Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat w wyborze mikrofonu do werbla. cena to max 400zł. zastanawiam sie nad:Audio-technika MB@k, shure pg57, audix i5 i Shure sm57. Większość ludzi poleca napewno sm57 i i5. Zależy mi oczywiście na jak najleszym brzmieniu werbla, ale czy czasem różnica między sm57 a pg57 jest tak duza. Na youtube słyszłem próbki nagranego pieca gitarowego i różnica naprawdę jest mikroskopijnych niuansów. Jeśli tak też jest w nagrywaniu werbla to skłaniał bym sie do wersji pg. Ale znowu porównując parametry zastanawia mnie czułość pg57 - 1,6mV przy 1,9mV reszty. Czy ma to jakieś wielkie znaczenie, czy musze bardziej rozkręcać tego co mam mniejszą czułość żeby osiągnąć jakiś konkretny poziom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za sm. Jest to jeden z najlepszych mikrofonów do werbla. Pg jest powiedzmy, bardziej uniwersalnym mikrofonem.

Przy okazji zwróć uwagę, że dźwięk z pieca gitarowego ma całkiem inny charaker niż ten wydobywany z werbla....

Jeśli zależy Ci na jakości to strzelaj w sm na aukcjach znajdziesz go w bardzo przyzwoitej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu chyba wybrał bym Audixa- jest dużo jaśniejszy, sm57 bez korekcji lekko zamula werbel, a jeśli chodzi o SM57 z Allegro w dziwnie niskich cenach, to ostrzegam że to podróbki (sam się dałem nabrać, na szczęście udało się zwrócić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam SM57 - to dobry mikrofon ale faktycznie lekko przyciemnia werbel - jego zaletą jest szerokie pasmo przenoszenia ale też tym samym "ciągnie" za sobą "dół"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zdecydowałem sie na audix i5, okazyjnie przed chwilą kupiłem:). Gdy tylko coś nagram to oczywiście zaprezentuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatecznie zdecydowałem sie na audix i5, okazyjnie przed chwilą kupiłem:). Gdy tylko coś nagram to oczywiście zaprezentuję.

 

 

 

Okazyjnie czyli ile zaplaciłeś?;) Ja z kolei mam porównanie między sm 57 a audix I5. Ukradli mi sm 57, więc kupilem audixa coby nabrać doświadczenia:D. Moim zdaniem audixy są bardziej uniwersalne, ogólnie nie zamienilbym się na żaden inny mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikrofon + kabel 5m 283zł z przesyłką

 

[ Dodano: 03-05-2011, 23:47 ]

a dacie wiarę że praktycznie nie ma różnicy w brzmieniu między tym audix-em a taniochą stage line dm44s. audix jest trochę ciemniejszy i tyle... na dniach próbki yt. będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega ma świadomość, że na rynku istnieją podróbki, ja też kupiłem SM57 w cenie około 300 zł.... szybko go zwróciłem

No chyba że kolega kupił używany albo coś....

 

Radzę wrzucić go na wagę elektroniczną, porównać z wagą referencyjną - to często rozwiewa wątpliwości .

 

Druga możliwość to tak słaby preamp, że nawet mikrofon nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu chyba wybrał bym Audixa- jest dużo jaśniejszy, sm57 bez korekcji lekko zamula werbel, a jeśli chodzi o SM57 z Allegro w dziwnie niskich cenach, to ostrzegam że to podróbki (sam się dałem nabrać, na szczęście udało się zwrócić)

 

U mnie ten sam dylemat ale nieco zawężony bo w gre wchodzą tylkoi wyłącznie 2 majki:

 

SM57 vs. i5

 

SMa znam dobrze, na i5 tylko raz nagrywałem.

Widziałem kiedyś jakiś wywiad na yt z Gavinem Harrisonem który jest dla mnie autorytetem nie tylko perkusyjnym, a który jest znany z używania Audixów (D6, i5) mówił że barwą oba mikrofony się praktycznie nie różnią a dodatkowo w SM ta końcówka - pseudo grill ma tendencje do luzów i stukania czego i ja doświadczyłem. W Audixie zwarta aluminiowa konstrukcja.

 

O Shure'ach chyba każdy slyszał że podróbek na rynku pełno.

Czy ktoś słyszał coś podobnego o Audixach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam dwóch sztuk SM57 do werbla. Jeden z góry zbiera dźwięk, a drugi ze spodu, ze sprężyn. Sygnał z obu mikrofonów miksuje jak mi się podoba, do tego jeszcze werbel przepuści się przez kompresor i uzyskuje na prawdę przyzwoite brzmienie, ogólnie stosuje dwóch mikrofonów na werbel i podczas nagrywania i w nagłośnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby coś to zapuszczam świeży króciutki Sound Check , na którym słychać Homerecordingowe efekty nagrań Shurem SM 57 na werblu - tylko od góry zbieranym:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...