Skocz do zawartości

seroslav

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    95
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez seroslav


  1. Stopę trzeba przede wszystkim ograć. Grałem kiedyś na starej stopie Yamaha która nawet nie miała platformy, z filcowym bijakiem i to była chyba najlepsza stopa której do tej pory używałem. Według mnie stopa używana do 400~zł to już jest dużo, więcej zależy od tego jaką masz technikę, jak ciężki bijak, rodzaj bijaka, jakie naprężenie sprężyny, naprężenie membrany centralki... Najpierw pogrzeb przy swojej stopie, a jak już się nic nie będzie dało zrobić, to kup Iron Cobrę, chyba najpopularniejsza stopa na świecie. Z tańszych to bardzo przyzwoite są stopki Gibraltar.


  2. Tama Imperialstar to teraz półka entry-level, ale widzę że ta jest zrobiona z mahoniu więc jest dobrze. Pytanie tylko jaki jest to mahoń, bo różnica między wysokiej klasy mahoniem a niskiej jest ogromna. Imperialstar to chyba nigdy nie była topowa seria Tamy więc obstawiałbym tą drugą opcję. Nie wiem zbyt wiele na temat perkusji Peace ale skoro jest z klonu, to nie może być zła. Wiem tyle że współczesne Imperialstary to naprawdę tandeta ale te starsze mogą być ok - jednak zapłacenie 1000zł więcej za set który - moim zdaniem - jest z gorszego drewna to słaby biznes. Brałbym te bębny Peace.


  3. Najlepiej zrobić sobie przerwę. Tydzień, dwa tygodnie, miesiąc - wrócisz do gry ze świeżym umysłem. Jeśli to nie pomoże to szukaj nauczyciela, możesz to zrobić także w trakcie trwania przerwy. Na YouTube jest też dużo poradników co ćwiczyć, na pewno znajdziesz coś czego jeszcze nie umiesz. Skoro mówisz że grasz mało dynamicznie, to pracuj nad tym teraz - nie masz problemu ze spisaniem nut, to wybierz kawałek w którym jest szerszy zakres dynamiki i ćwicz. Ja jednak polecam przerwę - łap gitarę, harmonijkę, zrób sobie odskocznię. Mi to zawsze pomagało - miałem bowiem tendencję do zawężonego myślenia i ograniczonej kreatywności podczas  "maratonów", gdzie nie robiłem sobie nawet dnia przerwy w ćwiczeniach. Skutkowało to tym, że wszystkie przejścia były jednakowe a rytmy niewiele się od siebie różniły. W takich wypadkach odpalałem sobie FL Studio i wymyślałem na chybił-trafił rytmy, a jak coś mi się spodobało to ćwiczyłem to. Z drugiej strony istnieje coś takiego jak krzywa uczenia się, to naturalne że po jakimś czasie postępy zwalniają do tego stopnia, że przestajemy je zauważać. Niemniej powodzenia :)


  4. Witam.

     

    Kupię klonowe bębny najlepiej w konfiguracji fusion, ale inne też rozważę. Cena do 4000zł. Preferowany Pearl Masters lub Tama Starclassic(ale nie oszukujmy się, raczej mało prawdopodobne :P). Bez hardware i talerzy, może być z werblem. Mogą być w słabym stanie, ale za odpowiednio niższą cenę - tylko bez popękanych lub uszkodzonych korpusów. Tomy z nieinwazyjnym zawieszeniem, centralka virgin ale może być dziurawiona.

     

    Pozdrawiam.


  5. Witam.

     

    Chcę odświeżyć swój zestaw perkusyjny i chciałbym kupić osprzęt z czarnego niklu. Szukałem w internecie i do tej pory znalazłem tylko jedną stronę z lugami z czarnego niklu(niestety bez obręczy) ale mają za mało ich na stanie, więc moje pytanie brzmi, czy ktoś kiedyś sprowadzał z jakiegoś miejsca lubi, najlepiej te mnie interesujące(kształt raczej obojętny) i może poradzić gdzie można je dostać we w miarę dobrej cenie? Chciałbym też dostać niklowane claw-hooki do BD więc jak by były dostępne to dla mnie bajka.

    Dzięki za odpowiedzi.

    Pozdrawiam.


  6. Witam

     

    Przymierzam się do zakupu porządnych talerzy do mojego nowego zestawu. Niestety z talerzami miałem bardzo mało do czynienia, a do dużego miasta ze sklepem z talerzami mam daleko i nie wybieram się w najbliższym czasie. Jeśli chodzi o testy na YouTube to jest – jak wiadomo – słabo pod tym względem, ponieważ mikrofon mikrofonowi nierówny. Stąd moje zapytanie na temat doboru odpowiednich talerzy, celuję mniej-więcej w półkę średnią, ponieważ na szczęście mam trochę większy budżet a naturalnie na talerzach nie warto oszczędzać. Oto moje wymagania:

    1. Hi-hat:
    - stop tylko B20 lub lepszy.
    - rozmiar maksymalnie 14”.
    - brzmienie ciemne, absolutnie nie szkliste.
    - wykończenie broń boże nie brilliant.
    - cena do 1,5k.
    - wolałbym nowy ale używane też rozpatrzę.

