Skocz do zawartości
Virus

Remo emperor

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się zapytać jak jest z powleczeniem Emperorów Coated ? schodzi tak szybko jak u Ambassadorów ?

 

Po paru dniach mi zeszło z 8 i 10 ... tak dziwnie odpryskuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz jestesmy przy Emperorach Coated to probowal ktos koncertowej sztuczki Gavina Harrisona z Porcupine Tree - mam na mysli obslinienie palucha i przejechanie owczesnie obslimtanym paluchem po srednicy naciagu? Mam to na dvd, efekt fajowy ^^

slychac takie "łuuuuuu" ( <- onomatopeje rzadza xD a na tym forum to juz w ogole ;) )

 

Sorry za offtop ale nie moglem sie powstrzymac, sam gram na Attackach 2-ply clear wiec generalnie nie slinie moich naciagow :razz:

 

Jesli Cie to interesuje, to jest to tzw Moose Call, uzywany najczesciej przez perkusjonistow np bongoserow. trzeba miec naprawde mase wyczucia do tego efektu. Kazdy beben zachowuje sie inaczej w takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmm ciekawe! Moose Call... pierwszy raz o tym slysze. Probowales tego? udalo Ci sie kiedykolwiek? w jakim sensie potrzebne jest wyczucie? potrafilbys wyjasnic jak mozna wzbudzic membrane palcem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz jestesmy przy Emperorach Coated to probowal ktos koncertowej sztuczki Gavina Harrisona z Porcupine Tree - mam na mysli obslinienie palucha i przejechanie owczesnie obslimtanym paluchem po srednicy naciagu? Mam to na dvd, efekt fajowy ^^

slychac takie "łuuuuuu" ( <- onomatopeje rzadza xD a na tym forum to juz w ogole ;) )

 

Sorry za offtop ale nie moglem sie powstrzymac, sam gram na Attackach 2-ply clear wiec generalnie nie slinie moich naciagow :razz:

 

Jesli Cie to interesuje, to jest to tzw Moose Call, uzywany najczesciej przez perkusjonistow np bongoserow. trzeba miec naprawde mase wyczucia do tego efektu. Kazdy beben zachowuje sie inaczej w takiej sytuacji.

Też mnie to strasznie zaciekawiło (chodzi Ci o Hatesong?). Próbowałem to robić wiele razy ale nigdy mi nie wyszło :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi Ci o Hatesong? :lol:

 

Dokladnie tak! ;p aa widze ze jakis zacny sluchacz PT sie i na tym forum znalazl ^^

btw. Arriving Somewhere... DVD to co myslisz o 'mother and child divided' live? zagrali to arcyprze*beep*ście. W ogole to co Harrison robi na tym dvd to jest magia.

Pelna odpowiedzialnosc za tego offtopa ponosi Olli! :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam emperor x na werbel, daje kopa. na tomach tez uzywam emperorow i w sumie sa to moje ulubione naciagi, mam tez evansy g2 i tez sa niezle, wydaje mi sie ze nawet lepiej mi sie je stroi chociaz mam znajomego co twierdzi ze to najgorsze naciagi do strojenie, wiec jak widac kazdy sadzi inaczej. jezeli chcecie zeby stopa miala duzo dolu to nie polecam emperora, 100 razy lepszy jest powerstroke 3. emperor na stopie fajny jest zeby osiagnac stare brzmienie. a prawda jest taka ze musicie kombinowac jak najwiecej, niestety jest to kosztowna zabawa no ale co zrobic ;/ brzmienie jest w rekach i palkach wiec wazne zeby dobrze grac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jestem posiadaczem mapexa V i obezcie mam założone naciągi Evans EC2 che je zmienić na jakieś powlekane REMO, zastanawiałem sie nad Empoerorami Cotted. Czy możliwe jest to że na Evansach EC2 bębny będą brzm,iały niżej niż na emperorach czy to tylko kwestia stroju? i czy niżej brzmią emperory czy pinstripy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach użytkowania stało się coś takiego:

asddwzl8.th.jpg

asddddqzw2.th.jpg

Nie wpływa to bardzo na brzmienie (przynajmniej ja nie odczułem specjalnie).

