Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Przeszukałem tematy i mniej więcej już zorientowałem się co potrzeba aby w miarę tanim kosztem nagrać perkusję na kompa. Nie zależy mi na obecnym etapie na jakiśmś super sprzęcie. Chcę nagrywać dla siebie i zdobyć trochę doświadczenia.

Upatrzyłem sobie przykładowo taki mikser: http://allegro.pl/behringer-xenyx-1204-bcm-i1545388801.html. Czy jest to jakieś sensowne rozwiązanie aby zgrać perke z 4 mikrofonów. Może jest wśród Was jakiś uzytkownik tego modelu.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Jak na poczatek to może być, choc jak poczytasz w necie, to się dowiesz że ta firma nie robi sprzetu wysokich lotów i lepiej zaiwestowac np. w soundcraft. Ja uzywałem go parę ładnych miesięcy i było ok. Musisz się liczyć z tym że miksery te trochę szumią i jeśli do tego twoja karta jest niskiej jakości to dźwięk nie będzie za fajny. Nagrałem na nim chyba 2 covery i wiadomo... szumu nie słychac jak się to zmiksuje z resztą muzyki, ale ocenisz sobie sam (potem dopisze linki). Jak na typowo amatorskie nagrywanie i próby z kumplami powinien wystarczyć, ale przy nagrywaniu zaopatrz się lepiej w jakąś choćby sredniej jakości karte (nie zintegrowaną) bo to ona przekonwertuje twój sygnał analogowy na cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ktoś mi podpowie który mikser lepiej wybrać:

 

PEAVEY PV8 PV 8 USB - http://allegro.pl/peavey-mikser-pv8-pv-8-usb-music-express-i1547514338.html

 

lub

 

Alesis Multimix 8 USB FX - http://allegro.pl/alesis-multimix-8-usb-fx-mikser-sklep-warszawa-ss-i1541244025.html

 

lub

 

Alesis MultiMix 8 USB 2.0 - http://allegro.pl/alesis-multimix-8-usb-2-0-i1557979120.html

 

Czym różnią się te Alesisy tak naprawdę (od strony praktycznej) bo same dane mnie jako laikowi niewiele mówią. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEAVEY'A nie polecam do nagrywania perkusji...

jeśli już chcesz wybierać spośród tych trzech to polem alesis'y ;)

 

ale najbardziej z tego wszystkiego poleciłbym Tobie tą stronkę...

http://www.soundpol.pl/index.php?cPath=60

mają tu najtańszy sprzęt w Polsce, i to najróżniejszych firm w Polsce ;)

 

a jeszcze bardziej polecił bym Ci ten mixer...

http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=60&products_id=1711

 

masz tu wszystko to, co ma behringer 1204 +cyfrowy efekt ;D

 

jeśli pomogłem proszę daj "pomógł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soundpol to posrany sklep. Zdaża się że to co jest na stronie nie ma w sklepie a jak jest to w innych cenach, bardzo marny kontakt, mają gdzieś klienta, więc jak masz kupić to na pewno nie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiedział bym ;P to jest dobry sklep ;)

kupowałem tam już mixer, najrózniejsze kable, i mikrofony, ani razy nie miałem z niczym problemów...

 

 

po przecenach to se możesz :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Czytam uważnie wasze wypowiedzi, przeglądam propozycję i jestem w pewnym sensie na rozdrożu. Biorąc pod uwagę takie dwie propozycje

 

http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=60&products_id=1711

 

http://guitarcenter.pl/catalog/naglosnienie/mixery/mixery-analogowe/mackie-1202-vlz-3

 

którą wybrać, czym się kierować (różnica w cenie znaczna). Moje pierwsze typy były na miksery z USB. Te tego nie mają więc jak to podłączyć do komputera aby zgrywać perkusję.

 

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego robi się paranoja.

 

W sumie zmierzasz do tego, żeby wydać ponad 3000 po to, aby sobie "tanim kosztem" na własne potrzeby nagrywać perkusję w domu - bo oprócz dobrego miksera musisz mieć jeszcze równie dobre mikrofony i równie dobrą kartę dźwiękową.

 

A przecież do tego samego celu wystarczy najprostszy mikser Behringer albo Phonic (to to samo) za 200 zł, podłączany do wbudowanej karty komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok próbuję tylko rozeznać się w temacie bo czasami warto dołożyć i mieć coś w miarę sprawdzonego . Nie chcę po prostu kupić badziewia i za pół roku wymieniać bo np się popsuło. Oczywiście że na początek nie chcę wydawać majątku dlatego pasowałby mi np ten Phonic. Z tym że jak go podłączyć do kompa. Z wejściem USB to rozumiem ale w tym wypadku.

 

Dzięki tutkaprof za kubeł zimnej wody na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no.

Fakt jest taki, że poczytaj forum - było ostatnio aż zatrzęsienie tematów o nagrywaniu.

Jeśli chcesz nagrywać perkusję po to, żeby słuchać i się szkolić to jak najbardziej tak jak pisze Tutkaprof.

Jeśli chcesz już zrobić dosyć dobre brzmienie - to konsola Allen&Heath WZ powinna starczyć. Do tego zestaw w miarę dobrych mikrofonów - no i wielościeżkowa karta.

W 7tys. może się zmieścisz szukając na allegro - ale wątpię.

Do tego dochodzi doświadczenie w nagrywaniu i miksowaniu, które zdobywa się latami...