     

    2. Ride:
    -stop tylko B20 lub lepszy.
    -rozmiar do 22”.
    -może być z bellem lub bez.
    -brzmienie ładne :), ponownie, byle nie szkliste.
    -w miarę krótki sustain, ale tym mogę sobie poradzić wytłumieniem więc w sumie mało ważne.
    -wykończenie nie brilliant ale w sumie rozpatrzę każde.
    -cena do 1k.
    -TYLKO używane.

     

    3. Crash:
    -stop najlepiej B20, ale dobre B8 też mogą być.
    -rozmiar tylko 14”.
    -brzmienie klarowne, KRÓTKIE.
    -wykończenie nie brilliant.
    -cena do 500zł.
    -wolę nowy ale rozpatrzę używki.

     

    4. China:
    -stop obojętny.
    -rozmiar tylko 14”.
    -brak specjalnych wymagań co do brzmienia, byleby było przyzwoite.
    -wykończenie jakiekolwiek.
    -cena do 500zł.
    -TYLKO nowe.

     

    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi(mogę postawić piwo :) ), odwdzięczę się plusikami.

     

    Pozdrawiam.


  7. Witam.

     

    Przymierzam się do zakupu interfejsu audio i potrzebuję pomocy w wybraniu odpowiedniego modelu. Interfejs będzie mi służył do nagrywania ścieżek perkusyjnych w domowych warunkach i ewentualnie w rzadkich przypadkach do nagłaśniania perkusji na koncertach.


    Oto moje wymagania:

    1.       Minimum 8 wejść, maksymalnie 10.

    2.       Zasilanie Phantom minimum 2 gniazda, najlepiej na wszystkich.

    3.       Kable będą wpięte na stałe więc fajnie jakby wejścia były z tyłu.

    4.       Wytrzymałość, ma starczać na lata.

    5.       Dobre przedwzmacniacze.

     

    Wśród moich upatrzonych modeli jest Focusrite Scarlett 18i20, Presonus AudioBox 1818VSL i Behringer UMC1820. Nie ukrywam że najbardziej do mnie przemawia ten pierwszy, ze względu na to że spełnia wszystkie moje wymagania a dodatkowo miałem do czynienia już ze sprzętem Focusrite i wiem że są to bardzo porządnie wykonane i wysokiej jakości interfejsy. Drugiego, czyli Presonusa już miałem w przeszłości ale miałem z nim problemy techniczne(przestawały działać gniazda), poza tym był w porządku poza inputami z przodu i słabszymi z tego co słyszałem preampami niż w Focusrite’ach. Behringera dodaję jako ciekawostkę w zasadzie, ponieważ mimo że spełnia moje wymagania to mam co do tego sprzętu spore wątpliwości, ponieważ z doświadczenia wiem że sprzęt Behringera lubi się zepsuć od czasu do czasu a potrzebuję sprzętu na lata. Plusem natomiast bardzo atrakcyjna cena, bo ponad dwukrotnie mniejsza niż Focusrite.

     

    Jeśli są jakieś inne opcje w tej cenie – powiedzmy do 2,5k – rozważę je. Kupiłbym chętnie interfejs używany, ale wiem że taki sprzęt w internecie pojawia się bardzo rzadko, więc raczej celuję w nowe. Za pomocne odpowiedzi nagrodzę plusikiem, a nawet postawię dobre piwo :)

     

    Pozdrawiam.


  8. Witam.

     

    Przymierzam się do zakupu statywu do hi-hatu na lince. Niestety, wybór w tej kwestii jest dość mały jeśli chodzi o „tanie” sprzęty, jeśli w ogóle można statyw za 1k takim nazwać(swoją drogą nigdy nie zrozumiem fenomenu cen hihatów na lince, ale mniejsza). Do czynienia z takimi statywami niestety nigdy nie miałem, stąd moje zapytanie, jaki model wybrać żeby nie przepłacić? Nie zależy mi na topowych modelach, raczej coś z niższej półki średniej.

     

    W oko wpadł mi model Dixona za ok. 500zł i ten interesuje mnie najbardziej. Wygląda solidnie, ma długą linkę i dobre recenzje. Z drugiej strony na Thomannie znalazłem bardzo taniego Milleniuma(fuj!!!) za 250zł. Oceny są w miarę przychylne w których zazwyczaj powtarza się fraza, że w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie. Znalazłem nawet poradnik jak usprawnić ten hi-hat jakimś smarowaniem, wymianą sprężyny, usunięciem jakichś śrubek i po tych zabiegach podobno sprzęt jest przyzwoity. Jeśli tak, to bezsprzecznie biorę Milleniuma.

     

    Generalnie jeśli chodzi o statywy wyznaję zasadę że tylko używki, jednakże w przypadku sprzętu tak niszowego jak hi-haty linkowe rynek wtórny praktycznie nie istnieje, więc interesują mnie raczej modele nowe, chociaż jeśli trafi się coś dobrego używanego to jak najbardziej tę opcję rozważę.

