Skocz do zawartości
Virus

Remo emperor

Rekomendowane odpowiedzi

O dziwo nie ma jeszcze takiego tematu. Więc pisze. Jakie są wasze odczucia co do tych naciągów. Jakie macie doświadczenia, może jakieś porażki, albo zupełnie odwrotnie. Jak je porównujecie do zaciekłego wroga - Evans G2? Jestem bardzo ciekaw. :) Sam nie miałem z tymi naciągami do czynienia, a się zastanawiam nad ich kupnem, więc czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

jedyne co ci mozna powiedzec to chodzi o dzwiek ..a jaki lubisz to indywidualna sprawa...wiec samusisz obstukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że rozmyślam nad kupnem, to już inna sprawa, poboczna. Chcę, żeby wszyscy normalnie się wypowiadali na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratują brzmienie! Serio!

Z garów takich, jakie mam w podpisie, czyli nic specjalnego oprócz w miarę dobrego drewna robią na prawdę coś fajnego!

Potrzeba tylko dobrze nastroić...

Znajomy ma Pearla (chyba ELX) i na Emperorach urywa d**ę!

Moim, zdaniem najlepiej współpracowałby z wymienionymi rezonansami (np. na Ambasadora) ale nie mam tyle kasy...

 

Jeżeli chodzi o dźwięk to jest to takie średnio-długo wybrzmiewające, niskie "bum" choć to na pewno zależy również od perkusji. Choć w moim odczuciu po założeniu tych naciągów moja perka trochę zbliżyła się w rodzaju (nie jakości, a rodzaju :) ) do brzmienia do rzeczonego Pearla.

 

Szczerze polecam!

 

Aha, dodam, ze gram na coated.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś na G2. Teraz na Ambasadorach, ale za jakiś czas też chce wymienić na Emperora. G2 było świetne, Ambasador jest świetny, Emperor bedzie zaje-isty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na werblu emperora bity a rezo mam ambassadora! brzmienie naprawde super ale raczej do cięższych klimatów nie wiem czy nie bede tego emperora sprzedawał! i chyba kupie coś jednowarstwowego :biggrin: ale jeszcze nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam założone na tomach emperory i całkiem ładnie brzmią. W porównaniu do pinstripów mają dłuzsze wybrzmiewanie i bardziej otwarte brzmienie. Jak dla mnie bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje naprzemiennie Emperory Clear jak i G2 Clear.

 

Osobiscie jestem zwolennkiem Evans G2. Brzmienie jest pelniejsze i nie tak plastikowe jak na Emperorach. Fkt faktem ze G2 sie zdecydowanie szybciej zuzywaja i traca swoj charakter, dlatego tez na bebnach w probowni uzywam Emperoror z uwagi na ich podobne brzmienie do G2 i dosc duza wytrzymalosc a na koncerty i wszelkie sprawy nagraniowe zakladam G2.

 

Tutaj juz co kto woli. Sa tacy co tylko emperor i na odwrot. Kwestia gustu. Poza tym sam naciag nie brzmi i na jednym bebnach sprawuja sie lepiej naciagi X a na innych naciagi Y, tak wiec nie jest powiedziane ze jak u Pana Z emeperory brzmia zarabiscie to u Pana W tez tak bedzie. Kwesita bebna, stoju, rezonansow i reki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić emperor cały set werbel 14(której niezałoże bo fajnego evansa kupiłem:) ) 12 ,13,16 zapłace za to 159 zł i mam pytanie czy jest coś w podonej cenie co brzmi jeszcze niżej mięsiściej i głębiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie bardzo. Teraz to tylko kwestia stroju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item180609023_remo_super_pack_12_13_14_16_emperor.html czy ta oferta jest dobra? jestem bardzo bliski zamówienia jeśli spowrotem dadzą na sprzedaż bo ktoś mnie uprzedził :/ czy jak przed rozmiarem naciągu pisze clear to znaczy że naciąg jest przezroczysty czy to tez charakteryzuje brzmienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clear - czysty, coated - nieczysty, generalnie czysty bardziej taki skupiony, takie bardziej 'pum' podczas gdy coated to nieco cieplejsze 'bum' :D mam nadzieję, że wiesz, o co mi chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec clean to nie znaczy że to są ta na dół rezonatory? bo chce kupić tutaj http://www.perkusje.com/?p=productsList&iCategory=1064 bo na allegro ktoś mi sprzątnoł a fajna oferta była bo 14'' gratis sprzedał bym. chce grać raczej ciężej więc jakie lepiej przezroczyste czy białe? a co znaczy Suede?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clear to nie tylko naciągi rezonansowe, to naciągi bez powłoki (którą mają naciągi coated)

