Jump to content

MachTom

Members
 • Content Count

  1181
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Katowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Open Roll - dwójki Closed Roll - tremolo i też wtedy wybierasz, którą techniką zagrasz. To jako dodatek :) [ Dodano: 20-05-2016, 22:41 ] A tremolo z drugiego taktu ma się skończyć na raz ósemką.
 2. Bardzo fajnie! :-) Do dziś żałuję, że nie udało się z Olą zagrać dyplomu... :-( Pozdrów Ją serdecznie!
 3. Zapraszam, jak co roku! http://www.muzycznaowczarnia.pl/warszt.htm Wspaniała atmosfera, intensywne zajęcia, jam sessions, piękna okolica - wakacje i edukacja w jednym! [ Dodano: 15-04-2016, 23:24 ] UWAGA! W tym roku na warsztatach na pierwszej turze pojawi się Michał Dąbrówka! Wiadomość wspaniała i tym samym okazja, by uczyć się u topowego polskiego pałkera. Warto tym bardziej, że Michał nie prowadzi żadnych warsztatów, nie udziela lekcji prywatnych... Zapraszamy!
 4. Halo! To jest test mikrofonów! Po raz kolejny piszę. A zestaw blach jest od początku w opisie filmu, rozwiń, to zobaczysz.
 5. Panowie, test mikrofonów. Może by na tym się skupić, a nie to co zawsze i co już przerabialiśmy? ;-)
 6. dżawol, Czytaj dokładnie, a znajdziesz odpowiedź na swe rozterki. Sabian Sound Kit to nowy produkt - zestaw mikrofonów + mikser. Cały opis jest na YT. [ Dodano: 01-04-2016, 19:37 ] Wystarczy w razie wątpliwości i niedoczytania w opisie wpisać w Google: Pierwsza pozycja: http://sabiansoundkit.com ;)
 7. Zapraszam do posłuchania testu Sabian Sound Kit.
 8. Bez problemu. Tutaj masz test Sabian Sound Kit, który dziś nagrałem:
 9. Poszukaj stalowego werbla export 14x6,5. Do dostania spokojnie za 200-300 zł, a jest to werbel, który warto mieć na całe życie. Możliwości stroju i brzmień ogromne. W studiu nagrywa się znakomicie.
 10. Poprzednia wypowiedź zupełnie nie wskazuje na to, że miałeś do czynienia osobiście. Wspominasz tylko wujka. Ja natomiast miałem okazję osobiście go testować i biorąc pod uwagę wiele innych modeli (w sklepie są również wysokie modele między innymi Tamy, DW) mogę śmiało stwierdzić, że ten jest w tej cenie bardzo dobrym rozwiązaniem. Ja też na codzień używam topowych modeli 2000 i 2500 Pearla, natomiast przy cenie 150 zł, bo o takiej rozmawiamy, stołek ten jest trafionym wyborem. A konstrukcja właśnie jest taka, że nie ma mowy o przekręcaniu się śrub, jak np. w przypadku pulpitów tej firmy - i tu jest dla mnie miłe zaskoczenie. I nie pisz, że "nie widać, żeby był solidny", najpierw przetestuj osobiście, potem się wypowiadaj ;)
 11. dadoch, Bzdury wypisujesz. To jest dobry stołek, nie tylko dla pianistów, dla perkusistów również. I cena jest bardzo konkurencyjna biorąc pod uwagę wykonanie i wygodę użytkowania. Ta używka Pearla tak się składa, że po pierwsze jest dużo mniej wygodna z racji rozmiaru siedziska, po drugie przy dużej wadze grającego istnieje ryzyko obsuwania się stołka (i tak - piszę to, jako endorser tej marki, w Pearlu za dobry stołek niestety trzeba dać znacznie więcej). Tych rzeczy przy tym Akmuzie nie znaznasz. Już pomijam, że ten Akmuz jest dużo stabilniejszy. I nie "czy coś takiego", "albo coś takiego", "wujek", "kumpel", "kolega kolegi". Sam najpierw przetestuj, a potem się wypowiadaj, a nie filozofujesz nie znając tematu. [ Dodano: 24-02-2016, 21:54 ] koles1514, Szczerze polecam tego Akmuza, kupując tego Pearla możesz się rozczarować. Jeżeli Akmuz nie przekonuje, to radzę dalej poszukać. Ale w zasadzie mając dobry stołek na celowniku, nie ma sensu.
 12. Akmuz - nowy kosztuje ok. 150 zł, a wydaje się być solidnie zrobiony. Sprawdzałem osobiście i sam chcę sobie sprawić. http://www.sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/p/AKMUZ-T-3-stolek-perkusyjny/3852
 13. Kolego groundcontrol, ja też bardzo spokojnie rozmawiam i radzę, tylko słowo "odstaje" dla mnie większą różnicę oznacza. Może źle się wyraziłem. Natomiast z racji posiadanych sprzętów i wiedzy chcę jak najlepiej doradzić i przede wszystkim, co wcześniej napisałem - różnice zawsze będą z racji innych konstrukcji całości, natomiast może nie skupiajmy się na dywagacjach w kwestii różnic, bo tak naprawdę - przynajmniej ja - nie robię jakichś strasznych granic w aspekcie "lepszy", "gorszy". Ja raczej patrzę przez pryzmat "inny" - dlatego sugeruję, żeby kolega kujaw ograł lub posprawdzał nagrania tych zestawów, bo moim zdaniem każdy z nich daje perkusiście dobre walory brzmieniowe, jedynie inne. Koniec.
 14. No ale mówienie o tak kolosalnej różnicy nie jest zgodne z rzeczywistością, no chyba, że nam różne zestawy dostarczają... ;) Nie ważne, kujaw - powinieneś po prostu poogrywać w miarę możliwości różne bębny, bo czasem to kwestia nawet egzemplarza (BLX BLXowi nie równy itd...), bo to też mogę potwierdzić na wielokrotnych przykładach, także tylko życzyć powodzenia w wyborze. A każdy z tych bębnów jest trochę inny - to moim zdaniem kwestia wyboru na bazie własnych preferencji, nie ma co się zawsze kierować opcją "bo Masters jest wyższej klasy to będzie lepszy" - absolutnie nie! Trzeba próbować różnych opcji i tyle. Powodzenia!
×
×
 • Create New...