Skocz do zawartości
Bulka_z_Maslem

Pearl Vision VBA Limited Skull

Rekomendowane odpowiedzi

Także chciałbym kilka info o tym zestawie jakiej jest klasy jak wykonanie i brzmienie na żywo?? Z czym może konkurować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestawik, inne tylko wykończenie,,,jak za te pieniądze to swoją funkcje u mnie spełnia az nazbyt dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki zestawik, inne tylko wykończenie,,,jak za te pieniądze to swoją funkcje u mnie spełnia az nazbyt dobrze ;)

 

No właśnie. Grywałem na nich dość często.

 

W tej kategorii cenowej jest straaasznie trudny wybór.

 

VBX- meridian- silverstar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę kupisz o wiele lepsze używane bębny. Ja za 3000zł kupiłem Yamahę Club Custom z lat 90". Mogę dać Ci kontakt do znajomego, który sprowadza bębny zza oceanu.. ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra rada - nie kupuj nowych bębnów

 

Dlaczego niby ma nie kupować? Bo co , bo przepłaci? aha gospodarkę napędzi a przecież to błąd :lol: Czemu tak często zagląda się ludziom w portfele - chce nowe to niech ma, ja chciałem nowe i dla mnie zapach nowego sprzętu nieużywanego był bezcenny. Za te pieniądze a w miedzyczasie na wszystkie graty wyszło mi ok 12-13 tys PLN kupiłbym kosmosy używane, ale co z tego? Nie interesuje mnie to. A i dziewczyny "nie używanej" tez niech nie bierze, bo przecież się nie opłaca,,,co za bzdury, jak bym tak patrzył na wszystko co mam zamiar kupić to nie miałbym w domu nic nowego.

 

 

Za tą cenę kupisz o wiele lepsze używane bębny. Ja za 3000zł kupiłem Yamahę Club Custom z lat 90". Mogę dać Ci kontakt do znajomego, który sprowadza bębny zza oceanu.. ;-).

 

zawsze inni będą zdania, czego by to oni nie kupili lepszego za mniejszą kasę, a że ty kupiłeś...kogo to obchodzi co kupiłeś? Ścigać się cenowo jeżeli chodzi o wydane pieniądze można w nieskończonosć.

 

Jeśli chodzi o same bębny - mój zestaw ma dodatkowo tom 10, nie wiem czemu w tym nie dali, Hardware jest dość przyzwoity, jak się sprawuje podczas transportu itd. - nie wiem, bo zwijam swój zestaw tylko na 2,3 miesiące w okresie zimowym. Naciągi protone'a dają radę po odpowiednim nastrojeniu naprawdę nie trzeba ich tak szybko wymieniać. Jedyne manko dotychczas jakie zauważyłem - jeżeli grasz rimshot'em - od razu polecam kupić plastikowe podkładki do śrub werblowych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego niby ma nie kupować? Bo co , bo przepłaci? aha gospodarkę napędzi a przecież to błąd

 

Masz rację ktoś musi kupić nowe bębny aby później można je było kupić używane.

 

Za te pieniądze a w miedzyczasie na wszystkie graty wyszło mi ok 12-13 tys PLN

 

Nie wiem jaki masz sprzęt, ale prawdopodobnie jest już warty jakieś6-7 tysięcy

 

dla mnie zapach nowego sprzętu nieużywanego był bezcenny

 

Ten cudowny przywilej kosztuje często 50% wartości sprzętu.... ale jeśli na biednego nie trafiło to czemu nie ?

 

Ogólnie powtarzam jak mantrę :

1. Bębny to instrument, nie buty, czy samochód z salonu, liczą się walory brzmieniowe ,

 

2. Starsze bębny są w dużej mierze robione z lepszego drewna (na świecie jest coraz mniej, takiego który by się nadawał)

 

3. Starsze bębny (dobrej klasy) nie tracą w ogóle na wartości, wręcz przeciwnie zyskują ją z roku na rok.

 

4. I na koniec, bębny to nie mebel, to że ładniej błyszczą, chromy świecą, nie oznacza wcale że dobrze brzmią.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , mój sprzęt może być nawet warty 0PLN, nie po to go kupowałem, żeby liczyc i drapać się po głowie jak to on nie traci na wartości â to nie wino leżące w piwnicy latami, albo limitowana edycja Maurice Lacroix.

