Skocz do zawartości
emil35

Pomoc twin sie psuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak niektorzy juz wiedzą mam cholerne badziewnie Basic V4 ;/ póki co !

Dziś patrzylem na wideo Georga i chcialem pocwiczyc troche wedlug jego wskazowek po czym zobaczylem ze cos lewa strona twina mi szwankuje.

Zdjolem bijaki oraz odlaczylem pedaly (na lancuch) po czym rozluznilem mocno sprezyny i zacząłem brac za miejsce od bijaka i zobaczyc czy sie bedzie ruszac ( chodzi o to gdzie biajk sie wklada i caly mechanizm go porusza) prawa noga chodzi "swietnie" lewa noga ...

poruszyla sie do przodu do tylu i stanela w miejscu gdzie prawa zrobila z 15 takich ruchow.

Po tem odlaczylem caly mechanizm lewej nogi ten ktory wprawia w ruch bijak i poruszylem tylko mocą spręzyny i działa niczym prawa , lecz jak podłączam tą całą przejsciówke i lewy pedał to sie psuje . Co sie z tym dzieje ? Gdzie mozna naprawic i za ile ? czy samemu dam rade bo juz siedze z pol godziny i nie wymysliem nic ciekawego ! Moze jakies naoliwienie czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie wiem ja mowie jak jest a nawet nie wiem co to łożyska :P

 

 

http://allegro.pl/stopa-podwojna-do-perkusji-basix-dpd-800-v4-gratis-i1468562448.html

 

 

to cos mam

 

jezeli dobrze wiem co to lozysku to trzeci rysunek tam przy laczeniu ?

 

[ Dodano: 19-02-2011, 12:45 ]

Ciekawi mnie jak powinna wygladac poprawna stopa bo w tej chwili nie mam chyba lozyska

http://img690.imageshack.us/i/dpd800c.jpg/

 

mam tam pustke tzn jest kawalek nibieskiej waty i tyle chyba cos powinno byc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.rcwroblik.pl/img/min/576/1/0/57614353-300x300.jpg

 

Tak wygląda łożysko- w stopach jest na miejscu łączenia "obudowy" stopy z ruchomą częścią, na której zamocowany jest łańcuch i bijak.

 

Aczkolwiek co do tematu- takie zachowanie to albo łożyska, albo wałek. Spróbuj pójść do sklepu i kupić oliwę do maszyn precyzyjnych, albo coś tego pokroju- koszt pewnie koło 3-5zł

Mając oliwę, nasmaruj elementy ruchome w stopie- łożyska, wał, sprężynę, mocowanie sprężyny, ew mocowanie footboarda do platformy/prętów.

 

I używaj kropek, przecinków, polskich znaków i poprawnej pisowni, bo aż źle się to czyta.

 

P.S.

 

Tam gdzie masz kawałek niebieskiej waty powinno być łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

[ Dodano: 19-02-2011, 13:06 ]

A jeżeli by to nie pomogło ? tzn naoliwienie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać łożyska do takiej stopy- nie wiem gdzie takie coś dostać, można pytać u dystrybutora Basixa (http://www.infomusic.pl/katalog/dystrybutorzy/840,basix), ew próbować znaleźć jakiś zamiennik- tu Ci nie pomogę.

Jeżeli to kwestia wałka- powinno trochę pomóc naoliwienie, a jeżeli luzy tak duże, że nie da się grać, to trzeba będzie kupić nowy wałek- to już może być łatwiejsze w kupnie- są chyba w Avancie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę koło 800 zł możesz kupić już w pełni zawodową używaną stopę- coś pokroju Eliminatora/ Iron Cobry (jest na forum za 600zł) / Yamahy 9500 czy DW5002 jeżeli dobrze trafisz. Jeżeli sprzęt nie był jakoś specjalnie masakrowany, to pociągnie długie lata- ja mam około 3-4 letnią Yamahę 9315 i chodzi bez najmniejszych problemów- regularnie ją oliwię i dbam o nią i ma tylko minimalne luzy, a kupiona za 650zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...