Skocz do zawartości
Cloud

Sceptic - Beyond Reality (Cloud)

Rekomendowane odpowiedzi

zdaje się, że ktoś włosy zgubił ;D

 

Jakaś Chmurka zwiała pewnie czuprynkę ;P.

 

Wiesz Cloud, na coś musimy po marudzić. Bo na muzę się nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeczuwałem, ze zamiast o muzie będzie o włosach :) heheh, co to jest forum fryzjerskie czy jak, hehehe?

Generalnie zmiany, zmiany, zmiany, w życiu, na gowie, w zestawie itd. No może to co najważniejsze się nie zmieniło ;)...

 

pozdrawiam i wszystkiego wspaniałego w nowym roku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie zmiany, zmiany, zmiany, w życiu, na gowie, w zestawie

 

Jakieś szczegóły ??

Wiesz Stary, bez urazy. Bywam ciekawski, ale tylko gdy chodzi o zestaw. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc przed:

 

lt0yen566tn8qzfc55jr.jpg

 

 

 

i po :

 

mcblloae2wvh1zdl0bd.jpg

 

 

mam nadzieje, że uda się wyłapać zmiany, nie mam lepszego zdjęcia zdjęcia nowego setu...

 

Generalnie ustwiłem zestaw bardziej Fusion, przede wszystkim chodzi o pozycje rida i obu hi-hatów, ale wiadomo, że zmiana tej bazy determinuje już w jakiś sposób reszte. Wcześniej miałem zestaw ustawiony symetrycznie mam lekkiego fioła na punkcie równomiernego rozwoju prawej i lewej ręki więc staram się grać jak najwięcej opean handed i pod taki styl miałem też ustawiony set (główny hi-hat nisko i dosyć spory "kawałek" od werbla). Z czasem zwróciłem jednak uwage, że takie ustawienie bardzo ogranicza mnie przy pewnych zagrywkach no i co najważniejsze było problematyczne jeśli chodzi o mikrofonowanie. A więc co uczyniłem? Przedewszystkim przybliżyłem i podniosłem hi-hat, można powiedzieć, że zamieniłem go miejscami z tomem 8", toma traktuje teraz bardziej jako przeszkadzajkę. Dwa tomy na froncie, bardzo łatwy dostęp mikrofonu do werbla. Jeśli chodzi o rida to kwestia pewnego emocjonalnego wyboru. Z czasem doszedłem do tego, że wolę jednak tą klasyczną jazzowo-fusionową pozycje tego talerza co otwiera też łatwą droge mikrofonu do toma 14" i stanowczo zmniejsza przesłuchy. Generalnie moja koncepcja jest taka, żeby zestaw był jak najbardziej uniwersalny jeśli chodzi różne style muzyczne, gram i ćwicze różne tematy od metalu przez rocka, hi-hopowe rytmy, aż po jazz, fusion, latin więc takie ustawienie świetnie się sprawdza no i co najważnieje nie odcina mnie od tego czego do tej pory się nauczyłem i co chce kontynuować. Teraz mieszam poprostu styl open i cross heanded, wybór wydaje mi się bardzo merytoryczny, chodzi m.in. o to, że pewne rytmy jestem w stanie lepiej zinterpretować opean a inne cross heanded. Przełomowa była też decyzja o sprzedaniu Axisów, zakupiłem Eliminatory są bardzej uniwersalne, też można się na nich rozpędzić no i zdecydowanie lepiej mogę się wyrazić jeśli chodzi o bardziej progresywne "poszarpane" partie (alla Fear Factory czy Meshuggah np.), stąd decyzja...

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: 30-12-2009, 21:25 ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa... Cloud ma tom 14"

 

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale według niektórych fanów metalowego grania, ten bęben kompletnie dyskwalifikuję cię jako propagatora takiej muzyki. :lol:

 

A tak na serio, kiedyś próbowałem zagrać początek Bleed wyżej wymienionego Meshuggah na Stopkach Axis longboard i poczułem się jak pijany emeryt.

Po czym zasiadłem za Eliminatorem u kumpla i nie miałem z tym żadnych problemów, tak samo jak z DW 5002.

Chociaż sądzę, ze w moim przypadku to kwestia przyzwyczajenia, do stóp łańcuchowych.

 

Pozdrawiam, i najlepszego z nowym rokiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na serio, kiedyś próbowałem zagrać początek Bleed wyżej wymienionego Meshuggah na Stopkach Axis longboard i poczułem się jak pijany emeryt.

Po czym zasiadłem za Eliminatorem u kumpla i nie miałem z tym żadnych problemów, tak samo jak z DW 5002.

Chociaż sądzę, ze w moim przypadku to kwestia przyzwyczajenia, do stóp łańcuchowych.

Ale Pan Haake gra na axisach:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szatan w gardle, dredy na głowie, koraliki na szyi - kobiety...

Słucham dziewczyny i natychmiastowe skojarzenie z wokalistką Arch Enemy :biggrin: Choć image mocno odmienny :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...