Skocz do zawartości
GRANIT777

Granita Pearl Masters MCX, Sabian HHX Evolution, Chambers

Rekomendowane odpowiedzi

Pinokia jeszcze tu tylko brakuje :lol:

 

Przemo, no i wywołałeś.

 

Mam małe "ale" do materiału na YT. (jak to ja :biggrin: )

GRANIT777, jakbyś mógł zagrać coś z rimmshot'em na tym Chambersie ?

Bo tak naprawdę, to nie mam pojęcia jak ten werbel brzmi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko coś wrzucę niebawem , właśnie jeszcze trochę kombinuję z ustawieniem werbla pod rimshot (podnoszę do góry :-) ) aczkolwiek jakimś przesadnym zwolennikiem rimshotów nie jestem, w tym kawałku na YT jest jeden delikatny rimshot 1:11 min (z lewej ręki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Ustaw sobie werbal bardziej na płasko to będzie Ci wygodniej rimshot robić :)

Ładnie brzmią Ci garki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANIT777, jeżeli chodzi o rimmshot'y, to możesz lubić, możesz nie lubić.

 

Niestety, salka, i "omikrofonowanie" (over heady) zbierają w większości blachy, więc werbel się nie przebija.

Albo nagłaśniasz werbel, albo grasz rimmy ;)

Inaczej sound traci groove.

 

Powodzenia w dalszej kombinatoryce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm . nie za bardzo kumam :oops:

 

fakt ,wcześniej nagrywałem jedynie na overheadach tak jak tu

 

teraz dorzuciłem mikrofon do werbla i trochę go wyciągnąłem , sam werbel jest dosyć specyficzny tak jak pisałem wcześniej - jest dosyć skupiony , być może Ty Pinokio wolisz bardziej strzeliste werble i stroje - jakiego używasz ? czy jest to werbel stalowy czy drewniany ?

 

Ale tak czy inaczej sprawdzę te rimy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość devildrum
Oto jak banda złośliwych zazdrośników wyżywa sie na mojej niewinnej osobie smiecąc w temacie kolegi. Pinokia jeszcze tu tylko brakuje :lol:

 

Skądże. Ja jestem pełen podziwu wiedzy jaką posiadasz na temat Pearl'a.

 

co do GRANIT777, jakieś plany na przyszłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje plany na przyszłość - to dalej uczyć się grać ! :-) Nie mam na to za wiele czasu - bo zawodowo zajmuję się czymś innym , ale takie właśnie rzeczy jak nagrywanie siebie dają sporo poglądu na to co się robi i jak się to robi a i jak ktoś podzieli się opinią to też doceniam i konstruktywną krytykę biorę na klatę. Co do sprzętu przyszłościowo to myślę jeszcze o jakimś splashyku 10 cali (soultone np.) - ale to bez ciśnienia (może w dalszej przyszłości jakieś dalsze blacharium - kiedyś miałem większy zestaw)

Co do grania w kapeli to aktualnie - nie gram :-( (miałem kiedyś kapelkę , która nawet nagrała demo i zagraliśmy parę koncertów) generalnie moje aktualne klimaty , w których bym się dobrze czuł to rock progresywny może w cięższym wydaniu. A aktualnie mam od znajomego zespołu propozycję zagrania w kapeli bluesowej na próbach, w której jest perkusista ale jest tylko na jednej próbie w miesiącu a na pozostałych 3 próbach go nie ma (bo dojeżdża z Warszawy) i grają do automatu :-) no i już zamiast automatu woleli by mnie :-) tylko u mnie z bluesem trochę na bakier ale zawsze warto się czegoś uczyć a oni są już dosyć ugruntowani muzycznie : http://www.whyducky.webpark.pl/home.html

 

no i może jeszcze parę lekcji u tego gościa : http://www.myspace.com/maciejostromecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GRANIT777, jeżeli chodzi o rimmshot'y, to możesz lubić, możesz nie lubić.

 

Niestety, salka, i "omikrofonowanie" (over heady) zbierają w większości blachy, więc werbel się nie przebija.

Albo nagłaśniasz werbel, albo grasz rimmy ;)

Inaczej sound traci groove.

 

Powodzenia w dalszej kombinatoryce. ;)

 

Tak jak napisał Pinokio ...

Poza tym, moim zdaniem - nie grasz disco polo , więc warto popracowac nad rimem, werbel jest wtedy - nazwijmy to "potężny" , ma pierd........cie , a bez rima to jest ot, "taki se" ... ;) Zresztą dobrze położony rimshot, to też umiejętnośc - samo nie przychodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wszystko się zgadza , jak przypasi mi jakiś kawałek do rimów to coś jeszcze nagram , sam jestem ciekaw efetów :-) nagranego rimshota na tym werblu , wcześniej miałem werbel mapexa m i rzeczywiście bez rima tamten werbel nie żył , tu może bardziej chodzi o kwestię nagłośnienia bo bez mikrofonów ten werbel fajnie gada i bez rimów :-)

 

... no i pamiętajmy - nie samym rimem werbel żyje ;-) ...