 

Więc kup, żeby nagrywać dla siebie jak najtańszym kosztem, a jak już będziesz dobrze grał z kapelą to wejdź do studia. Albo kompletuj skrzętnie dobry sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybór pomiędzy mackie i phonic jest prosty - bierz mackie !

Mam phonicka (inny model) i powiem szerze że byłem z niego zadowolony do momentu, aż nie usłyszałem jak mocno spłaszcza dźwięk.

Zrobiłem mały test - podłączyłem gitare z Line6'em przez mikser, a poźniej bezpośrednio w końcówkę i okazało się że przez mikser w ogóle nie słychać reverbów (?) - dźwięk całkowicie stracił przestrzeń - nie wiem jak to wytłumaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wybór pomiędzy mackie i phonic jest prosty - bierz mackie !

Mam phonicka (inny model) i powiem szerze że byłem z niego zadowolony do momentu, aż nie usłyszałem jak mocno spłaszcza dźwięk.

Zrobiłem mały test - podłączyłem gitare z Line6'em przez mikser, a poźniej bezpośrednio w końcówkę i okazało się że przez mikser w ogóle nie słychać reverbów (?) - dźwięk całkowicie stracił przestrzeń - nie wiem jak to wytłumaczyć...

 

Oczywiście przełączałeś przy tym poziom sygnału wyjściowego w Line6? Sygnał dla miksera powinien mieć inne parametry niż dla końcówki, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może coś na temat na początek Behringer 1204 jest idealny do nagrywania (na początek!) , najlepiej w parze z Audigy 2 ZS PRO, dlaczego ?

 

1. nie znajdziesz nic tańszego a możesz nagrać tym zestawem 6 ścieżek na raz z latencją 2-4 ms w zależności od kompa (Creative ASIO2) !!!

 

2. Mikser posiada 4 odzielne tory wyjścia (+2 można zrobić z AUX - troszkę bardziej szumią)

 

3 w tym zestawie możemy podłączyć 2 x OH , stopę, mikrofon , i dwa tomy, wszystko idzie przez przedwzmacniacze z mixera - do karty audigy, w programie DAW widać to jako 6 odzielnych ścieżek .

 

 

Uwaga !!

 

Rozwiązanie jest bardzo amatorskie, ale efekty w porównaniu do ceny bardzo zadawalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przełączałeś przy tym poziom sygnału wyjściowego w Line6

testowaliśmy chyba wszystko:

wejscia xlr'ami przez diboxa

wejscia jack'ami

wyjscia z poda xlr'ami i wejscia do miksera xlr'ami

no i oczywiście zmiany poziomu sygnału - dźwięk i tak był zniekształcony.

Ja obwiniam phonic'a - tym bardziej, że na mikserze yamahy takiego problemu nie było

Poza tym nie tylko chodziło o reverb z poda, problem z reverbem był też przez zewnętrznego lexicona z wokalem - był, ale dużo mniejszy niż na yamaszce.

pozdr.

 

PS: dodam tylko, że chodzi o starszego phonica - to również może być przyczyna, dlatego nie skreślam całkowicie 1204, ale podchodzę z dystansem do phonica i behringera (to jest w sumie to samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikser musiał byś kupić za conajmniej 4 kanałowy co ważniejsze musi mieć Phantom Power inaczej nie bd mógł mieć OH'ów chyba że kupisz takie które bd miały w sobie zasilanie ( baterie ) dobry zestaw mikrofonów to IMG stage line DRUM-40SET można nim na spokojnie nagłośnić perkusje do tego bd musiał oczywiście dokupić statywy ( stopa i 2x OH ) coś około 2 tyś byś musiał mieć żeby to miało sens. ;) :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzać te mixery.... usb to największe gówno przez jakie da się nagrywać. jeżeli upierasz się przy mikserze to polecam mixery z serii onyx i firmy mackie http://www.mackie.com/products/onyxiseries/ masz wbudowany firewire dzięki temu na kompie po podłączenia np. do logic cubase lub pro tools możesz obrabiać każdy kanał z osobna jest to bardzo ważne jeżeli chodzi o profesjonalne nagrania masz tam najwyższej jakości preampy i eq masz tam tyle mozliwości przesyłana i obrabiana dźwięku że to szok... najlepiej kupić interface firewire. za tę samą cenę masz 8 wejść mikowych z preampami i oddzielnym phantomem i możliwością rozszeżenia o następne 8 wejść i wszystko obrabasz na kompie. kup sobie np:

mackie onyx blackbird: http://www.mackie.com/products/onyxblackbird/

lub presonus fir studio : http://www.sklepmuzyczny.pl/sklepmuzyczny,pl,strona,produkt,asortyment,6,dzial,57,grupa,80,id,7064.html

możesz kupić też m audio (linka nie chce mi sie wklejać znajdź iny temat na forum tam to powinieniesz wszystko na ten temat mieć :-) )

i problem z głowy.. :razz: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

z dala od behringera, tyle powiem. to nie jest sprzet to uzytku. tylko jeden mikrofon pojemnosciowy im sie udal. a reszta to generatory szumu i nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że tanie miksery Behringera są dużo lepsze od tanich mikserów Phonic. Tylko jedna uwaga - nie kupuj w Polsce. Jest kilka sklepów w Niemczech i Czechach, które wysyłają towar do Polski po dość niskich kosztach. To co trafia do naszego kraju to dość często szrot i co za tym idzie loteria. Podejrzewam, że stąd każdy ma inne doświadczenia z tym samym sprzętem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...