 

Jeżeli chodzi o walory brzmieniowe, to nie do konca się zgodzę â nie jestem muzykiem studyjnym ani też z nikim nie gram, więc dla mnie wystarczy instrument, który brzmi po prostu przyzwoicie i wolę taki od rozwalonego, posklejanego do kupy złomu, który brzmi 100 razy lepiej.

 

Żadna nowość, że wiele rzeczy starszych było robionych lepszej jakości, dlatego używane to sobie z chęcią kupiłem Harmann/Kardon â A) bo już takich nie produkują, B) jest prosty w obsłudze i szybki â czyli to, czego potrzebuję â tak dla przykładu

absolutnie nie neguje kupowania uzywanych rzeczy, bo sam wolę mieć używane dobre niżeli nowy szajs, jednak nie zamierzam wymieniać co mam używane a co nowe, do czego zmierzam â dlatego właśnie nikt kolego Ci tu nie doradzi odnośnie tych bębnów, gdyż są jeszcze dość świeże na rynku, a tu jak widać mało kto nowe bębny kupuje. Po 2 â to właśnie dlatego też pytasz na forum, bo nie masz gdzie ich obstukać, a dlaczego?

 

Bo nie ma odpowiedniego sklepu, w którym byś to znalazł, a to zkolei dlatego, że ludzie wchodzą, pomacają a potem zamawiają w necie, sprzedawcy ledwo wiążą koniec z końcem i krąg się zamyka. Co z tego że rower kupiłbym o 500PLN taniej w necie? Musiałbym na niego czekać co najmniej 2 tyg, mnie akurat się nie chciało i kupiłem w sklepie. Przepłacilem i co z tego? Dostałem parę gadżetów za darmo, serwis na 2 lata darmowy, znam teraz sprzedawcę i wiem, że za kilka lat jego sklep nadal będzie istniał a ja chcąc kupić sobie nowego Bikeâa pójdę i przejadę się na kilku topowych modelach zamiast mlaskać na forum i pytać ludzi, którzy nawet nigdy nie stali obok takich maszyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo... Traci się dużo po zakupie nowych a co powiecie w porównaniu tego pearla do Mapex Pro M, Yamaha Stage Custom, PDP FS, Pearl Export?? Czy lepiej kupić wymienione przezemnie używki nawet taniej niż tego VBA nowego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo... Traci się dużo po zakupie nowych a co powiecie w porównaniu tego pearla do Mapex Pro M, Yamaha Stage Custom, PDP FS, Pearl Export?? Czy lepiej kupić wymienione przezemnie używki nawet taniej niż tego VBA nowego??

 

Co do używek, kolega arth bardzo fajnie to już napisał. Ja w grudniu kupiłem Pearl VBX nowego. W sklepie muzycznym. Wiem, że za to można mieć używany sprzęt lepszej klasy, ale ja chciałem mieć nowy. Dwa miesiące chodziłem do sklepu i obstukiwałem różne perkusje, zaglądałem na fora w poszukiwaniu opinii oraz na YouTube w szukaniu brzmienia. Chciałem mieć nowe, bo lubię mieć coś tylko swojego. I jak kiedyś sprzedam ten zestaw, to następny też kupię nowy. Używkę kupiłbym tylko wtedy, kiedy potrzebowałbym na szybko jakiś zestaw do ćwiczeń.

 

A wracając do zacytowanego postu. Mogę się mylić, ale ten VBA brzmi prawie tak samo jak mój VBX (takie miałem wrażenie grając na nim w sklepie). Jeśli chcesz, to w piątek mam próbę w Jastrzębiu. Będziesz mógł posłuchać i ograć mój zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...