Skocz do zawartości
eMpIre

Zestaw Alesis DM5 KIt... Pare pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka forumowicze!

Mam pare pytań,które mnie dręczą. To znaczy , chodzi mi o to ten zestaw:

http://www.lauda-audio.pl/prod/8008/519.htm

Jest to ALesis DM5 Kit .

Nie chciałbym zaśmiecać forum, ale czytając poprzednie komentarze tych padów i modułu nie dokońca się dowiedziałem co i jak.

Ten zestawik kosztuje około 2000zł.Sam moduł można kupić za około 1300-1400zł. I pytanie...Jak możlwe że te padziki sa takie tanie? Czy sa jakieś słabe? Szybko się niszczą itd.? czy grał ktos kiedyś na o to tych padach?

Kolejne pytanko w sprawie modułu.

Widząc komentarze DM5 zauwazyłem , że nieźle wypada w porównaniu do innych modułów. Brzmienia bardzo naturalne itd. A czy DM5 posiada coś w stylu metronomu?Wyjścia na słuchawki? Czy ma w sobie jakieś funkcje przydatne do ostrych ćwiczeń na padzie?

Pytam się, ponieważ nigdzie w opisach nie widziałem , żeby alesis miał takie funkcje... Może ktoś wie z Was jak dokładnie jest z tym modułem?

Zwracam się szczególnie do CIebie Adminie, bo jesteś bardzo obeznany w tych sprawach i może mi pomożesz...

I ostatnie pytanko.. Gdyby porównać Alesis DM5 kit z Yamahą DTXPLORER? Jak by to wypadło?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc :) Chciałbym sie dowiedzieć jak najwięcej, ponieważ chce być wszystkiego pewny, żeby nie wpaść w jakąś pułapke i kupić bubel.

 

Pozdrawiam ! I jeszcze raz dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Alesis DM5 nie ma wbudowanego metronomu, niestety jest to tylko i wyłacznie moduł brzmieniowy. Ma oczywiście wyjście na słuchawki, o ile dobrze pamiętam ma również wejście liniowe czyli można podłączyć zewnętrzny metronom i będziesz go słyszał w słuchawkach, ale tutaj musiałbyś się upewnić bo nie ręcze za to głową.

Alesis nie posiada żadnych funkcji treningowych.

 

Co do padów z zestawu DM5 - uważam że spokojnie można na nich pograć tym bardziej, że cena jest naprawdę niska, nie jednak co oczekiwać od nich symulacji realnego grania. Tutaj jak do tej pory najlepsze są pady z naciągami siateczkowymi i póki co nic nie przebija tego patentu. Pady w Alesisie są zwykłą deseczką z przyklejoną gumą, pamiętaj jednak że jeszcze pare lat temu wszyscy którzy grali na elektronicznych bębnach grali własnie na tego typu padach, także spokojni eda się na nich ćwiczyć czy też grać chałtury. Co do żywotności padów nie wypowiem się, gdyż nie miałem okazji grać na nich aż tak długo aby zauważyć jakiekolwiek zmiany.

 

W porównaniu Alesis vs YAMAHA DTXPLORER wybrał bym moduł brzmieniowy Alesisa jeżeli patrzyłbym na jakośc próbek, natomiast jeżeli kryterium byłby pady, wziąłbym Zamah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...