Skocz do zawartości
arth

Stroboskop, efekty świetlne itd.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, chciałbym sprawić sobie jakiś efekt świetlny na salę swoich wypocin - jest tego sporo i w związku z tym, że kupię to raczej dla tzw "beki" chciałbym sie zapytać jak to wogóle się podpina, by grało w rytm muzyki? Nigdy nie miałem z tym do czynienia - na salce mam Harman Kardon wzmak i CD - da radę to pod to podpiąc, czy też trzeba coś tam jeszcze mieć?

 

Dzięki za odpowiedzi i ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty świetlne przeważnie mają wbudowany mikrofon, także nie musisz nigdzie podpinać. Nie jestem pewien tylko co do stroboskopu, bo tam częstotliwość ustawiasz ręcznie, ale wersje z mikrofonem też pewnie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stroboskop...fajny jest ale tylko jesli wlacza sie na krotko...Calego kawalka bym nie zdzierzyl.

Jak kupujesz dla beki to kup sobie kule dyskotekowa :) To sa klimaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zrób sam. Łatwisz globus, oklejasz małymi lusterkami, np. wyciętymi z płyty CD, dajesz na to jakieś światło i śmiga : ). I napęd jakiś żeby się kręciło.

 

EDIT. Taka kula na allegro jest za 12zł, pozostaje ci tylko napęd i oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o cos w klimatach kuli, ale na diodach z róznymi kolorami - to spoko jezeli nie trzeba tego nigdzie podpinac - 220V i tyle. Dziekuje za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju mam stroboskop, który kupiłem sobie jeszcze dawno dawno temu, ale nie bój się nie jest to jakiś wymysł PRLu tylko normalna błyskotka.

Jest możliwość ustawienia błysku potencjonometrem w zakresie od 1 do chyba 12 błysków na sekundę, oraz po przełączeniu przycisku, tryb audio, gdzie kolejnym potencjonometrem ustawiamy czułość mikrofonu.

Powiem Ci, że daje to fajnie, często gaszę w pokoju światło, zapalam tylko małą lampkę na USB, żeby widzieć cokolwiek wokół bębnów no i sam stroboskop mruga w trakcie gry. Bardzo fajna sprawa.

 

Są oczywiście również stroboskopy, które można programować poprzez DMX, ale kosztują trochę więcej no i musi je raczej ktoś obsługiwać.

 

Co do kul, są i takie, gdzie masz automatycznie 2 reflektorki diodowe po bokach, daje to bardzo słabiutko. Jakbym miał możliwość to nagrałbym i stroboskop i kulę i pokazał jak to hula, ale jedyna możliwość to nagranie z komórki, więc nie wiem czy jest sens.

Lepiej kupić większą kulę i do tego jakieś reflektory typu PAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie się wydaje, że błyskoteka na salce byłaby całkiem przyjemna hehe ja mam na myśli cos w tym stylu, jednak do konca nie wiem czy to czasami nie jest jakas sciema za takie pieniądze, z 2ej strony - przecież to tylko świeci w sumie :biggrin:

 

http://www.abixolkusz.pl/p,pl,3724,american+dj+vertigo+tri+led.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American DJ robi tani sprzęt dla ludzi, taka masówka niczym Behringer w nagłośnieniu. Poczytaj opinie sobie na necie. Ja uważam że się pyli, a ZIG-ZAG jest fajnym efektem do małej salki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorofon to też niezła zabawa, można rozłożyć, tak aby każda lampa była osobno a wtedy mozna np. pod każdy bęben włożyć i będą świecić w rytm muzyki lub w odpowiednim tempie. I są dosyć tanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...