Jump to content

rosolak

Members
 • Content Count

  1129
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  w-wa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witajcie! Czy ktoś bardziej doświadczony byłby w stanie poratować mnie odpowiedziami na takie krótkie pytania? Jak edytować brzmienie konkretnego pada? Jak zmienić głośność każdego z padów? Chodzi oczywiście o zmiany w programie ezdrummer a nie w module. W zasadzie moje elektroniczne studiu świetnie działa, ale nie mogę dokopać się do takich ustawień. W razie czego, używam izi drummera na Reape'rze. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 2. Poszukiwanych jest 5 odpowiedzialnych osób do tworzenia tematu z linkami do najpotrzebniejszych informacji w sieci. Wymagania: Wiek: - minimum 16lat Staż za bębnami: - minimum 3lata Staż na forum: -minimum 6miesięcy Dobra znajomość forum (zwłaszcza jego struktury i regulaminu). Umiejętność szybkiego wyszukania pożądanych informacji w internecie. Dużo wolnego czasu. Komunikatywność i kultura. Zgłoszenia przyjmuję na PW. do piątku tj. 09.07.2010
 3. Przede wszystkim to dysortografia od niczego Cię nie usprawiedliwia. W obecnych czasach sprawdzenie swojej "długiej i treściwej" wypowiedzi zajmie mniej niż jej napisanie. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem poprawiając sens i logikę oraz wkleić do worda w celu sprawdzenia błędów. Po drugie to radzę odzywać się trochę kulturalniej, bo w ciągu swojej długiej kariery na forum nikomu nie pomogłeś/doradziłeś, dałeś się zauważyć jako nieletni wszechwiedzący prześmiewca (uwierz mi nie jesteś pierwszy). Dyskusję można prowadzić grzecznie a każdy ma prawo do własnego zdania. W temacie: Każdy z Twoich idoli podczas spotkania w cztery oczy powiedziałby Ci że chwyt nie ma żadnego wpływu na to jak i co grasz (wystarczy odpalić dowolną szkółkę), pytanie zatem po co mordować się i zmuszać do grania traditionalem?
 4. francuz mówi prawdę, gdzie tu masakra? Przypominam, że jest to temat o ustawieniu bębnów a nie o chwycie: http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=1522&postdays=0&postorder=asc&highlight=chwyt&start=0
 5. rosolak

  Hansenfutz

  Zwykły pad pod pałki jest znacznie głośniejszy.
 6. rosolak

  Hansenfutz

  Hansenfutzy są na tyle ciche, że osobom przebywającym w tym samym pomieszczeniu nie powinny przeszkadzać. Wymiarów nie znam, jednakże wszystkie techniki da się ćwiczyć, tylko trzeba mieć dobrze przytwierdzone do podłoża.
 7. Ja mam tego roadcase i miałem swojego czasu do czynienia z hardcasem i przyznam, że niczym się nie różnią (poza nazwą i kolorem zatrzasków). Po co zatem przepłacać? Dokładnie tak samo w przypadku roadcase!
 8. Powiem tak. Świetne granie i niezła muza, dziewczyna ma talent. Tobie też świetnie idzie, ale zastanawiam się czy ty musisz tak gęsto grać, przecież to nie Slipknot. Mi się kojarzy z Guano Apes, uważam że powinieneś bardziej oszczędnie grać. Nie wiem czy fakt, że na pierwszym planie jest perkusja to kwestia nagrania, ale nie powinno tak być. Mam wrażenie, że powinieneś się wyżyć w jakiejś kapeli death/blach a to grać jak Dennis Poschwatta.
 9. rosolak

  Ciekawe linki

  Zobaczcie konieczne! Chyba wzorował się na muppetach:
 10. Wpadłem na taki gadżet: http://www.powerball-poland.com/home.php?land=de&actie=zet&waarbenje=home&pbpoland=b4bc7d0ddfa47d6fe2a51a75c2b4bb7a Zastanawia mnie czy taka zabawka może poprawić sprawność rąk i wpłynąć na poprawę techniki gry rękami na bębnach, oczywiście tylko jako dodatek. Jakie są wasze opinie na ten temat? BTW. szkoda że nie ma takiego do ćwiczenia nóg :lol:
 11. Ma ktoś jakąś wiedzę jak przygotować taki rider, czym on ma być i komu tak naprawdę ma służyć. Wszelkie wskazówki mile widziane.
 12. rosolak

  Ciekawe linki

  TO Mainl'e? Jaka to seria?
 13. Wydawać by się mogło, że pytanie proste, ale dziś podczas ćwiczeń spojrzałem na moją TD-3 i mimo ogromnego zadbania na zestawie osiadł kurz i widoczne są ślady po pałkach. Pytanie jak wyczyścić takie pady, żeby wyglądały jak nowe? Może są jakieś środki do czyszczenia takich powierzchni, muszę mieć pewność że zabieg w żadnym stopni nie uszkodzi powierzchni pada. Od razu mówię, że zależy mi na poważnym podejściu do tematu. Krótkie wypowiedzi o czyszczeniu szmatką też nie są potrzebne (ostatnimi czasy tylko takie widuję, więc jeśli ktoś nie ma nic ciekawego do powiedzenia, proszę żeby lepiej poszedł poćwiczyć). Pozdrawiam.
 14. Z perkusją to nie ma nic wspólnego i równie dobrze możesz uczyć się grać na grzebieniu uderzając w niego ręką i powiedzieć że uczysz się grać na perkusji. Pukać głową w mikrofon i pudło rezonansowe to kwestia własnych pomysłów i poznania możliwości instrumentu (poza tymi oczywistymi do których został przeznaczony). Ludzie próbują urozmaicić swoje show na wszelkie sposoby i wstawić coś nietypowego. Na youtube i innych "tubach" znajdziesz ludzi grających na prawie wszystkim uderzając wydobywając jakiś dźwięk poprzez uderzenie ręką lub innym przedmiotem. Moja rada: weź gitarę popukaj, poszukar i pomiziaj a może znajdziesz jakieś ciekawe brzmienie. Forum perkusyjne nie ma nic do tego a owe wygibasy nie należą do żadnej sklasyfikowanej umiejętności gry na instrumencie. Z drugiej strony nie jest to nic nadzwyczajnego, odkąd wynaleziono pudło rezonansowe pukanie stało się częścią jego wykorzystania.
 15. Wpadłem na tego pana przeglądając: http://www.freedrumlessons.com/drum-lessons/heavy-metal-drumming.php Facet na prawdę mi zaimponował. Świetna technika, swoboda i doskonałe patenty stosowane podczas gry doskonale pasują do muzyki jaką gra. Przyznam, że doskonale brzmi jego zestaw i widzę że gra na Paiste (próbuję się doszukać jakim sprzętem dysponuje). Więcej info: http://www.sickdrummermagazine.com/index.php/the-drummers/prog-experimental/985-sean-lang.html IMHO doskonały bębniarz i na prawdę najwyższej klasy kapelki w których się udziela.
×
×
 • Create New...