Skocz do zawartości

Seth

Użytkownik
 • Zawartość

  6123
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Seth

Profil - Dane

 • Skąd:
  Bydgoszcz
 1. Pytanie o naukę techniki - Wrist Method

  Nadmierne ściskanie pałki jest po prostu bez sensu, pałka sama w sobie też ma wpływ na brzmienie i im mocniej ją będziesz ściskać, tym bardziej będziesz tłumić jej wibracje. Kiedyś uczyłem się u nauczyciela, który losowo wyciągał mi pałkę z ręki podczas grania - jeżeli mu się to udawało - było ok, jeżeli nie, to znaczyło, że za mocno trzymałem. :P
 2. Pytanie o naukę techniki - Wrist Method

  Chyba nie do końca rozumiem o co Ci chodzi ;p Ale grunt to mieć luz w rękach, nie trzymamy pałek na sztywno, powiedziałbym nawet, że powinno się trzymać na granicy wypadnięcia i palcami kontrolować jej ruch, ale nie na siłę. Fragment, który przedstawiłeś jakoś nieszczególnie mi się podoba, on jakoś fizycznie to robi ;p Zobacz sobie Secret Weapons for The Modern Drummer Jojo Mayera, tam imo najlepiej jest wszystko pokazane i objaśnione.
 3. odklejanie loga z naciągu . Jak ?

  Spróbuj podgrzać suszarką i wtedy odkleić ;)
 4. Czy jest sens wymieniać na tą centralę?

  To w ogłoszeniu to nie wiadomo co to jest ;p Amati ma inny cały osprzęt, a ciężko tak poznać po samym korpusie, który i tak był malowany ;v
 5. renowacja bębnów

  Domyślam się, że to Amati :p Polecam środek do usuwania starych powłok lakierniczych np. Takowy firmy v33, jest dość drogi, ale daje radę. Mat czy połysk? Kwestia gustu, tylko i wyłącznie :) Podkładki pod lugi... Polecam :)
 6. Element ramy Pearl

  Nie wiem czy od ręki, ale na pewno na luzie do ściągnięcia są takie rzeczy, w Thomannie na przykład jest: https://www.thomann.de/pl/pearl_rj50_rackverbindungsklemme.htm także, jeżeli... nie szkoda Ci trzech stów na kawałek aluminiowej rury z dwoma clampami, to nie powinno być problemu z kupieniem tego u nas :>
 7. Co to za bębny?

  Imo to raczej logo producenta, a nie metka sklepowa ;) A firma nazywa się Ehret.
 8. Pad siateczkowy?

  Na początku nawet bez takiej elektroniki będziesz wiedział, że grasz nierówno :P Większym problemem będzie dla Ciebie wyuczenie się dobrych nawyków, techniki, a tego pad Ci niestety nie podpowie ;)
 9. Trochę o pasji i motywacji

  Mi też się tak zdarza i doszedłem do wniosku, że po prostu... nic na siłę. Jestem na tyle pewny tego instrumentu, że wiem, że nie porzucę grania i mając podobne momenty - odpuszczam, granie na siłę jest po prostu nieefektywne, jak się już tak zmuszam, to nie czuję tych ćwiczeń w ogóle, jakbym odbębniał przykry obowiązek, a zajawka i tak zaraz wraca, czasem jak coś obejrzę fajnego, czasem jak posłucham czegoś, czasem po prostu na próbie, czasem jak znajdę jakiś element, nad którym chcę popracować itd ;) Warto też od czasu do czasu "przejrzeć" swoje umiejętności i rzeczy, które chciałoby się umieć lub poprawić, albo nawet spróbować czegoś, czego nigdy się nie próbowało grać, mi to pomaga ;)
 10. prośba o identyfikacje i wycene

  To nie jest jakiś New Beat?
 11. Podwójna a uda...

  Ciężko mi odpowiedzieć w sumie ;v Skoro to się trzyma od dwóch lat, to może jakiś zły nawyk w technice?
 12. Jaki to sprzęt?

  To ja Ci powiem konkretnie: nie ma tłumików :V
 13. Przechowywanie perkusji

  No to jak nie będzie ujemnych temperatur, to powinno być spoko imo
 14. Przechowywanie perkusji

  Zależy jaka tam będzie temperatura, czy taka jak na dworze, czy coś ciepła przyjdzie z domu :)
 15. Jak uczyć dzieci?

  No właśnie może być problem już na poziomie techniki werblowej, bo dzieciom w takim wieku raczej średnio się chce siedzieć i klepać wprawki. Ja mam takiego podopiecznego, co prawda trochę młodszego (7 lat), któremu nie jestem w stanie przetłumaczyć, dlaczego ma trzymać pałki tak, a nie inaczej, a co dopiero jak ma usiąść i ćwiczyć ze mną. Dlatego dołączam się do pytania, bo faktycznie ciężko mi to ugryźć :)
×