Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym triggerować stopke, narazie o nagłośnieniu tego nie myśle bo chce sie dowiedzieć jak to zrobic sam trigger czy ewentualnie kupić.

 

Mam moduł, zrobiłem już próbe z piezo samym przyklejonym do naciągu i łapało że tak powiem za dużo bo przykleiłem przy młotkach ale chciałbym coś przenośnego co podepne nie do swojej perki i bedzie działać.

 

Takie o "DDrum Acoustic Pro Kick" nie rozumiem czemu to nie ma wejscia jack (prosze o wyrozumiałość :) ) do tego troche drogie.

 

Znacie jakieś tańsze wersje coby działy dobrze? Albo zupełnie inne rozwiązania?

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do cudzego bębna też możesz przykleić, byle nie zbyt mocną taśmą :P

Albo możesz sobie skonstruować jakiś uchwyt. :)

 

Fajny jest trigger pintech, ale jego się właśnie przykleja. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie taki piezo przykleić zeby dobrze działał?

 

[ Dodano: 19-07-2013, 00:49 ]

prosił bym o odpowiedź i kontynuowanie tematu, z góry dzięki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy bijakach za mocno zbiera, to przylep przy obręczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko spoko ybl ale zależy mi na czymś przenośnym

 

Wybaczcie moją niewiedzę ale mam jeszcze kilka pytań czy jak bym powiedzmy grał gdzieś koncert nie na swoich bębnach i tam była by nie wytłumiona centrala to słychać było by akustyczny dźwięk i z modułu, to troche lipa nie - coś sie z tym robi :P ??

 

W ogóle czy opłaca się tłumić dźwięk akustyczny i jaki jest najlepszy sposób (tu już na sali bo na koncercie to nie wiem co zrobić wtedy) Zapchać kocami?

 

I jakiś fajny trigger działający łapiący normalnie, a nie za dużo jak byście mogli z doświadczenia :) podać - w dobrej cenie.

 

hm... ten powiedzmy Roland RT-10K to jest zwykły piezo w obudowie za 300zł?

 

albo to to

http://www.thomann.de/pl/ddrum_d752_kick_trigger.htm

 

albo to to

http://magazynperkusista.pl/testy-sprzetu/489-ddrum-acoustic-pro-triggers

 

prócz tego co jeszcze istnieje :)? Bo w sumie wygląda dość lamersko jak za 300zł

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płać 300zł wygląda za lamersko ja bym nie kupił. Szukaj RT7K jest aluminiowy i świeci się jak psu jądra, każdy z dziesięciu metrów będzie to widział na centralce i o to chodzi ma wyglądać a nie to tamto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtf, chce zeby dobrze działało i było że tak powiem mobilne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary trigger, centralke i moduł trzeba ustawić pod siebie centrala musi być pożądnie wytłumiona i trochę czasu zajmuje ustawienie tego. Jeżeli chcesz zanosić trigger i wrzucać go na pierwszą lepszą centralkę która stoi ogólnie dostępna w barze czy klubie to powodzenia życzę po jednym razie powiesz że to pierdo..sz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramzesPL, nie przesadzasz trochę? :P Nie raz byłem na koncercie z triggerami i nie było jakichś specjalnych problemów przez to ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyczepiasz trigger do cudzej centrali to po prostu musisz się liczyć z ustawieniem go pod tę centralę i przyczepić go w odpowiednim miejscu. I nie ma różnicy, czy będzie to trigger samoróbka za 5 zeta, czy trigger z ładnym mocowaniem za 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie kwestia tego za dużego zbierania. Nie masz ustawienia czułości w swoim module? to głównie od tego zależy to zbieranie a w mniejszej mierze od rodzaju triggera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam, ustawiałem ale jest to samo trzeba by przykleić gdzies obok i sprawdzic ale jak patrzylem jak triggery sa robione to taka piramidka z gąbki czy z czegos tam jest może to jakis niweluje ten "pogłos" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bawiłeś się ustawieniami treshold'a ? krzywe? bo samo sensivity rzeczywiście może nic nie dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ramzesPL, nie przesadzasz trochę? :P Nie raz byłem na koncercie z triggerami i nie było jakichś specjalnych problemów przez to ;p

 

To posadź za trigerrowanym zestawem chłopaka który nie bardzo wie o co chodzi to problemy się pojawią wiem co mówię nie przesadzam.

