Skocz do zawartości
Sc00rpY

Pierwsza perkusja + jaki werbel (rock/metal)

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam 16 lat i postanowiłem w najbliższym czasie (wakacje ?) zakupić swoją pierwszą perkusję - jeszcze nigdy dotąd nie miałem nawet pałeczek w rękach (chociaż za 2 dni przyjdą pocztą) ale czuję to coś co zachęca mnie do nauki gry na tym instrumencie, do tego patrząc na Japonię koniec świata już nadchodzi wielkimi krokami więc nie mam nad czym się dłużej zastanawiać

 

Planuję kupić jakiś gotowy zestaw za około 3-3,5 tysiąca, nie chcę jakiejś zabawki dla początkującego mimo że będę się dopiero uczył.Zamierzam grać głównie rocka i metal czyli szybko i ciężko :>

 

Zastanawiam się nad Mapex Meridian Birch, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć różnicę między wszystkimi tymi modelami:

 

http://www.emuzyczny.pl/wyszukiwarka,0,0,0,0,P,srch.html?q=meridian+birch

 

http://www.instrumenty.pl/i:2158501-3-0-0-0.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-03&utm_content=2158501#nclid=ac1de1053c2ad31cded558530c8bb7df

 

http://drumcenter.pl/product.php?id=8295_Mapex-Meridian-Birch-Fusion-MR5225---Cherry-Mist

 

Druga sprawa - zauważyłem że w tych zestawach werbel jest drewniany a gdzieś wyczytałem że dla cięższej, głośniejszej muzyki lepszy jest werbel metalowy(stalowy), więc miło byłoby gdyby ktoś poleciłby mi takowy werbel w rozsądnej cenie i dobrej jakości/brzmieniu.

Wtedy przed zakupem całej perkusji kupię sobie sam werbel żeby prznajmniej na nim nauczyć się grać :)

 

Thx !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego ze do takiej muzyki ejst lepszy stalow, np. moim zdaniem do metalu sa lepsze werble drewniane ale to tez zalezy do jakiego metalu ;] powiem Ci to samo co mowi sie zawsze - idz najpierw na pare lekcji do nauczyciela i zobaczysz ze gra na perkusji to nie sielanka i w bardzo czasto ludzie rezygnuja a chyba nikt nie chce byc 3 tysie w plecy, jasli juz tak bardzo chcesz zaczac cwiczyc to kup sobie werbel na razie sam ze statywem i na werblu ogarniesz technike a pozniej decyduj sie na zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myl rocka z szybko i ciężko, bo rock to subtelny gatunek muzyki, może pomijając hard i kilka innych odmian, ale to i tak się nie umywa do no chociażby heavy metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam w plecy, zawszę mogę sprzedać za kilka procent mniej.Na lekcje z nauczycielem nie mam na razie czasu (wolę sam ustalać godziny które będę poświęcał na naukę.do tego w moim małym mieście trudno będzie o dobrego nauczyciela) i nie chcę tracić kasy, może na wakacjach,ale do tego czasu planuję właśnie kupić jakiś werbel do ćwiczeń.Może doradziłbyś jakiś konkretny werbel i uzasadnił czemu wolisz werble drewniane ? I może ktoś obczaić na jakim werblu gra ten gość -> http://felixbohnke.de/index.php?id=5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale irytuja mnie takie posty...

 

Po pierwsze, nie miales paleczek w rekach a naciagasz rodzicow na zestaw za 3.5k? Moze sie okazac ze bedziesz kolejnym dzieciakiem ktory po 2 dniach sie znudzi albo nie bedzie mu sie chcialo cwiczyc a zestaw bedzie stal, juz lepiej poslac te 3.5k dla biednych Japonczykow o ktorych wspomniales;]

 

Po drugie, idz chociaz na 1 lekcje za zestawem, zapytaj sie nauczyciela czy masz predspozycje.

 

Po trzecie, kup pada i pograj na nim przez jakis czas.

:???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego grzyba mieszasz w to moich rodziców? Sam zamierzam zarobić na wszystko co chcę kupić, na razie sprzedaję parę grantów przez Allegro a w wakacje zamierzam zarobić dorywczo :P

 

Nie chcę też kupować kolejno wszystkich części perkusji żeby sobie na nich " poćwiczyć" tylko kupić cały zestaw który wykorzystam do właściwej nauki i jednocześnie będzie mi służyć w przyszłości gdy już nauczę się grać i namówię kogoś do zagrania wspólnie jakichś utworów.

 

Chciałem tylko żebyście mi doradzili w sprawie kupna wymienionych modeli i werbla a nie nauki,o to zadbam sam i nie potrzebuję waszych internetowych instrukcji

 

A jeśli chodzi o Japończyków to nie od dzisiaj występują tam trzęsienia ziemi i tsunami więc powinni zdawać sobie sprawę z zagrożenia wynikającego z ich uwarunkowań geograficznych, mogli zamieszkać gdzie indziej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii sprzętu to Ci nie doradzę, bo sam dopiero zaczynam.

Za to, wbrew Tobie, dam Ci kilka rad moralnych.

 

Po pierwsze - myślisz, że kupisz sobie cały zestaw i od razu zaczniesz ćwiczyć przejścia, całe rytmy i tym podobne? Mylisz się. Zawsze zaczyna się od werbla, metronomu i podstawowych rudimentów. No, oczywiście, jeśli tylko chcesz do czegoś dojść - w przeciwnym razie kupuj Pearl'a za 15 tausenów i myśl, że potrafisz grać. Ja zacząłem dokładnie tak, jak Ty chcesz, i uwierz, że na dobre to nie wyszło - gram teraz strasznie nierówno i niedokładnie.

