Skocz do zawartości
jedrula1

Jakie piosenki kościelne ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Więc:

Razem z zespolem gramy na rekolekcjach kościelnych jako zespól:)

Znacie jakieś piosenki kościelne/religijne ale takie troche szybsze i ostrzejsze?

Żeby można gdzies tam było bas, gitare elektryczną i perkusję wplątac?

Jakie macie rady dla grających na perkusji w kościele? Jak perkusje przygotować itp?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup hotrody, czy jak one tam się zwą.. wystarczy centrala i werbel hihat i ride... i grać cicho...

co byście nie zagrali i tak będzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam cos takiego na przyklad :)

 

 

sam to gralem nie raz w kosciele

 

fajnych numerow jest od groma - kwestia w jakiej stylistyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie wszelakich piosenek Salezjańskich, być może są jakieś na YouTube. W mojej dawnej szkole grali właśnie piosenki `kościelne` razem z perkusją (co prawda graną miotełkami) i całkiem nieźle im to szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc:

Razem z zespolem gramy na rekolekcjach kościelnych jako zespól:)

Znacie jakieś piosenki kościelne/religijne ale takie troche szybsze i ostrzejsze?

Żeby można gdzies tam było bas, gitare elektryczną i perkusję wplątac?

 

Np:

 

 

+ tłumaczenie na http://www.tekstowo.pl/piosenka,matt_redman,dancing_generation.html

 

(tytuł polski: "Któż jest jak nasz Pan")

 

 

 

 

pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tm 2,3 prekursorzy rocka chrześcijańskiego w Polsce, świetna muza a teksty to psalmy

mają ostre i łagodne kawałki w repertuarze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tylko ślimak bo 4 perkusistów bodajże tam bebniło: Stopa: Beata Polak, Tomasz Goehs i ślimak.

 

Partie perkusji na 1 płycie są genialne. Byłem na jednym z pierwszych koncertów 2 tm 2,3, gdzie grali na dwa zestawy. Wspaniale sie bawiłem. Bębniarze doskonale bębnili.

 

Mimo że jestem antykościelny nie przeszkadza mi to bardzo lubieć i cenić Tymoteusza, choć sam Litza przyznał że trochę zerżnęli z Sepultury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie wiem czemu ale od razu skojarzyłem sobie utwór grupy Piersi ,,ZChN zbliża się".

Obawiam się jednak, że dni waszej kariery byłyby policzone na palcach stolarza. :lol:

W najlepszych czasach amerykańskiego heavy metalu spod znaku butów na koturnach i trwałej ondulacji istniał zespół Stryper grający ,,chrześcijański" heavy metal, znany głównie z tego, że spowodował wzbogacenie się amerykańskich farmerów od których publiczność kupowała niezliczone ilości warzyw nadających się do rzucania w tą kapelę.

Dobrą dawką ostrej muzy mogłoby być odwzorowanie niektórych scen z filmu Blues Brothers :lol:

 

A tak na poważnie - nie sądzę aby to był dobry pomysł (granie ostrej muzy w kościele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany tymoteusz. Podpisuje się rękami i nogami. Wszystko No i armia. On jest tu (on żyje) <-- na przykład mogło by się nadać chociaż może być za mocno jak na świątynie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=J-yC-oXrf5U

 

ps. Fratello Metallo! Autentyczny włoski zakonnik

 

http://www.youtube.com/watch?v=c_UWzBtGg2M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się nad dobrymi aranżami. My robiliśmy kiedyś, parę ładnych lat temu, w liceum, kolędy na funkowo-soulowo-gospelowo. I wyszło całkiem nieźle :)

 

Trzeba było tylko trochę pozmieniać harmonię, zastanowić się nad groov'em, zrobić parę fajnych kopów i już :)

 

Nawet z wolnymi numerami można zrobić cuda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam kawałek El Shaddai - mega klimat! jak się dobrze do niego podejdzie! i świetnie brzmi w kościele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda Anioł - nic szczególnego, ale nadaje się do kościoła, nie jest ambitnie, ale jak najbardziej instrumenty o których wspomniałeś są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.O.D. jest chrześcijańskim zespołem ;D mają jakiś teledysk jak tam wymachują różańcami ;p Boom zagrane przed kazaniem, wyobraźcie to sobie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...