Skocz do zawartości
drummer06487

Tłumienie centralki..

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy opłaca się kupować te specjalne gąbki to bębna czy zwykły koc jest lepszy?

Na początku miałem jakiś koc wraz z naciągiem emad ll. Ale brzmienie było takie pudełkowate, więc skróciłem koc o połowę, ale teraz dostaję większe odbicie bijaka. macie jeszcze jakieś rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocyk jest jednym z dobrych rozwiązań, jęsli jest odpowiednio duży i raczej przylega to naciągu rezonansowego. Jeśli masz nastrojony bd (centralkę) to powinno dać dobry efekt. Jeśli masz bęben 22' 16 to możesz często spotykać efekt pudełka ;), sam mam podobny przy amati,,. to takie moje sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdx efekt tego co napisałem wyżej;)

 

[ Dodano: 02-06-2014, 11:49 ]

jesli do obu to pudełko murowane :smile:

 

[ Dodano: 02-06-2014, 11:50 ]

a powiedz jaka masz bd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiń ręcznik w rulonik, i przyklej do uderzanego naciągu. Ja tak nastroiłem, że mam wręcz klik :D Możesz jeszcze kombinować z rezonansem to samo. Kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwiń ręcznik w rulonik, i przyklej do uderzanego naciągu. Ja tak nastroiłem, że mam wręcz klik :D Możesz jeszcze kombinować z rezonansem to samo. Kwestia gustu.

 

zgadza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tłumiki dodatkowe przy uderzanym tez wtedy? To mam jeszcze jeden problem-naciag nastrojony równo a tym czasem gdy uderzam lewym bijakiem brzmi on wyraźnie wyżej od prawego. Co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwójne stopy perkusyjne tylko z najwyższych półek (np. Czarcie Kopyto) mają symetrycznie ułożone bijaki. W przypadku tańszych, niestety już tak fajnie nie jest, jednak jak grasz na podwójnej "ciągiem" to zgubi się ten "inny dźwięk" i wszystko będzie brzmieć dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że po prostu nie uderzają równo? A wina stroju? Może zła kolejność strojenia? Gram na tej samej stopce tylko innej perce (trochę lepszej) i wgl takie coś nie występuje,czyli niekoniecznie to jest wina stopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewy bijak jest blizej obręczy, a (uderzając od srodna naciągu) im blizej obręczy tym wyzszy dźwięk, ja mam tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy całą stopę przesunę w prawo jest tak samo.

 

[ Dodano: 03-06-2014, 07:13 ]

A jak z odbiciem? Kombinowałem i uzyskałem fajniee brzmienie, ale też odbicie naciągu i nie umiem się przyzwyczaić wpłynie to na technikę itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc ogólnie to wszystko wpływa na technikę, a im bardziej naciągnięta naciąga uderzana tym większe odbicie bijaka od tej naciągi a to utrudnia gre ( ,,równe granie'') nie mówiąc o dźwięku. Jesli masz zbyt naciągnięte spreżyny u stopy to będzie Cie stopa bolała( juz nie mowiąc o grze). Dużo zalezy tez od siły z jaką naciskasz na stopę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sprężynami w stopie kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby i chyba na każdym dobrze mi się gra. najlepiej tak pośrednio bo mam wrażenie że jak mam na lużno normalnie, to jakby stopa nie nadążała odbijać. Gram raczej szybko więc lekko nie uderzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...