Skocz do zawartości
Punisher

Mój Mały Zestaw Perkusyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem początkowym perkusista:) perkusje zakupiłem jak na początek za niska cenę, jak na początek wystarczy :). oto specyfikacja moich garów

 

 

Floor tom: 16"x16"

 

Tommy: 12"x9",13"x10"

 

Werbel: 14"x5,5"

 

Bęben basowy: 22"x14"

 

Blachy: Hi-Hat 2x12", Crash-ride 14"

 

EVANS E-Ring Standard

 

a oto fotki zestawu :)

 

dsc00715e.jpgdsc00720gq.jpg

 

 

P.S możecie mi podpowiedzieć czym najlepiej wytłumić centrale?

myślałem nad tym żeby wsadzić gąbkę tylko nie wiem ile jej tam wsadzić żeby za mocno nie wytłumić jej, i czy gąbka ma dotykać przedniego i tylnego naciągu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis kocyk i powinno być pięknie ;). Ja tak mam i nie narzekam :)

Pozdro

 

[ Dodano: 08-09-2011, 20:45 ]

I ustaw sobie inaczej zestaw :), na pewno będzie Ci się ćwiczyło wygodniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego adepta sztuki perkusyjnej! ;)

Odpowiadając na Twoje pytanie, czym wytłumić centralę - koc, gąbka, po prostu kawałek materiału. A ile tego tam nawsadzasz - Twoja sprawa. Zależy jakie brzmienie Ci odpowiada.

 

A teraz porada ode mnie: ustaw sobie inaczej tomy - bardziej płasko i bliżej siebie. Będzie Ci o wiele łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22) Użytkownicy nie mogą używać kolorów czcionek na forum. Takie prawo posiadają tylko Moderatorzy i Administratorzy.

 

A co do rozmiaru blach, to chyba źle podałeś, bo na oko widać, że hat ma 14" a c/r ok. 18"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokupisz jeszcze dobre naciagi to zestaw może zabrzmi . A i juz zaczynaj rozglądać się za nowymi blachami bo z tego co wyczytalem to ten crash wytrzymuje tydzien . Pozniej zaczyna pekac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dokupisz jeszcze dobre naciagi to zestaw może zabrzmi . A i juz zaczynaj rozglądać się za nowymi blachami bo z tego co wyczytalem to ten crash wytrzymuje tydzien . Pozniej zaczyna pekac .
to źle czytałeś. ja na crashu soundera grałem prawie 1,5 roku i nie narzekałem. fakt wyginał się, ale nie pękał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22) Użytkownicy nie mogą używać kolorów czcionek na forum. Takie prawo posiadają tylko Moderatorzy i Administratorzy.

 

A co do rozmiaru blach, to chyba źle podałeś, bo na oko widać, że hat ma 14" a c/r ok. 18"

 

 

takie wartosci było podane na allegro na stronie z moja perka:P wiec spisalem mozliwe ze jest jakis bład:)

 

[ Dodano: 09-09-2011, 12:49 ]

Witamy nowego adepta sztuki perkusyjnej! ;)

Odpowiadając na Twoje pytanie, czym wytłumić centralę - koc, gąbka, po prostu kawałek materiału. A ile tego tam nawsadzasz - Twoja sprawa. Zależy jakie brzmienie Ci odpowiada.

 

A teraz porada ode mnie: ustaw sobie inaczej tomy - bardziej płasko i bliżej siebie. Będzie Ci o wiele łatwiej.

 

 

hm a to mam tą gąbke ułozyc w kształcie litery "U" czy po prostu uciąc mały kawałek i polozyc na spodzie centrali, i czy gąbka ma dotykac naciągów?. brzmienie mnie interesuje dosc mocne i potężne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22) Użytkownicy nie mogą używać kolorów czcionek na forum. Takie prawo posiadają tylko Moderatorzy i Administratorzy.

 

A co do rozmiaru blach, to chyba źle podałeś, bo na oko widać, że hat ma 14" a c/r ok. 18"

 

 

takie wartosci było podane na allegro na stronie z moja perka:P wiec spisalem mozliwe ze jest jakis bład:)

 

[ Dodano: 09-09-2011, 12:49 ]

Witamy nowego adepta sztuki perkusyjnej! ;)

Odpowiadając na Twoje pytanie, czym wytłumić centralę - koc, gąbka, po prostu kawałek materiału. A ile tego tam nawsadzasz - Twoja sprawa. Zależy jakie brzmienie Ci odpowiada.