Napiszcie co o tym myślicie i czy komuś się kiedyś takie coś stało na tych naciągach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To iryzacja, nic złego z naciągiem się nie stało ;) Poczytaj sobie o tym na wikipedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

postanowilem ze podepne sie do tego tematu.

 

chce wymienic naciągi w mojej perce Hoshino. jest to stara perkusja i ma powlekane naciągi evansa o ktorych nic nie moge znalezc. czy emperory clear poprawią ich brzmienie? bo obecnie jest tragedia. gram rock, punk i metal. czy moze polecicie jakies inne naciągi dla tych garów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak je nastroisz dobrze (rezonansy też) to już tragedii nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbojcie założyć emperory jako resonans u tomów, fajna sprawa. Mam założone coated i jestem zadowolony, dość naturalnie brzmienie, na górze także emperor ale clear. Docelowo chce Emperor coated na górę i na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Po 2 dniach użytkowania stało się coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Nie wpływa to bardzo na brzmienie (przynajmniej ja nie odczułem specjalnie).

Napiszcie co o tym myślicie i czy komuś się kiedyś takie coś stało na tych naciągach.

 

Jakbyś poczytał troche tematy o naciągach to byś dowiedział się że jest to naturalny czynnik występujący w naciągach podwójnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbojcie założyć emperory jako resonans u tomów, fajna sprawa. Mam założone coated i jestem zadowolony, dość naturalnie brzmienie, na górze także emperor ale clear. Docelowo chce Emperor coated na górę i na dół.

Nagrałbyś jak możesz jak to wszystko brzmi bo jakoś nie moge sobbie takiej kombinacji wyobrazić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy te naciągi nie współgrają z rezonansami diplomat , ale mi w ogóle nie brzmią, gram na basix'ie birch, jak stroję wyżej przypomina mi się polmuz, stroję niżej, to jeszcze bardziej się załamuję, mam na werblu ambassadora coated i rezonans ambassador clear i pieknie brzmi, wiec stroić jako tako potrafię, więc nie wiem dlaczego te naciągi nie brzmią ni krzty. Pamiętam Evansy G2 coated na tomach, to jeszcze za czasów amati, coś pięknego, może dlatego postawiłbym na Evansa, sam teraz przymierzam się do kupna tego setu naciągów. Poza tym, nie chce ktoś kupić naciągów emperor ? 12/13/16 + 14 iX'a ?? :D tanio oddam !:)

 

[ Dodano: 07-09-2008, 23:01 ]

sory, że "wparowałem" całkowicie w środku jakiegoś supertajnego wątku :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać szybko się zniechęcasz ze strojeniem. To są jedne z najpopularniejszych i najlepszych naciągów do ciężkiego grania.

 

Poczytaj tematy o strojeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam emperorki clear razem z diplomatami i na brzmienie nie narzekam

zobaczymy jak będzie teraz, kiedy poprawiłem krawędzie we wszystkich bębnach, ale domyślam się że zmieni się tylko czas strojenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam emperora coated na stopę. Jak ktoś lubi brzmienie stopy Brada Wilka z Audioslave/RATM to jest właśnie ten kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze miec centralke Gretscha 26 i dobre studio :](mowie o Audioslave). Ewentualnie Premiera Signie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ja nagrywałem nawet na Ambasadorku Coated na 20" i dało radę :) , trzeba kombinować , a Emperora polecam z całego serca , może już się jakość Remo polepszyła , za niedługo pewnie zakupię komplet to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Remo Emperor X na werbel.

Czy to dobry naciąg,bo na DC wszyscy zachwalają,żę wytrzymały itd.

Ale co wy myślicie o tym? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem emperora X i mnie się nie spodobał. Ale to kwestia gustu, ja wolę otwarte brzmienie, jasne. Wydaje mi się, że tamten naciąg powodował jak dla mnie zbyt mięsisty dźwięk, ciemny, jakieś zwłoki takie .... xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...