     

    Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi, odwdzięczę się plusikami, a nawet postawię piwo :)

     

    Pozdrawiam.


  9. Witam.

     

    Przymierzam się do zakupu kompaktowej perkusji. Jest to podyktowane tym, że mam mały samochód i gram często koncerty, więc nie chcę za dużo targać. Interesuje mnie szczególnie model Tamy – Silverstar Cocktail-Jam. Dla moich zastosowań byłby idealny, cena jest dość wysoka ale odchodzi koszt hardware(za wyjątkiem 1 ramienia na talerz i statywu do hi-hata) oraz pokrowców, więc jest to przynajmniej trochę bardziej opłacalne. Jeśli chodzi o inne perkusje, to w grę wchodzą tylko zestawy Fusion i centralka 20”, najlepiej z tylko 2 tomami, 10 i 14.

     

    Moje zapytanie więc brzmi, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ten zestaw Tamy jest w ogóle wart zachodu? Jeśli nie, to jaki zestaw do 3k(razem z werblem, może być bez hardware) jest warty polecenia(tylko używane)? Miałem kiedyś DW PDD FS Fusion z brzozy z centralką 20” i bardzo sobie go chwaliłem, ale ten model jest raczej ciężko dostać, bo od dłuższego czasu już go chyba nie produkują.

     

    Od razu mówię że dziwne wynalazki typu perkusje bez korpusów nie wchodzą w grę.

    Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi, odwdzięczę się plusikami, a nawet postawię piwo :)

     

    Pozdrawiam.


  10. Ja ćwiczę na nodze codziennie i raz w tygodniu na padzie. Odkąd rozpocząłem taki system ćwiczeń, zauważyłem znacznie szybsze postępy u siebie. No cóż, skoro tak mówisz to możliwe że dla każdego wygląda to troche inaczej. To przecież moje zdanie, nie trzeba się go trzymać jeśli się uważa inaczej :)

     

    Pozdrawiam


  11. Na zestawie przecież nie trzeba grac codziennie. Ćwicz na co dzień na padzie czy czymś tam, a powiedzmy 2-3 razy w tygodniu rób sobie półgodzinną-godzinną sesję ćwiczeniową na całym zestawie. Możesz się umówić z domownikami na okreslone dni i pory, żeby jak najmniej im przeszkadzać :) Nie ma sensu według mnie inwestować w szajsowy zestaw, można te pieniążki wydać z powodzeniem na coś bardziej przydatnego.

     

    Pozdrawiam!


  12. Niekoniecznie gdzie chcesz :) Kilka wskazówek na początek:

    1. Przyzwyczajaj się do ustawiania pada(w przyszłości werbla) na wysokości powyżej bioder, aby w trakcie gry nie uderzać lewą ręka o udo.

    2. Kąt pada/werbla ustal w oparciu o kilka testowych uderzeń pałką w najwygodniejszej dla Ciebie pozycji - uderzenia powinny być możliwie równoległe do naciągu/pada, aby można było kontrolować dynamikę - zagrać rimshotem, mocno, słabiej lub całkiem delikatnie, modyfikując tylko kąt pod jakim się uderza. Ponadto później na akustycznym zestawie unikniesz w ten sposób tworzenia tzw. kraterów :)

    3. Pamiętaj o zachowaniu wyprostowanej, równej postawy podczas grania i prawidłowego chwytu. Gdy złapiesz się na błędzie natychmiast przerwij ćwiczenia, popraw chwyt/pozycję i wtedy kontynuuj.

     

    Powodzenia!


  13. Nie miałem jeszcze takiej sytuacji na szczęście, ale to jest to co myślę: stała, niewysoka ale niezmienna temperatura nie powinna być aż tak szkodliwa, o ile szkodliwa. Ważne aby unikać gwałtownych wahań temperatury no i oczywiście unikac sytuacji gdy zestaw jest narażony na ekstremalne temperatury, czy to wysokie(stopiona okleina) czy niskich(popękany lakier/okleina lub co gorsza same korpusy).

     

    Nie mam niestety doświadczenia w tych sprawach więc poczekaj jeszcze, aż wypowiedzą się inni.

     

    Pozdrawiam.


  14. Zdecydowanie na początek jest lepsza noga lub poduszki, uwierz mi. Pad daje odbicie które na początku jest niepożądane. Jeśli już skonstruuj lub kup sobie pada do stopy :)

     

    Zestaw raczej odradzam kupować na tak wczesnym etapie rozwoju. Może za 2 miesiące znudzą Cię monotonne ćwiczenia i łojenie przez godzinę w metrum 80? A wtedy będzie problem, tym bardziej z nowym zestawem, bowiem początkujących jest dość cięzko do używek przekonać...

     

    Polecam: 3 pierwsze strony stick control, ogarniać Accents and Rebounds, przeczytać Great Hands For a Lifetime, ew Bass Drum Control + poczytać o technice Moellera.

    Ogarnij też w internetach poprawny chwyt pałki bo to jest mega ważne.

     

    Pozdrawiam!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...