 

A teraz porada ode mnie: ustaw sobie inaczej tomy - bardziej płasko i bliżej siebie. Będzie Ci o wiele łatwiej.

 

 

hm a to mam tą gąbke ułozyc w kształcie litery "U" czy po prostu uciąc mały kawałek i polozyc na spodzie centrali, i czy gąbka ma dotykac naciągów?. brzmienie mnie interesuje dosc mocne i potężne :)

 

Dokładnie w U zresztą obojętnie ja ułożysz będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki bardzo wszystkim za pomoc:) a gąbka ma dotykac naciągów?

 

Nie musi ale tez może :)

 

 

dzieki:) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A , że tak zapytam.. Ile za nią zapłaciłes?

 

cena tej perkusji byla 799zł jak na poczatek do nauki wystarczy, z biegiem nauki mozna siegac po bardziej "lepsze ciasteczka z gornych pólek" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam, nie ma to jak nowe:) za jakis czas sie wymieni naciągi i bedzie lepiej:) a z czasem wejde na wyzsza polke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tam, nie ma to jak nowe:) za jakis czas sie wymieni naciągi i bedzie lepiej:) a z czasem wejde na wyzsza polke:)

Lepiej, aż w taki optymizm bym nie wpadał. Ważne żeby była przyjemność :biggrin: .

Pozd i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tam, nie ma to jak nowe:) za jakis czas sie wymieni naciągi i bedzie lepiej:) a z czasem wejde na wyzsza polke:)

Lepiej, aż w taki optymizm bym nie wpadał. Ważne żeby była przyjemność :biggrin: .

Pozd i powodzenia.

 

dokladnie najwazniejsza jest przyjemnosc ze sprzetu a reszta sie nie liczy ;) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
total_olev napisał/a:

Punisher napisał/a:

a tam, nie ma to jak nowe:) za jakis czas sie wymieni naciągi i bedzie lepiej:) a z czasem wejde na wyzsza polke:)

 

Lepiej, aż w taki optymizm bym nie wpadał. Ważne żeby była przyjemność :biggrin: .

Pozd i powodzenia.

 

 

dokladnie najwazniejsza jest przyjemnosc ze sprzetu a reszta sie nie liczy ;) :roll:

Z Amati byś był bardziej zadowolony ;) Po jakimś czasie dopiero, to zrozumiesz, ja też zanim kupiłem perkę, to chciałem kupić nówkę, a teraz jestem mega zadowolony z używki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej cenie, to mogłeś kupić używane Amati :) O wiele lepiej by zabrzmiało ;)

 

Ten qr....wa jak zwykle co to nie mogłeś kupic i za ile, no co za typ - trzymajcie mnie :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4) Zabronione jest używanie słów i zwrotów uznawanych potocznie za wulgarne bądź obraźliwe w tym także używania â*â (gwiazdek) zastępujących zwrot w całości lub części. Dotyczy także wyrażeń obcojęzycznych.

Tylko wyrażam swoją opinię.. To jest moje zdanie i mam prawo do wyrażania go :) Więc bez spiny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił to kupił, nie zwróci, jego problem.

 

Swoją drogą... bez żadnych złośliwości, dołączyłeś do ludzi upośledzonych posiadających w ten sposób ustawione tomy w tej kategorii `perkusji`. :) To już jakaś choroba.

 

A poza tym, to fajnie że masz na czym grać. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupił to kupił, nie zwróci, jego problem.

 

Swoją drogą... bez żadnych złośliwości, dołączyłeś do ludzi upośledzonych posiadających w ten sposób ustawione tomy w tej kategorii `perkusji`. :) To już jakaś choroba.

 

A poza tym, to fajnie że masz na czym grać. Powodzenia.

 

nie chce sie spinac ani nic :) tomy zostały tak ustawione tylko do zdjęc a jak gram to tomy sa ustawione bardziej na plask :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...