Skocz do zawartości
GRANIT777

Granita Pearl Masters MCX, Sabian HHX Evolution, Chambers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Oto mój zestaw :

 

c4d466122866e2c3med.jpg

 

991917fa72ad89dcmed.jpg

 

ff1a36a4c1aabf10med.jpg

 

345a8fc20d22077em.jpg

 

2142642e7f5034d1m.jpg

 

i mała próbka tego wszystkiego w akcji:

 

 

i sama perka :

 

i powiedzmy , że "soundcheck" -

 

Pozdrawiam

Granit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo przyjemnie. Całkiem ładne brzmienie udało Ci się uzyskać w tak skromnych warunkach. MCX w konfiguracji 22x18, 10x8,12x9 14x14 jak się domyślam. Napisz coś o naciągach i mikrofonach jakie zastosowałeś do tego nagrania oprócz AKG D112 i nieśmiertelnej pięćdziesiątkisiódemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka konfiguracja jak napisałeś Przemo:

 

14â x 6.5â Dennis Chambers Signature Snare Drum

22â x 18â Bass

10â x 8â Tom

12â x 9â Tom

14â x 14â Floor Tom

 

Jeśli idzie o naciągi to Remo pojedyncze przezroczyste Ambasadory góra i dół na tomach , stopa : Clear PowerstrokeÂŽ3 i rezonans fabryczny (zresztą wszystkie są w tej konfiguracji fabrycznie zakładane) a na werblu Evans : hazy 300 dół i Power Center Reverse Dot pojedynczy góra

 

mikrofony oprócz AKG D112 i shure SM57 to pojemnościówki MXL 2001A/600 ,

 

interfejs Alesis Multimix 8 USB 2.0

 

A brzmienie fakt w miarę wyszło - Dzięki !- sporo leży w kwestii ustawienia zwłaszcza overheadów , drewna użytego do bębna i jego grubości (ja akurat wolę grubsze sklejki ze względu na lepszy atak) no i samej "łapy" i stroju (wiadomo), ostatnio zmieniłem też pałki na nylonowe końcówki i to zrobiło sporą różnicę zwłaszcza w brzmieniu blach,

 

dzięki jeszcze raz za pozytywne wrażenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość devildrum

Świetne blaszydła :) Gratuluję zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość devildrum

Nagranie spoko. Ja bym więcej pokombinował,ale to wszystko kwestia punktu widzenia :) Ogolnie werbel Chambersa wg mnie jest jednym z najlepszych werbli klonowych :)

Na żywo go słyszałem i grałem, i teraz na tym nagraniu po prostu gniecie wg mnie.

Ozon to w ogóle mój faworyt wśród crashów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięksy , ten Chambers jest o tyle niezły , że można go stroić na kilka sposobów i za każdym razem "gada" - jestem z niego mega zadowolony , a o-zone to oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość devildrum

No właśnie to jest zaleta tego werbla. Niby konstrukcja zbliżona do Mastersa,ale brzmi dużo niżej, z większym brzuszkiem. Chyba przez te obręcze wzmacniające. Co do Ozona to miałem wszystkie trzy rozmiary HHXa i kazdy po prostu był zajebisty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienie jest dobre , chociaż po tym jak przesiadłem się spowrotem na akustyka z elektronika to miałem (trochę jeszcze mam) problemy ze "znalezieniem" hi-hatu , ale fakt takie ustawienie to chyba optimum i muszę się jakoś do niego na powrót po prostu przystosować :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie ustawienie jest najwygodniejsze, niestety póki co muszę się męczyć z najzwyklejszym ustawieniem, gdzie siedzi się bokiem. Ciekawe czy te żelastwo do mocowania tomów na statywie jest drogie, bo prędzej czy później będę musiał zainwestować.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
jak siedzisz bokiem ?

Kolega Seril ma na mysli to, że oba tomy wisza nad centralką, więc w pewnym sensie jest takie odczucie jakby siedziało się troszke bokiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie to jest zaleta tego werbla. Niby konstrukcja zbliżona do Mastersa,ale brzmi dużo niżej, z większym brzuszkiem. Chyba przez te obręcze wzmacniające. Co do Ozona to miałem wszystkie trzy rozmiary HHXa i kazdy po prostu był zajebisty :)
Konstrukcja korpusu jest identyczna jak w Mastersie MMX/MMP - werble różnią sie wyłącznie maszynką, zastosowaniem osobnych lugów na każdą stronę i kolorem.

Jeszcze do niedawna Pearl produkował werble Masters w dwóch wersjach z osobnymi lugami i wspólnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie zapomnij o ręce Denisa , która tą maszynkę sama zakładała na ten werbel - a to robi różnicę !!! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość devildrum
Konstrukcja korpusu jest identyczna jak w Mastersie MMX/MMP - werble różnią sie wyłącznie maszynką, zastosowaniem osobnych lugów na każdą stronę i kolorem.

Jeszcze do niedawna Pearl produkował werble Masters w dwóch wersjach z osobnymi lugami i wspólnymi.

 

I na to właśnie czekałem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak siedzisz bokiem ?

Kolega Seril ma na mysli to, że oba tomy wisza nad centralką, więc w pewnym sensie jest takie odczucie jakby siedziało się troszke bokiem :)

Zgadza się, o to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na to właśnie czekałem:D

 

Przecież to oczywiste :)

 

Gratuluję zestawu, będzie Ci dobrze służył. A z tego werbelka można jeszcze mocno pociągnąć.... zachęcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na to właśnie czekałem:D

 

Przecież to oczywiste :)

 

Gratuluję zestawu, będzie Ci dobrze służył. A z tego werbelka można jeszcze mocno pociągnąć.... zachęcam.

Oto jak banda złośliwych zazdrośników wyżywa sie na mojej niewinnej osobie smiecąc w temacie kolegi. Pinokia jeszcze tu tylko brakuje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...