Jump to content

MachTom

Members
 • Content Count

  1182
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Katowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć! Zapraszam, jak co roku, na rewelacyjne warsztaty muzyczne do Jaworek. Szczegóły tutaj: http://www.muzycznaowczarnia.pl/warsztlato2020.htm W tym roku z racji sytuacji COVID-19 ilość miejsc ograniczona. Pierwsza tura ma jeszcze wolne miejsca, druga jest już zapełniona.
 2. Open Roll - dwójki Closed Roll - tremolo i też wtedy wybierasz, którą techniką zagrasz. To jako dodatek :) [ Dodano: 20-05-2016, 22:41 ] A tremolo z drugiego taktu ma się skończyć na raz ósemką.
 3. Bardzo fajnie! :-) Do dziś żałuję, że nie udało się z Olą zagrać dyplomu... :-( Pozdrów Ją serdecznie!
 4. Zapraszam, jak co roku! http://www.muzycznaowczarnia.pl/warszt.htm Wspaniała atmosfera, intensywne zajęcia, jam sessions, piękna okolica - wakacje i edukacja w jednym! [ Dodano: 15-04-2016, 23:24 ] UWAGA! W tym roku na warsztatach na pierwszej turze pojawi się Michał Dąbrówka! Wiadomość wspaniała i tym samym okazja, by uczyć się u topowego polskiego pałkera. Warto tym bardziej, że Michał nie prowadzi żadnych warsztatów, nie udziela lekcji prywatnych... Zapraszamy!
 5. Halo! To jest test mikrofonów! Po raz kolejny piszę. A zestaw blach jest od początku w opisie filmu, rozwiń, to zobaczysz.
 6. Panowie, test mikrofonów. Może by na tym się skupić, a nie to co zawsze i co już przerabialiśmy? ;-)
 7. dżawol, Czytaj dokładnie, a znajdziesz odpowiedź na swe rozterki. Sabian Sound Kit to nowy produkt - zestaw mikrofonów + mikser. Cały opis jest na YT. [ Dodano: 01-04-2016, 19:37 ] Wystarczy w razie wątpliwości i niedoczytania w opisie wpisać w Google: Pierwsza pozycja: http://sabiansoundkit.com ;)
 8. Zapraszam do posłuchania testu Sabian Sound Kit.
 9. Bez problemu. Tutaj masz test Sabian Sound Kit, który dziś nagrałem:
 10. Poszukaj stalowego werbla export 14x6,5. Do dostania spokojnie za 200-300 zł, a jest to werbel, który warto mieć na całe życie. Możliwości stroju i brzmień ogromne. W studiu nagrywa się znakomicie.
 11. Poprzednia wypowiedź zupełnie nie wskazuje na to, że miałeś do czynienia osobiście. Wspominasz tylko wujka. Ja natomiast miałem okazję osobiście go testować i biorąc pod uwagę wiele innych modeli (w sklepie są również wysokie modele między innymi Tamy, DW) mogę śmiało stwierdzić, że ten jest w tej cenie bardzo dobrym rozwiązaniem. Ja też na codzień używam topowych modeli 2000 i 2500 Pearla, natomiast przy cenie 150 zł, bo o takiej rozmawiamy, stołek ten jest trafionym wyborem. A konstrukcja właśnie jest taka, że nie ma mowy o przekręcaniu się śrub, jak np. w przypadku pulpitów tej firmy - i tu jest dla mnie miłe zaskoczenie. I nie pisz, że "nie widać, żeby był solidny", najpierw przetestuj osobiście, potem się wypowiadaj ;)
 12. dadoch, Bzdury wypisujesz. To jest dobry stołek, nie tylko dla pianistów, dla perkusistów również. I cena jest bardzo konkurencyjna biorąc pod uwagę wykonanie i wygodę użytkowania. Ta używka Pearla tak się składa, że po pierwsze jest dużo mniej wygodna z racji rozmiaru siedziska, po drugie przy dużej wadze grającego istnieje ryzyko obsuwania się stołka (i tak - piszę to, jako endorser tej marki, w Pearlu za dobry stołek niestety trzeba dać znacznie więcej). Tych rzeczy przy tym Akmuzie nie znaznasz. Już pomijam, że ten Akmuz jest dużo stabilniejszy. I nie "czy coś takiego", "albo coś takiego", "wujek", "kumpel", "kolega kolegi". Sam najpierw przetestuj, a potem się wypowiadaj, a nie filozofujesz nie znając tematu. [ Dodano: 24-02-2016, 21:54 ] koles1514, Szczerze polecam tego Akmuza, kupując tego Pearla możesz się rozczarować. Jeżeli Akmuz nie przekonuje, to radzę dalej poszukać. Ale w zasadzie mając dobry stołek na celowniku, nie ma sensu.
 13. Akmuz - nowy kosztuje ok. 150 zł, a wydaje się być solidnie zrobiony. Sprawdzałem osobiście i sam chcę sobie sprawić. http://www.sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/p/AKMUZ-T-3-stolek-perkusyjny/3852
 14. Kolego groundcontrol, ja też bardzo spokojnie rozmawiam i radzę, tylko słowo "odstaje" dla mnie większą różnicę oznacza. Może źle się wyraziłem. Natomiast z racji posiadanych sprzętów i wiedzy chcę jak najlepiej doradzić i przede wszystkim, co wcześniej napisałem - różnice zawsze będą z racji innych konstrukcji całości, natomiast może nie skupiajmy się na dywagacjach w kwestii różnic, bo tak naprawdę - przynajmniej ja - nie robię jakichś strasznych granic w aspekcie "lepszy", "gorszy". Ja raczej patrzę przez pryzmat "inny" - dlatego sugeruję, żeby kolega kujaw ograł lub posprawdzał nagrania tych zestawów, bo moim zdaniem każdy z nich daje perkusiście dobre walory brzmieniowe, jedynie inne. Koniec.
×
×
 • Create New...