Skocz do zawartości
pokemon

sabian B8, Zildijan ZBT, Alchemy ART, Stagg DH Medium

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o crashe.... z w/w który najlepiej wypada... mozecie doradzić...wiem, że na forum są o nich inf. ale chciałbym w bezpośredniej konfrontacji tych blach zaczęrpnąć waszych opini:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokemonie, wybrałeś blachy z podobnej grupy cenowej popularnych serii, i niższej półeczki. Oczywiście wybór jest kwestią osobistych preferencji brzmieniowych. Ja wybrałbym Sabiana z serii B8 tyle że B8 Pro. ZBT i Alchemy to miejsce drugie. Stagg DH wypada moim zdaniem najsłabiej lecz i tu możesz spotkać się z miłą niespodzianką, Stagg Staggowi nierówny. Ja mam rewelacyjnego splasha DH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukam talerzy w tej cenie w miare dobrych, dlatego te podalem... nie mam kasy a moj crash juz sie calkiem sypie... i wiecej niz 300 pln nie wydam na talerz bo nie mam ; p a B8 Pro to juz cenowo troche poza moim zasiegiem... najmocniej zastanawiam sie wlasnie nad Staggiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ostatnio okazje obstukania crasha Sabian B8 Medium 18" i pozytywnie mnie zaskoczyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crahsa B8 nie bierz. B8Pro jak coś, (to zupełnie co innego niż B8). Ale jeżeli nie masz kasy na B8Pro to ze Staggów stać cie na coś więcej np Furie... Zildjiana Zbt też moge polecić z tych wymienionych. A ART moim zdaniem jest słabiutki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZBT mam okazje kupić za 200zł używane, ale podobno bdb stan... i nie wiem... zastanawiam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywane crashe to w wiekszości strzał do wlasnej bramki

 

EDIT:chodziło mi o allegro czyli kupowanie bez testowania i sprawdzania pod własna pałka stanu blachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzywane crashe to w wiekszości strzał do wlasnej bramki

 

Lepiej wziąść używany lepszy niż nowy do bani.... Ja gram na trzech używanych crashach. Każdy kupiony był w stanie idealnym i w tej chwili po kilku latach grania dalej każdy jest w praktycznie idealnym stanie. Jak sie nie wie co sie kupuje to masz racje, strzela sie do swojej bramki, ale jeżeli sie znasz i masz wybór dobra uzywana czy beznadziejna ale nowa i decydujesz sie na nową to samobój jest jeszcze większy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tą blache moge mieć od kuzyna dobrego kumpla, widzialem foty, stan bdb, szanowana blacha... wywnioskowalem ze zdjec...i opisu mojego kumpla... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZBT to bardzo trwałe blachy i jak kupujesz w bdb stanie to ci długo jeszcze posłużą. Apropo grałem raz na zestawie na Zildjianach ZBT (wycięte crashe) i jedem Alchemy ART(crash). Musze przyznać ze te powycinane brzmiały dużo lepiej niż nowy ART....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niektórzy nie mają kasy na AAX i HHX czy Z customy. Dla niektórych ZBT to marzenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zalewa - wyobraź sobie że wiem, bo totalnie nie mam kasy (nawet bębnów nie mam własnych, gram dzięki uprzejmości kolegi...), ale postanowiłem że nawet jeśli będę mógł kupić jedną blachę na pół roku, czy rok, to lepiej tak niż narzekać później, że to nie brzmi, i że zmarnowałem pieniądze..

 

Mam niezłe porównanie - na sali kolegi jest Yamaha YD + hihat paiste 502/pearl cx-300 + góra hihatu jako crash + crashride 18" paiste 302, a na sali na której mam lekcje z nauczycielem PDP Pacific CX + hh Istanbul Agop Sultan + splash solo pro master 12" (nawet niezły) + Zilijan Z Custom Ride 20".

 

Naprawdę, różnica jest kolosalna, i wiem, że gdybym miał zbierać trzy razy dłużej na set z sali w której mam lekcję to bym zbierał. Bo warto.

 

 

 

PS: Coby nie było, że O/T -> Staggi wybierane na własne ucho :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem i sabian i zildijan mają bardzo dobre brzmienie i obie są bardzo dobre!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał szlifować umiejętności na tym na co mnie stać niż czekać na moment aż bede mógł kupić jakiś element zestawu z najwyzszej półki. I też nie zawsze jest tak że talerz z wyższej serii brzmi lepiej od tego z niższej. Zależy wiele od upodobań.

