Skocz do zawartości
Virus

Remo emperor

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to ciężko jest coś powiedzieć po takim nagraniu. A z tego co słychać, to po prostu brakuje im brzmienia, sustainu. Z mapexa q, za dużo nie ukręcisz- wiem, bo sam miałem i spędziłem wiele nocy na strojeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam Bębny Mapex Pro M i zastanawiam sie nad kupnem Emperor"ów Clear - 10",12"14"+14" czy będzie to dobry wybór ? Czy lepsze byłby Pinstripe Clear lub Evans EC2 Clear ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evans EC2 clear to odpowiedniki Remo Emperorow. A Remo pinstripe tez jest dwuwarstwowy tylko ma jeszcze dodatkowy tlumnik. Wybor nalezy do Ciebie jakie brzmienie lubisz. Na pinstripach masz zduszone brzmienie bebnow a na emperorach bardziej soczyste :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam emperory Polmuz ie:D i powiem, że zakochałem się w nich. Mam je na 13, 14, 16 i na werblu. Z kiepskich beczek potrafią wydobyć naprawdę super brzmienie (przynajmniej dla mnie :))

Szczerze polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem Emperrory Coated na tomy 10x7, 12x8.. Nie wiem czemu ale jakoś nie jestem zbytnio zadowolony... Brzmią wysoko i krótko.. Dobry rezonans tu coś może dać aby brzmiały troche dłużej i niżej? Bębenki z Brzozy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy inaczej je nastroić. Skoro bębny (tak, bębny a nie naciągi) brzmią wysoko, to poluzuj śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem. Interesuje mnie temat naciągów Vintage Emperor Coated. Czy ktoś je już z was testował na żywo? Zastanawia się nad ich zakupem. Niestety to naciąg i nigdzie nie można przetestować jak brzmi;/ Jeśli ktoś z was miał to napiszcie co sądzicie i ewentualnie porównanie do zwykłych emperorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rRemo to porażka. Zastanów się porządnie zanim kupisz, bo produkcja jest skopana. Ja ostatnio wtopiłem 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dameis, nie tyle porażka, co po prostu do Polski pewnie więcej gorszego sortu idzie, chociaż mi się jeszcze nie zdarzyły "trefne" egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtopiłeś? A co było z nimi nie tak? Bo w sumie jaka alternatywa- Evans mi jakoś nie leży i nie wydaje mi się, że mogły by być lepsze od Remo. Kiedyś grałem na Evansie i wydawały mi się ok do puki nie założyłem Remo Emperor Coated. Aqarian- nigdy nie miałem styczności prócz Super Kick'a. No a teraz prześladują mnie te Vintage bo na filmikach w necie sprawują się bardzo dobrze (wiadomo zależy też dużo od bębna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz rRemo to porażka. Zastanów się porządnie zanim kupisz, bo produkcja jest skopana. Ja ostatnio wtopiłem 300zł

 

Nie wiń naciągów za swój zły wybór lub złe nastrojenie.

 

Dameis, nie tyle porażka, co po prostu do Polski pewnie więcej gorszego sortu idzie, chociaż mi się jeszcze nie zdarzyły "trefne" egzemplarze.

 

Tak, na pewno "zły sort". Jakoś zawsze używam Remo i nigdy się nie zawiodłem. A kupuję w Polsce. Miałem szczęście? Inny sklep- inne naciągi? Nie. W lipcu minie 4 lata jak gram, słuch mam dobry, ale nadal jeśli chodzi o strojenie proszę kumpla. Potrafi wydobyć z bębnów maksimum możliwości. Na każdych naciągach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz rRemo to porażka. Zastanów się porządnie zanim kupisz, bo produkcja jest skopana. Ja ostatnio wtopiłem 300zł

 

Nie wiń naciągów za swój zły wybór lub złe nastrojenie.

 

Dameis, nie tyle porażka, co po prostu do Polski pewnie więcej gorszego sortu idzie, chociaż mi się jeszcze nie zdarzyły "trefne" egzemplarze.

 

Tak, na pewno "zły sort". Jakoś zawsze używam Remo i nigdy się nie zawiodłem. A kupuję w Polsce. Miałem szczęście? Inny sklep- inne naciągi? Nie. W lipcu minie 4 lata jak gram, słuch mam dobry, ale nadal jeśli chodzi o strojenie proszę kumpla. Potrafi wydobyć z bębnów maksimum możliwości. Na każdych naciągach.

 

Zanim zaczniesz strugać profesjonalistę to ogarnij trochę temat tekturowy młotku.