clear są dźwiękowo jaśniejsze i bardziej otwarte, coated cieplejsze.

polecam poszukać na youtube filmików. ja przykładowo używam Attacków ToneRidge -pojedynczych czystych, a Chambersa najczęściej można spotkać z pojedynczymi coated, o ile mnie pamięć nie myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remo produkuje naciągi w trzech podstawowych grubościach:

- najcieńsze to DIPLOMAT zbudowane z pojedyńczej błony - w wersjii CLEAR to idealne naciągi rezonansowe;

- AMBASSADOR - również pojedyńcze ale nieco grubsze - jedne z najpopularniejszych naciągów na świecie - standart

- EMPEROR - dwuwarstwowe - składają się z dwóch warstw DIPLOMAT.

Do grubości Ambassador należą m.in. serie CS , Powerstroke 3,

do grubości EMPEROR oprócz nich samych równiez zaliczamy popularne PIN STIPE czy EBONY PIN STRIPE.

Właściwie wszystkie te naciągi produkowane są w trzech wersjach: przeźroczystej CLEAR, mlecznobiałej gładkiej SMOOTH WHITE i szorstkiej białej powlekanej COATED.

Odpowiednikiem klasycznych Emperorów są naciągi EVANS GENERA G2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam prawie rok na emperorach smooth white i niedługo będę zmieniał na emperory ale w innym wykończeniu :) Czy jest jakaś brzmieniowa różnica pomiędzy smooth white, a clear ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak drastyczna jak między Coated a Clear :) O ile w ogóle jakaś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emperory są moim zdaniem genialne, na tomach w mojej amatce to po prostu muzyka dla mych uszu. Szukałem naciągów które będą bardzo uniwersalne i te właśnie takie są, sprawdzają się zarówno w mocnym graniu jak i lekkich balladkach, jednym słowem super. Poprzednio miałem pinstripy i w moim odczuciu brzmiały gorzej.

Jako rezonansy mam diplomata przy tomtomie i UTka przy floortomie i przyznam że na obu sprawdzają się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać jak jest z powleczeniem Emperorów Coated ? schodzi tak szybko jak u Ambassadorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam empreory 2 miesiące i nadal ładnie wyglądają a warstwa powlekana się trzyma. Z tym, że nie tłuczę w nie za mocno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tomach przez parę miesiący się nie zdarło, potem zmieniłem naciągi na P3.

Założyłem potem jednego z tych Emperorów na werbel i zdarcie coeateda na środku to była kwestia dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i zdarcie coeateda na środku to była kwestia dni :)

 

Hehe... racja na werblu Emperory Coated krótko trzymają jeśli chodzi o powłokę. Ja osobiście kupiłbym na tomy, flora i centrale Emperor Clear, a na werbel hmm.. jakiegoś evansa bym walnął. Ale to moje zdanie. Generalnie powłoka o która kolega pytał rzaczej szybko schodzi , po ok 4 miechach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy Emperorach Coated to probowal ktos koncertowej sztuczki Gavina Harrisona z Porcupine Tree - mam na mysli obslinienie palucha i przejechanie owczesnie obslimtanym paluchem po srednicy naciagu? Mam to na dvd, efekt fajowy ^^

slychac takie "łuuuuuu" ( <- onomatopeje rzadza xD a na tym forum to juz w ogole ;) )

 

Sorry za offtop ale nie moglem sie powstrzymac, sam gram na Attackach 2-ply clear wiec generalnie nie slinie moich naciagow :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...