 

[ Dodano: 25-07-2013, 20:38 ]

Jaki moduł masz waść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki, Black Hawk HXD

 

[ Dodano: 31-07-2013, 09:46 ]

rozumiem że odpowiedzi poprostu nie dostane? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam acoustic pro na które nie narzekam ale je na samym początku odrzuciłeś więc nie poradzę :) ale tak jak pisałem wcześniej, połowa sukcesu to trigger a 'większa połowa" ;) to dobre jego ustawienie w module.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście XLR (takie co jest w DDrum) jest lepsze od wejścia Jack z dwóch powodów:

- zapewnia bezpieczniejsze połączenie (ma klips zabezpieczający przed wypadnięciem)

- zapewnia lepsze parametry elektryczne.

 

Nie wiem co Ci przeszkadza w takim połączeniu - kabel XLR->Jack można kupić albo zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak lekko z tymi triggerami, o tyle o ile na mojej centralce to jakoś hula, to na koncertach bywa różnie, a często nie ma czasu na ustawianie/wytłumianie sprzętu. Poza tym warto mieć trigger zapasowy, a najlepiej dwa bo potrafią "klęknąć" w najmniej oczekiwanym momencie (posiadam ddrum acustic pro, nowe !) - mina reszty zespołu wtedy bezcenna....

 

[ Dodano: 08-10-2013, 07:58 ]

Czy ktoś się wypowie czy e-kity w Axisach to lepsze rozwiązanie niż np. DDrum ? Są niezależne od centralki, ale może są z nimi inne problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś może triggerów yamahy na stopce albo w ogóle? Nie odpada to to od naciągu ? Cena jest dość niska w stosunku do pozostałych modeli na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś może konfiguracji trigerra z modułem Roland TD 4 ? interesuje mnie przede wszystkim naglośnienie stopy - jest sens się w to bawić? czy raczej trzeba by zainwestować w jakiś lepszy moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle myślę o wrzuceniu piezo do bijaka.

 

http://vdrums.com/forum/showthread.php?46537-Iron-Cobra-E-kit-triggers

 

[ Dodano: 20-10-2013, 14:47 ]

próbował ktoś może konfiguracji trigerra z modułem Roland TD 4 ? interesuje mnie przede wszystkim naglośnienie stopy - jest sens się w to bawić? czy raczej trzeba by zainwestować w jakiś lepszy moduł?

 

Nie bardzo rozumiem:) chcesz używać TD4 do triggerowania, jeśli to masz na myśli to spokojnie możesz go używać.

 

[ Dodano: 20-10-2013, 14:52 ]

Nie tak lekko z tymi triggerami, o tyle o ile na mojej centralce to jakoś hula, to na koncertach bywa różnie, a często nie ma czasu na ustawianie/wytłumianie sprzętu. Poza tym warto mieć trigger zapasowy, a najlepiej dwa bo potrafią "klęknąć" w najmniej oczekiwanym momencie (posiadam ddrum acustic pro, nowe !) - mina reszty zespołu wtedy bezcenna....

 

[ Dodano: 08-10-2013, 07:58 ]

Czy ktoś się wypowie czy e-kity w Axisach to lepsze rozwiązanie niż np. DDrum ? Są niezależne od centralki, ale może są z nimi inne problemy ?

 

Ja mam to samo z moją centralką 22x18 z nią roland rt10k działa bezproblemowo, ustawiłem ją i wytłumiłem odpowiednio. Raz musiałem grać na nie swojej centralce i założyć trigger i po prostu tragedia double triggering na maksa. Na szczęście mam drugą centralkę 18" z wbudowanym triggerem która hula jak się patrzy i wszędzie można ją zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej chodziło mi o to czy warto wydawać pieniądze na trigger posiadając ten moduł który jest raczej modułem z dolnej półki i zwyczajnie zastanawiam się nad opłacalnością inwestycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...