 

[ Dodano: 06-02-2011, 19:30 ]

.. zrobiłem dzisiaj próbę na Chambersie rimshota - i ... nie mogę zrobić nagrania bo oberwało mi wszystkie członki :evil: i nie mam jak gałami kręcić ;-) do tej pory jestem w szoku :shock: ;-)

 

.. kto mnie do tego namówił ;-) ...

 

a tak na serio to wrzucę coś jak będę miał spokojną chwilę , jakieś nagranko cover - ale nie wiem czy z rimshotem bo on jest po prostu szatańsko niszczycielski - normalnie się podjarałem :oops: ale raczej będę szedł w kierunku lepszego nagłośnienia werbla bez rima ... jeszcze zobaczymy :idea: może samego rima wrzucę jeśli ktoś jest ciekawy jak brzmi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Rimem wal bo przy czyms mocniejszym jest power. Poza tym w czyms lzejszym jest to takze ciekawe, szczegolnie przy zagrywkach na werblu na dodatkowe brzmienie.

 

Ja rimmem nie gram jesli nie mam zalozonej ochrony uszu. Na probach z zespolami takze nie moglem niestety walic rimmow bo po 20 minutach proby chlopaki mieli problemy ze sluchem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na probach z zespolami takze nie moglem niestety walic rimmow bo po 20 minutach proby chlopaki mieli problemy ze sluchem :P

 

Zmień zespół, i graj z twardzielami, najlepiej takimi, co pierdzą przylaniu. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień zespół, i graj z twardzielami, najlepiej takimi, co pierdzą przylaniu. :biggrin:

_________________

Bo rock'n'roll nie zna litości i ciężko jest łatwo żyć! :lol:

 

[ Dodano: 06-02-2011, 23:30 ]

OK, mój rimshot w kontekście:

No prawie jak mój Ultracast. A prawie robi.... ;)

GRANIT masz zajebisty werbel i resztę setu i nie słuchaj kolegów (łącznie ze mną). Po prostu rób swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Na probach z zespolami takze nie moglem niestety walic rimmow bo po 20 minutach proby chlopaki mieli problemy ze sluchem :P

 

Zmień zespół, i graj z twardzielami, najlepiej takimi, co pierdzą przylaniu. :biggrin:

 

Dodam to do wymagan w poszukiwaniu nowego zespolu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko , dokładnie o to chodzi ale rimshota musiałem wypróbować :evil:

 

[ Dodano: 06-02-2011, 23:37 ]

Przemo - masz gdzieś nagranego tego Ultracasta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemo - masz gdzieś nagranego tego Ultracasta ?
mam...ale...się wstydzę.

Tak na poważnie to nie robiłem jeszcze na nim żadnych nagrań studyjnych. Jak tylko bedą - prawdopodobnie koło kwietnia to się pochwalę. Wreszcie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ari napisał/a:

Na probach z zespolami takze nie moglem niestety walic rimmow bo po 20 minutach proby chlopaki mieli problemy ze sluchem :P

 

 

Zmień zespół, i graj z twardzielami, najlepiej takimi, co pierdzą przylaniu.

 

Pinokio, pochlebiasz mi. :biggrin:

 

świetny zestaw. Rimshot z werbla mnie urzekł. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdza się obiegowa opinia, ze perkusista to zwierzę - chłopak tu o swoim sprzęcie, swojej pasji opowiada a wy o fizjologii. To chyba jakaś zła obsesja :lol: . Są na tym świecie rzeczy o których fizjologom się nie śniło. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F.U. - dzięki za rimshot !

Przemo - o właśnie !

 

[ Dodano: 14-02-2011, 19:48 ]

jeszcze jeden coverek wrzucam

 

 

[ Dodano: 14-03-2011, 20:22 ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie stroi Ci werbel? Serio.

 

Sam jesteś "nie stroi ci werbel" ;)

 

Chłopak po prostu wali jak popadnie, a nie w określony punkt na membranie.

Co widać doskonale na wideo.

Sorki GRANIT777, nie miej mi tego za złe. Piszę to z czystej chęci pomagania, a nie dopieprzania.

Często popełniamy jakieś błędy, nie zdając sobie nawet z tego sprawy.

Jak mi ktoś taki wytknie, to będę niezmiernie wdzięczny, gdyż popchnie mnie to do dalszej pracy nad swoją techniką. :smile:

 

Ale wróćmy do meritum.

Problem polega na tym, że tuż po uderzeniu w werbel, dajesz odpocząć ręce (zrozumiałe ), opierając ją o pulsujące udo. Ono (to udo) sobie tańczy nad hihatem (bardzo dobry nawyk), a tym czasem ręka, dosłownie, zapomina gdzie uderzała poprzednio.

W takim wypadku, naprawdę, pomogłyby rimmshoty (tak, tak, wiem, wiem).

Po takim uderzeniu, pałka pozostaję przez chwilę na rancie obręczy, przez co czeka sobie na następne walnięcie w tej samej pozycji na membranie, co poprzednio.

 

Nie wiem, czy wyraziłem się jasno, ale życzę powodzenia, w doskonaleniu najpiękniejszej sztuki na świecie. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...