Skocz do zawartości
mlody1996g

Jak mierzyć wilekość bębnów i talerzy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym bębniarzem i mam perkusje 5 dni ;] wiem że pewnie niektórzy wyśmieją moje pytanie bo to pewnie oczywiste, ale nie mam pojęcia jak mierzyć talerze i bębny... wiem tylko że podaje się to w calach chociaz i tego nie jestem pewny... no i jeszcze takie pytanie na uboczu... jak rozpoznać czy mój talerz (o ile to można tak nazwać) jest ride'm czy crash'em... jak dla mnie to jest chyba połączenie tego czy cos bo ten talerz jest od zestawu no ale chciałem zapytać, z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, no wiec każdy cal to 2.5 cm i tyle, czyli 10" tom razy 2.5 mamy 25 cm obwodu o ile się nie mylę :)

A jeśli chodzi o talerze to krotki filmik:

Napewno coś zrozumiesz :) bell- kopułka talerza, bow- czyli luk talerza i edge czyli krawędź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlody1996g, 1cal= 2,54 cm. Czyli bierzesz średnicę mierzysz zwykłym metrem a później to przerzucasz na cale :), tam oczywiście równo nie wyjdzie, wyjdzie w zaokrągleniu :), bo nie dawno mierzyłem :). Ride jest zazwyczaj największy- posiada większą kopułkę od innych talerzy (to na środku), crash ma bardziej taki piaszczysty posmak (taki szum) ride taki jednolity (jakbyś uderzał w dzwonek), jest jeszcze wiele talerzy. Wejdź na www.drumcenter.pl i sobie posprawdzaj wszystko :). Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie chcesz dowiedzieć jaki to talerz na którym grasz w filmiku który wrzuciles tutaj na forum. IMO jest to przykrywka od garnka a nie crash ani ride ani nawet splash...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem, kupiłem już talerze, są w drodze ;]

 

[ Dodano: 16-07-2011, 23:14 ]

ale w każdym razie jest ro PokrywkaOdGarnka 16" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...