ponoć bardzo szybko gra na pojedynczej stopce. Jeden z najważniejszych dla mnie bębniarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoć bardzo szybko gra na pojedynczej stopce
a nawet nie ponoć :P Stad jego ksywa :) To mój ulubiony polski pałker, uwielbiam jego grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ksywa nie stad, choc trzeba przyznac, ze potrafi grac jedna stopa to do czego inni potrzebuja podwojnej. ;)

w tym wywiadzie mozna przeczytac skad sie wziela ksywa. a pod druga czescia wypowiedzi - Panie Kukurydza - sie podpisuje :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh, dziękuję za ten link. Przedtem też myślałem że jego ksywa stąd jak gra, a tu proszę :) No panowie, nie jeździć na rowerach na próby, bo was stopy będą boleć. :P Też podpisuję się pod słowami Pana Kukurydzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry bębniarz, ma świetny styl. No i ta stopa...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ni umiałbym grać na tak "bogatym" zestawie jak on. Jestam za to pełen podziwu, ja bez tomów nie umiem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komentarz miesiąca.

 

Jest początek miesiąca, a kolega dopiero zaczyna próbując sobie nabić licznik postów.

Jest to metoda, bo nic tak nie wyróżnia na forum jak licznik ostrzeżeń pod avatarem :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za poważnie traktujecie to forum co? Pewnie siedzicie tu w kazdej wolnej chwili i jestescie przewrażliwieni. Przepraszam nastepne komentarze tego typu zachowam dla siebie ;) Wyluzujcie troche bo osiwiejecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest początek miesiąca, a kolega dopiero zaczyna próbując sobie nabić licznik postów.

Masz na myśli TEN LICZNIK, do którego nikt nie zagląda? :) Cieniu, bez przesady.

 

Pewnie siedzicie tu w kazdej wolnej chwili i jestescie przewrażliwieni.

Heh, nie o to chodzi, po prostu komentarze typu "Super!", "Przeziom bębniarz", "Fajnie gra" są jak dla mnie bez sensowne i to one właśnie nabijają posty, jeśli już ;) Dlatego się przyczepiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na jego 2 występach; na każdym dawał czadu jak bum cyk cyk :)

 

Potężnie gra, wygląda rasowo i ogólnie niszczy

pałker z prawdziwego zdarzenia ;p

 

edit:

niewiem dlaczego pomija się jego gre w Moskwie, gdzie wraz z maleo i gumą tworzyli jeden z najlepszych punkowych bandów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan "Stopa" coś w sobie ma. Olśnił mnie "prostotą" na płycie "Ale Jestem" AMJ.

Wiedziałem, że ma przebogatą dyskografie i niezły rozrzut artystyczny ale nie wiedziałem, że aż tak! Pełen szacunek dla tego Pana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkusista bardzo sprawny, wręcz rewelacyjny. Armia Legenda i Triodante to dla mnie wyrocznia.

Teraz gra na 20" stopce Premiera sprzed 30 lat! Właśnie taka mi przeszła koło nosa...

Stopa, werbel blaszka... czego więcej potrzeba?

 

Ale się grubas zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, bo chyba 20 marca mogłem oglądać tego Pana na żywo :D Mało widziałem bo skrył się za amboną (grali w kościele w ramach Wielkopostnej trasy 2Tm2,3 akurat byli w Rydłutowach) ale z tego co widziałem mogę powiedzieć tylko jedno: Master! Gra po prostu świetnie ;) Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej grał w Moskwie, ogólnie Moskwa to mój ulubiony polski punkowy zespół :) Świetny kawałek Słowo oraz Ja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys w Gdansku (na stołowce studenckiej:)), jak Pan Piotr zgrabnie rozplanowal sobie solo (oczywiscie na swoim minimalnym secie). Pobawil sie rozniastymi ukladami i figurami z wielka wyobraznia!! potem basista voo voo podniosl swoj kontrabas , ktorego nozka posluzyla ''Stopie'' jako dodatkowy instrument perkusyjny:)) On tego czasu moj zestaw kurczy sie raczej niz pulchnieje od ambicji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste Żyżelewicz świetnym bębniarzem jest. I wszechstronnym do tego.

Dla mnie to jeden z takich szarych eminencji polskiej perkusji, zawodowiec po prostu, imponujący dorobek sceniczny.

Wywiad faktycznie ciekawy, wreszcie się dowiedziałem skąd ta typowo perkusyjna ksywka :)

 

Teraz gra na 20" stopce Premiera sprzed 30 lat!

 

Miałem przyjemność nagrać całą płytę Snowmana na tej jego centrali właśnie bo nam się nie zmieściły wszystkie bębny do samochodu osobowego jak jechaliśmy do studia w wawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w drugiej piosence graja na dwa zestawy? widac tam chyba stope i jakiegos innego bebniarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2tm2,3 cale lata grali na dwa zestawy. wyszlo nawet dvd z 99 roku 'koncert' nazwane, podczas ktorego to wystepu Stopa gral z Beata, swego czasu perkusistka Armii (zreszta przyszla na jego miejsce). Oboje graja rowniez na przytoczonym przez ciebie filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem przyjemność nagrać całą płytę Snowmana na tej jego centrali właśnie

 

Na Signii czy na Ludwigu?

Signię widziałem na żywo, stała koło mojej Amati :lol: - w sumie to na odwrót (chociaż ja pierwszy sie rozstawiłem :biggrin: ). Gra Stopy jest niemalże mistrzowska. Żeby posłuchać brzmienia garków wystarczy posłuchać sobie utworu "Leboskłon" Voo Voo z "Zapłacono" a żeby ujrzeć jego niesamowity feeling to zapraszam do przesłuchania motywu z najnowszej płyty 2Tm2,3 "Dementi", kawałek bodajże ma numer 9 (Ps. 137).

 

Co do stopy, której używa, to nie widziałem tej słynnej jego staruszki, ale przyjrzałem się jego stopce, której także używa

 

http://www.perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=2&grupa=7&id=80

 

prawdopodobnie taki model, albo podobny. Na pewno pojedynczy łańcuch i brak platformy. Widać, nie trzeba kto wie jak dobrego sprzętu, żeby grać jak on.

 

tyle :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopę oprócz nowej płyty 2Tm2,3 "dementi" można również uslyszeć na nowej płycie Tomasza Budzyńskiego "Luna". Na obu wydawnictwach perkusję wspomaga jeszcze Beata Polak na szeregu przeszkadzajek, bębnów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...