 

Po drugie - nigdy nie mów nigdy. Zawsze może Ci się coś znudzić, czego Ci oczywiście nie życzę, ale wszystko się może zdarzyć. Nie wybiegaj myślami w przyszłość, póki jeszcze teraźniejszości (perkusyjnej ;d) sobie nie załatwiłeś.

 

A po trzecie - wybacz, ale przyda Ci się trochę pokory. Skoro sam tak wszystko wiesz, to po co się nas tyle pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja p****** przecież w pierwszym poście wyraźnie powiedziałem że zamierzam się dopiero uczyć grać, i że najpierw zamierzam kupić jakiś werbel do treningu,chciałem też żebyście napisali który bardziej się nadaje - stalowy czy drewniany i pomogli w wyborze właściwego modelu perkusji a tu trzech znafcuf z rzędu pierdzieli o tym jaka to perkusja jest skomplikowana i jeszcze mnie zniechęca do jej kupna.Wy chyba tymi pałkami się po głowach walicie a nie po bębnach

 

Chyba poszukam jakiegoś bardziej profesjonalnego portalu :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysł!!! nie słuchaj tych tutaj-na tym forum to sami amatorzy!!! nie od dzisiaj wiadomo przecież, że do metalu najlepiej nadają się werble metalowe (jak sama nazwa wskazuje), skoro napisałeś, że chcesz grać SZYBKO, to zacznij od blastów-na początek tak w tempie 260 bpm, bo wiadomo, że dopiero zaczynasz.jeśli chodzi o stopy, to na początek weź sobie coś łatwego np: meshuggah-bleed, a dopiero po dokładnym ograniu tego kawałka wrzuć na warsztat coś naprawdę metalowego np metallica (jak sama nazwa wskazuje).a! i nie musisz ćwiczyć z metronomem!perkusista nie musi grać równo! i olej żmudne, wielogodzinne ćwiczenia, wprawki i inne głupoty-od razu siądź na zestaw i bądź jak inferno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sc00rpY, znajdź kogoś kto ma perkusję, pograj na niej chociaż przez chwilę. Przekonaj się jak skomplikowane jest ogarnięcie wszystkiego naraz. Jak już to sprawdzisz, to przyjdź jeszcze raz na forum i poczytaj tematy o ćwiczeniach. Do nich wystarczą ci pałki, pad i metronom.

 

O dalszych zakupach porozmawiamy w swoim czasie, o ile będziesz umiał o nich rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sc00rpY - typowy polski cwaniaczek zapewne mający mniej niż 16 lat :)

 

Czasami się zastanawiam nad ideą takich ludzi, czy oni faktycznie chcą, żeby ludzie z większym doświadczeniem od nich im pomogli, czy żeby się tylko z nimi pokłócić. :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O,pierwszy konkret !

 

Vic, mam uczulenie na wszystkie używane rzeczy sprzedawane na aukcjach.Trafiłem na takie cacko - http://www.perkusje.com/0,394,werbel-force-3007-steel-14x5.5.html

Kosztuje ponad 500 zł ale jak już go kupię to mam nadzieję że będzie mi godnie służył przez dłuższy czas.Wątpię żebym znudził się nauką i porzucił marzenia o perkusji ale jak coś to mógłbym go sprzedać więc raczej nie ryzykuję.

 

Została już tylko kwestia całego zestawu, chciałem wybrać któregoś z mapexów z 1szego posta, chyba że jest jakiś lepszy w przybliżonej cenie - werbel już będę miał więc na niego nie zwracam uwagi, ważne żeby w komplecie były talerze bo jak patrzyłem na necie większość ma w opisach" w zestawie brak blach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Mapex ,z przedziału cenowego podobnego to najlepsza opcją bedzie to http://allegro.pl/mapex-saturn-i1508025947.html do tego taki werbel http://allegro.pl/werbel-mapex-mpx-steel-14x5-5-dp-i1492363119.html

 

Proponuje najpierw kupic ten werbel oraz statyw ,chwile pograc ,nauczyc sie podstaw techniki ,potem zakupic saturna ,wszedzie masz juz załozone najlepsze naciągi ,w miedzy czasie przetestuj inne werble i ewentualnie kup inny a ten pierwszy sprzedaj. Co do bębnów powinny Cie napewno zadowolić bo sa bardzo dobre ,co do werbla to ewentualnie zawsze mozna miec dwa werble i zwieniac w zaleznosci od potrzeb. Natomiast co do sprzetu używanego to nie trzeba sie bac bo bębny to nie karty graficzne i jezeli korpusy nie sa powyginane lub popekane to używka w niczym nie bedzie gorsza od nówki a cena bedzie o wiele niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem kłótni i pouczeń O.o
Skoro sam zarobi, to niech sobie kupi, liczy się z tym że może stracić, ale co z tego jeżeli to jego kasa.
Najwyżej, jak nie spróbuje to się nie przekona, taka kolej rzeczy młodych ludzi.
Ja na początku wynająłem sobie salkę w miejskim ośrodku kultury i z kolegą na gitarce razem uczyliśmy się grać 3 razy w tygodniu po szkole.
Po roku uznałem że kupuje zestaw, warto też tak spróbować, ale jeżeli masz hajs, no to twoja wola :D

Ja bym radził ci znaleźć jakiegoś Mapexa Voyager ( sam kupiłem shellset za 900zł, za reszte hardware i blaszki(jakieś 2500)).
Tylko na podwójną stopkę musiałbyś zabulić jakieś 500 za pearla, z platformami ofc.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...