Skocz do zawartości
Tuba

Wybór werbel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomału bede składał zestaw, więc czas wybrać jaki werbel, proszę więc forumowiczów o pomoc ;) Szukam używke do 500/600zł (czyli nówka 1000/1200? używany połowa taniej chyba nie?:P). Werbel chce by nadawał się do Symfonicznego/Gotyckiego Metalu. Może zaczne od tego jak werbel ma nie brzmieć.

 

https://www.youtube.com/watch?v=e2D4jSbDzU8

 

Werbel z metalicznym pogłosem (jakoś musze opisać) odpada, w ogole mi się nie podoba ;)

 

A teraz jak chce żeby brzmiał:

 

https://www.youtube.com/watch?v=MTa6yR_uqBQ

 

Poszukuje drewniaka:P

 

 

Poprosze o konkretne modele :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pearl masters bcx brzozowy. Wersje 14x5,5 i 14x6,5

Ogrywałem go dzisiaj w sklepie i grał przepięknie. (Sam gram groove metal)

Wybrałem jednak sygnature Joey'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnośnie drewna to w jakiej kolejności od najlepszego szukać?

Coś ten werbel ciezko znaleźć:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi od najlepszego? Przecież nie ma najlepszego drewna (no dobra może lipa jest gorsza od brzozy, klonu itd. - chociaż też nie zawsze - może akurat komuś się podobać.). Jak dla mnie to ten werbel z nagrań Epica brzmi bardziej klonowo niż brzozowo, ale mam drewniane ucho, więc nie sugeruj się moją opinią ;) W sumie to kwestia strojenia - zauważ, że w nagraniu "JAK NIE MA BRZMIEĆ WERBEL" jest on nastrojony wyżej przez co robi się lekka puszka (ofc można nastroić wysoko nie na puchę) i wybrzmiewa też trochę dłużej od 'Epicowego'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prodrum.pl Niedługo powinni mieć na stronie

 

sorry. Zauważyłem że szukasz używki :P. Myślałem że może być też nówka. No cóż ten pearl nowy kosztuje 970 chyba. Używanego nie znajdziesz (tak sądzę) a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz drewniane ucho to drewno chyba rozróżnisz :D

 

Wiem, że wszystko zalezy od naciągów, stroju i spręzyn, ale jednak jeden werbel zabrzmi prawie identycznie z minimalnym trudem stroju, a drugi będę siedział nad ustawieniami dnie i noce i zabrzmi podobnie ale jednak będzie miał co innego w sobie co może mi nie odpowiadać :) Dlatego podałem przyklad jak ma brzemić, i jak ma nie brzmieć :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na moje DREWNIANE ucho brałbym klonowy. Może jakiś Black Panther? Podobno werble perfekcyjne, ja grałem co prawda raz w życiu i nie na klonowym, ale jakośc wykonania też półka światowa.

 

Może coś takiego: http://olx.pl/oferta/mapex-black-panther-14-x-6-5-black-gold-24-k-CID751-ID3SnwL.html#e8af5c115b ?

Tylko trochę droższy niż podałeś i wygląda jakby był odkupiony od bossa cygańskiej mafii, ale może w tym kierunku? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"obręcze pokryte są 24-karatowy złotem"

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś takiego: http://olx.pl/oferta/mapex-black-panther-14-x-6-5-black-gold-24-k-CID751-ID3SnwL.html#e8af5c115b ?

Tylko trochę droższy niż podałeś i wygląda jakby był odkupiony od bossa cygańskiej mafii, ale może w tym kierunku? ;)

 

Nie troszke tylko 2x droższy, a to różnica:P

Coś do 600zł może?

 

Pytanie, bo słychać w Epica-Blank infinity, że werbel ma dużo dołu (czuć wręcz jakby bass), tutaj chciałbym taki werbelek, abym przez odpowiednie naciągi i stój mógł otrzymać coś takiego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to żeby iść w tym kierunku a nie kupić ten konkretny egzemplarz. Używany BP bez złotych obręczy będzie kosztował pewnie koło 6-8 stow więc mniej więcej tyle ile chcesz wydać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowanie się brzmieniem werbli z metalowych (czy innych rockowych) kapel to strzał w stopę, powinieneś bardziej powiedzieć : "podoba mi się ten sampel", studyjne brzmienie to suma różnych efektów , ustawień, sampli, pogłosów, które z nagrywanym werblem nie mają nic wspólnego,

Dużym ułatwieniem jest umieszczanie próbek brzmienia przez niektóre sklepy na stronkach (np Thomann) , brzmienia tam są w miaręnaturalne, porównywalne do prawdziwego brzmienia w salce z dobrą akustyką.

 

Jeśli nie wiesz jaki chcesz werbel czy to ma być stalowy, czy z brązu, czy płytki, czy głęboki, czy gruby korpus, czy cienki, czy z ringami czy bez, czy z klonu czy z brzozy czy z buku.... po prostu nie kupuj,,

 

Porozglądaj się po sklepach, posłuchaj próbek, jak znajdziesz coś co ci pasuje - wtedy kup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu ruszyć dupę do sklepu i ograć z 20 werbli :)

Ty będziesz na nim grać a nie my. Brzmienie ma się podobać przede wszystkim tobie.

Serio, warto się przejechać do takiego sklepu nie ważne ile masz km od niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie znajde sklep z 20 werblami :D własnie wrócilem ze sklepu u mnie w mieście pustki jeśli chodzi o sprzet dla perkusistów. Gdzie w śląskim znajde jakiś sklepik? Najlepiej blisko Czestochowy :P

 

Jeśli nie wiesz jaki chcesz werbel czy to ma być stalowy, czy z brązu, czy płytki, czy głęboki, czy gruby korpus, czy cienki, czy z ringami czy bez, czy z klonu czy z brzozy czy z buku.... po prostu nie kupuj,,

 

Dzieki za rade, w takim razie nic nie kupie, ide przepić kase...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euromuza nic.

 

Rock n roll powiedzieli, ze nie bedą zamrażać kasy, bo stoją tylko jako wystawka i mają jeden werbel na sklepie.

 

Zaciekawił mnie taki werbel

 

PDP dw bubinga 14"x6,5" Niestety nówka 750zł, a nie mogę znaleźć żadnych używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie w śląskim znajde jakiś sklepik?

 

No ja Cię proszę. Jeden z największych w Polsce: http://www.drumpartners.pl

 

Masz godzinę jazdy z groszami. Jak chcesz obstukac to nie będzie dla Ciebie problem.

 

Tu też godzina: http://www.sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl

 

Takie sklepy i ty marudzisz że nie ma gdzie obstukać werbli? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale musze wiedzieć mniejwiecej co ogrywać (to bedą nówki, ja bede kupował używke, czyli jak chce wydac 500 to patrzec coś koło 800-900 nówke?) Najlepiej jakbyście podpowiedzieli jakie konkretne modele sobie obczaić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do shopa i powiedz że chcesz wydać do 1000 zł i prosisz o propozycje werbli. Powiedz że grasz np Thrash metal i sprzedawca powinien ci coś fajnego dobrać. Po skończonej grze powiedz że sie jeszcze namyślisz i kup używany na np allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Pearl Masters MCX sam go mam i gram ciężką muze ! :) ale to już kwestia gustu, najlepiej idź do sklepu ograć jakieś werble i wybierz ten który bedzie ci najbardziej odpowiadał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...