Jump to content

MachTom

Members
 • Content Count

  1181
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Katowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. MachTom

  tremolo w etiudzie

  Open Roll - dwójki Closed Roll - tremolo i też wtedy wybierasz, którą techniką zagrasz. To jako dodatek :) [ Dodano: 20-05-2016, 22:41 ] A tremolo z drugiego taktu ma się skończyć na raz ósemką.
 2. MachTom

  modern jazz

  Bardzo fajnie! :-) Do dziś żałuję, że nie udało się z Olą zagrać dyplomu... :-( Pozdrów Ją serdecznie!
 3. MachTom

  WARSZTATY MUZYCZNA OWCZARNIA 2016

  Zapraszam, jak co roku! http://www.muzycznaowczarnia.pl/warszt.htm Wspaniała atmosfera, intensywne zajęcia, jam sessions, piękna okolica - wakacje i edukacja w jednym! [ Dodano: 15-04-2016, 23:24 ] UWAGA! W tym roku na warsztatach na pierwszej turze pojawi się Michał Dąbrówka! Wiadomość wspaniała i tym samym okazja, by uczyć się u topowego polskiego pałkera. Warto tym bardziej, że Michał nie prowadzi żadnych warsztatów, nie udziela lekcji prywatnych... Zapraszamy!
 4. MachTom

  Test Sabian Sound Kit

  Halo! To jest test mikrofonów! Po raz kolejny piszę. A zestaw blach jest od początku w opisie filmu, rozwiń, to zobaczysz.
 5. MachTom

  Test Sabian Sound Kit

  Panowie, test mikrofonów. Może by na tym się skupić, a nie to co zawsze i co już przerabialiśmy? ;-)
 6. MachTom

  Test Sabian Sound Kit

  dżawol, Czytaj dokładnie, a znajdziesz odpowiedź na swe rozterki. Sabian Sound Kit to nowy produkt - zestaw mikrofonów + mikser. Cały opis jest na YT. [ Dodano: 01-04-2016, 19:37 ] Wystarczy w razie wątpliwości i niedoczytania w opisie wpisać w Google: Pierwsza pozycja: http://sabiansoundkit.com ;)
 7. Napisz na tomaszmachanski@gmail.com Zaraz podeślę.
 8. Zapraszam do posłuchania testu Sabian Sound Kit.
 9. MachTom

  Jak nagłośnić perkusję akustyczna na weselach

  Bez problemu. Tutaj masz test Sabian Sound Kit, który dziś nagrałem:
 10. MachTom

  werbel pearl export series opinie

  Poszukaj stalowego werbla export 14x6,5. Do dostania spokojnie za 200-300 zł, a jest to werbel, który warto mieć na całe życie. Możliwości stroju i brzmień ogromne. W studiu nagrywa się znakomicie.
 11. MachTom

  Jaki polecicie stołek dobry do 150 zł ?

  Poprzednia wypowiedź zupełnie nie wskazuje na to, że miałeś do czynienia osobiście. Wspominasz tylko wujka. Ja natomiast miałem okazję osobiście go testować i biorąc pod uwagę wiele innych modeli (w sklepie są również wysokie modele między innymi Tamy, DW) mogę śmiało stwierdzić, że ten jest w tej cenie bardzo dobrym rozwiązaniem. Ja też na codzień używam topowych modeli 2000 i 2500 Pearla, natomiast przy cenie 150 zł, bo o takiej rozmawiamy, stołek ten jest trafionym wyborem. A konstrukcja właśnie jest taka, że nie ma mowy o przekręcaniu się śrub, jak np. w przypadku pulpitów tej firmy - i tu jest dla mnie miłe zaskoczenie. I nie pisz, że "nie widać, żeby był solidny", najpierw przetestuj osobiście, potem się wypowiadaj ;)
 12. MachTom

  Jaki polecicie stołek dobry do 150 zł ?

  dadoch, Bzdury wypisujesz. To jest dobry stołek, nie tylko dla pianistów, dla perkusistów również. I cena jest bardzo konkurencyjna biorąc pod uwagę wykonanie i wygodę użytkowania. Ta używka Pearla tak się składa, że po pierwsze jest dużo mniej wygodna z racji rozmiaru siedziska, po drugie przy dużej wadze grającego istnieje ryzyko obsuwania się stołka (i tak - piszę to, jako endorser tej marki, w Pearlu za dobry stołek niestety trzeba dać znacznie więcej). Tych rzeczy przy tym Akmuzie nie znaznasz. Już pomijam, że ten Akmuz jest dużo stabilniejszy. I nie "czy coś takiego", "albo coś takiego", "wujek", "kumpel", "kolega kolegi". Sam najpierw przetestuj, a potem się wypowiadaj, a nie filozofujesz nie znając tematu. [ Dodano: 24-02-2016, 21:54 ] koles1514, Szczerze polecam tego Akmuza, kupując tego Pearla możesz się rozczarować. Jeżeli Akmuz nie przekonuje, to radzę dalej poszukać. Ale w zasadzie mając dobry stołek na celowniku, nie ma sensu.
 13. MachTom

  Jaki polecicie stołek dobry do 150 zł ?

  Akmuz - nowy kosztuje ok. 150 zł, a wydaje się być solidnie zrobiony. Sprawdzałem osobiście i sam chcę sobie sprawić. http://www.sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/p/AKMUZ-T-3-stolek-perkusyjny/3852
 14. MachTom

  Pearl BLX vs VBL vs MBX

  Kolego groundcontrol, ja też bardzo spokojnie rozmawiam i radzę, tylko słowo "odstaje" dla mnie większą różnicę oznacza. Może źle się wyraziłem. Natomiast z racji posiadanych sprzętów i wiedzy chcę jak najlepiej doradzić i przede wszystkim, co wcześniej napisałem - różnice zawsze będą z racji innych konstrukcji całości, natomiast może nie skupiajmy się na dywagacjach w kwestii różnic, bo tak naprawdę - przynajmniej ja - nie robię jakichś strasznych granic w aspekcie "lepszy", "gorszy". Ja raczej patrzę przez pryzmat "inny" - dlatego sugeruję, żeby kolega kujaw ograł lub posprawdzał nagrania tych zestawów, bo moim zdaniem każdy z nich daje perkusiście dobre walory brzmieniowe, jedynie inne. Koniec.
 15. MachTom

  Pearl BLX vs VBL vs MBX

  No ale mówienie o tak kolosalnej różnicy nie jest zgodne z rzeczywistością, no chyba, że nam różne zestawy dostarczają... ;) Nie ważne, kujaw - powinieneś po prostu poogrywać w miarę możliwości różne bębny, bo czasem to kwestia nawet egzemplarza (BLX BLXowi nie równy itd...), bo to też mogę potwierdzić na wielokrotnych przykładach, także tylko życzyć powodzenia w wyborze. A każdy z tych bębnów jest trochę inny - to moim zdaniem kwestia wyboru na bazie własnych preferencji, nie ma co się zawsze kierować opcją "bo Masters jest wyższej klasy to będzie lepszy" - absolutnie nie! Trzeba próbować różnych opcji i tyle. Powodzenia!
×