Skocz do zawartości
djjakub

Blaszki do metalu

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, dopomóżcie.

Sprawa jest taka, że potrzebowałbym jakichś blaszek do mocniejszego grania, ale za chiny nie wiem jakie wybrać.

Za duzo kasy na nie nie mam więc najpierw myślałem bardziej o Sabianach B8/B8 Pro, później wpadły mi w oko Paiste PST5/ PST8. Potem znowu poczytałem i zastanawiałem się nad alchemy (chociaż do nich jakoś nie jestem przekonany)

Co byście zrobili na moim miejscu?

Kupić jakiś cały set powiedzmy tych B8, czy może np. hi-hat i crash AAX? Inaczej postawić na mało dobrego, czy dużo średniego?

Na prawdę nie wiem co zrobić, pomóżcie. Z góry dzięki : ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpie w to, że Alphy są złe, ale ich cena jest podobna do AAX

A wydaje mi się, że AAX są lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabian B8 i Paiste PST5 brzmią bardzo podobnie (przynajmniej starsze serie B8), więc jeśli o nie chodzi, to kieruj się raczej ceną i stanem niż samą marką/modelem.

 

Co zrobić? A jaki masz budżet?

Kupno dobrego hata to jest dobra opcja. Przy dobrym obchodzeniu masz hat na lata, który brzmi.

 

Sabian AA/AAX też są to fajne jasne blaszki do mocniejszej muzyki.

 

Ale znowu wszystko się odbija o kasę, trudno doradzić nie wiedząc na ile sobie możesz pozwolić.

 

Możesz też zapolować na stare paiste'y. Np. 404, 505, 1000, 2000, 3000. Też się nadadzą do mocnego grania. A ceny potrafią być okazyjne.

 

Tu: http://allegro.pl/talerze-paiste-404-sound-edge-hi-hat-14-vintage-i3812997825.html ciekawy hat, póki co w dobrej cenie: 250zł. Niby średnia półka, ale w porównaniu z dzisiejszymi blachami wypada naprawdę dobrze.

 

Za to odpuść sobie wszelakie Zildjiany ZBT, ZXT, ZHT... Bo to dno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy która seria z alchemy. Sam zbieram set z professionali, które według mnie są stworzone do ciężkiej muzyki (modele rock). A z paiste pst5 vs sabian b8 wybrałbym sabiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej mało dobrego. Kup porzadny hat, za resztę może crash i jakiś tani ride. Średnią półkę w końcu będziesz chciał zmienić, a jak od razu kupisz coś lepszego, to ostatecznie wyjdzie cie to taniej (chyba że upolujesz średnicę na licytacjach za grosze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...