 

Naciągi idące ostatnio do polski są skopane. Pokryte połową warstwy, mokrawe w odcieniu a nie białe i powłoka odpada po 10min gry. Wina produkcyjna. Jest głośno na ten temat na forach i idą zażalenia do firmy. Bardzo się cieszę, że wspaniale stroisz bębny i nie trafiłeś na lipne naciągi, ale ja tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja stroję bębny co pisałem. Chodzi mi mi o jedną rzecz- sort dotyczący naciągów i blaszek to już legenda. Prawda jest taka, że jak ktoś nawala w bębny to powłoka zniknie szybciej niż u kogoś kto gra delikatniej i nie chodzi mi tu o głaskanie bębnów. Poprzednie emperory coated miałem rok i sprzedałem je w bdb stanie. Obecne mam od 5 miesięcy i też nie mam zastrzeżeń. Lekko uderzam? Czasem. Tylko w tym sklepie są te z dobrego sortu? Wątpię. Tym bardziej że miałem poprzednio emperory clear z innego sklepu i teraz używam ich jako rezonansów, bo są nadal w dobrym stanie. Wniosek jeden- złej baletnicy..

 

Nie strugam profesjonalisty. Nie wiem skąd ten wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj jeszcze raz mój post.

 

" Pokryte połową warstwy, mokrawe w odcieniu a nie białe i powłoka odpada po 10min gry"

 

A gram lekko/normalnie.

 

Poza tym dużo osób się na to skarży, a chyba nawet z tego forum to Seth też to powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze bylem sceptyczny czytając o gorszym sorcie trafiającym do Polski.

Niestety - kilka dni temu kupiłem nowy naciąg Remo Ambassador coated i po kilku minutach gry ta chropowata warstwa wyraźnie odpada ("łuszczy się" nawet zarysowana paznokciem). Jak przeglądałem fora amerykańskie, to tam ludzie też narzekają - tak że wydaje mi się, że może to być jakiś błąd produkcyjny związany z oszczędnościami (może inny dostawca chemii czy coś w tym stylu) i może dotyczyć wszystkich produktów (nie tylko tych na rynek Polski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokryte połową warstwy, mokrawe w odcieniu a nie białe
chropowata warstwa wyraźnie odpada ("łuszczy się" nawet zarysowana paznokciem)

 

Dokładnie to samo zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przeglądałem fora amerykańskie, to tam ludzie też narzekają

 

Mógł byś dać linka bo ja szukałem informacji na ten temat i nie znalazłem, a ciekawi mnie to dlaczego tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też padły dwa naciagi Remo CS po kilkunastu minutach grania odpadał coated, pisałem już tutaj o tym parę razy. Sklep przyjmował reklamacje i w końcu dał za wygraną kiedy okazało sie że drugi naciag po wymianie też padaka.

 

Trza sie przerzucać teraz na evansa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza sie przerzucać teraz na evansa

 

Z chęcią gdyby tylko brzmiał tak jak Remo :) co do Remo to nie chce mi się wierzyć w to że taka firma pozwoliła sobie na taki błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z chęcią gdyby tylko brzmiał tak jak Remo

 

tylko po co ? lepiej jak są różnice pomiedzy nimi - urozmaicenie, a to czy evans brzmi gorzej od remo czy odwrotnie to sprawa dyskusyjna

 

co do Remo to nie chce mi się wierzyć w to że taka firma pozwoliła sobie na taki błąd.

 

tu na forum już trochę osób narzekało ostatnio na Remo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z chęcią gdyby tylko brzmiał tak jak Remo

 

tylko po co ? nie lepiej jak nie brzmi jak remo ? moim zdaniem lepiej - urozmaicenie

 

co do Remo to nie chce mi się wierzyć w to że taka firma pozwoliła sobie na taki błąd.

 

tu na forum już trochę osób narzekało ostatnio na Remo.

 

 

Dla mnie Remo brzmi idealnie, dlatego tak je lubię , Evans mi tak nie zabrzmi, wiem że na forum sporo osób narzekało, ale to już od dłuższego czasu tak jest, jeśli tak jest na całym świecie to aż się nie chce wierzyć że Remo nic z tym nie robi, dlatego szukam czegoś w necie na ten temat ale nic nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi też sie nie mieści to w głowie, żeby sobie pozwalać na takie wtopy. Być może poszła w obieg jakaś feralna partia albo na rynkach wschodzących (PL) pojawiły się chińskie podróbki tylko się nie śmiejcie bo w chinach podrabiają wszystko na potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...