A wracając do tematu to radze bierz tego ZBT jak masz okazje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
ZBT mam okazje kupić za 200zł używane, ale podobno bdb stan... i nie wiem... zastanawiam się...

 

To lepiej nie kupuj. ZBT to kicz totalny. Jeden moj kumpel ten talerz doslownie zmiarzdzyl podczas gry, drugiemu zas od razu po zakupie (Crash ZBT 18") na 1 probie zaczal sie wyginac na rogach, a ZBT 16" ma brzmienie takie ze ekhem... nawet bym nie chcial tego za 100zl jakbym mial okazje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarza się standardowy scenariusz - czyli każdy rodzaj blachy zostały przez kogoś polecony, i niektóre zostały skrytykowane :doubt:

 

 

poświęciwszy chwilę czasu obserwacji mapy, wyszło mi na to, że masz 81 km do Zamościa, i tyleż samo do Rzeszowa - w tych dwóch miastach powinien być jakiś większy muzyczny, a odległość nie jest jakaś straszna.. więc po prostu pogadaj z jakimś kierowcą w Twojej rodzinie, i sam dokonaj wyboru :smile:

~~~~~~

Ja bym wolał szlifować umiejętności na tym na co mnie stać niż czekać na moment aż bede mógł kupić jakiś element zestawu z najwyzszej półki

 

(nawet bębnów nie mam własnych, gram dzięki uprzejmości kolegi...)

 

jako, że mam na czym "szlifować umiejętności" parę razy w tygodniu to zbieram na dobry zestaw który starczy mi na dobrych parę lat, zamiast kupować jakieś amati czy coś.

i tyle :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś zmienia, ale przypomniało mi się że grałem na ZBT Plus i mnie miło zaskoczyły. Nie potrafie powiedzieć jak bardzo się róznią od zwykłych ZBT, ale naprawde dawały rade jak na tą półkę.

Ale jak widac każdy ma inne doświadczenia z zildkami także sie zastanów. Ja sam gram na wyłącznie Sabianach, ale Zildek ZBT Plus z tego co pamiętam był całkiem całkiem. Mój znajomy nagrywał demo na wyciętych ZBT i brzmiały ok. Jak bedziesz chciał to Ci podeśle nagranie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych blach najchetniej wzialbym Alchemy ProArt, albo Staggi... w ZBT, placisz za napis- ZIldka, który nic nie daje, a B8, i b8pro to kicz jakich mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goollom, na proart mnie na razie nie stac:) zalewa, jak mozesz to podeslij. Mailem albo przez gg. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie że B8Pro to kicz. Blacha jest solidna i napewno bardziej uniwersalna niż jakikolwiek crash Stagga....ale to moje zdanie. Jeszcze raz chce powiedzieć że nie da sie porównywać B8 do B8Pro. Po cichu wnioskuje Goollom słyszał jedynie B8 i krytykuje B8Pro. Mam nadzieje że sie myle... co do Alchemy Pro Art sie zgodze - blacha wporządku, ale jakbym miał ją przystawiać na jednej półce z Alchemy ART to już w ogóle wyszłaby kicha. Tak mało w nazwie się różnią, a jednak różnica ogromna :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę również,że Goollom nie ma racji. B8 Pro to rozsądny kompromis między ceną a brzmieniem. Gram na B8 Pro i jestem zadowolony z czystego i ciepłego brzmienia crashy 16 i 18 ( oba thin), ładnego szumu i selektywnego cykania hi-hatu (medium), dobrego, lekko rozmytego pingu ride (medium). Gram raczej lekko i może właśnie dlatego odpowiada mi ten set blach. Jestem w stanie pojąć, że dla grających mocniejszą muzykę taki zestaw nie będzie atrakcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak gram death i lekko mnie crash wkurza. Ale robi jako trzeci tak więc nie mam takich problemów, zreszta jak się przywali to też może być metalowym crashem :evil: Jego zalety wychodzą własnie przy spokojnej grze, w lżejszych klimatach świetnie się sprawdza. Co do ride'a to jest jeden z najselektywniejszych ridów na jakich przyszło mi grać. Nadaje się do wszystkiego. Niestety ja bede za jakiś czas zminiał bo potrzebuje blachy z wielka kopułą( a B8Pro ma malutką, choć głosną jak się trafi :razz: ) A hi-hat to chyba do każdego radzaju muzyki się nadaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...