Skocz do zawartości
Dinson

Które lepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem się zapytać, ponieważ od niedawna ciągle zadaję sobie pytanie. Które naciągi są lepsze - coated, czy clear? Znajomy perkusista mnie namówił (ok. pół roku temu) na zmianę naciągów na tomach z Remo Ambassador na Evans G2 Coated. Zmieniłem i oczywiście nie mam do nich zastrzeżeń odnośnie brzmienia, natomiast szybko się brudzą i jak dla mnie "nieładnie wyglądają". Wolałbym przezroczyste naciągi, czyli Evans G2 Clear.

 

Panowie, w czym tkwi ta różnica?

 

Pozdrawiam,

Disnon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, w czym tkwi ta różnica?

W brzmieniu. I, ewentualnie technice gry.

Coated ma często bardziej, suche, skupione brzmienie. Może być też bardziej ciepłe. Nie dzwoni tak. Clear odwrotnie otwarte i bardziej soczyste. Oczywiście odnosząc się do tego samego modelu naciągu.

Akurat Ambassador i G2 to kiepski materiał do porównania. Bo to dwa różne naciągi (pomijając nawet kwestie producenta). Gdybyś miał Emperor vs G2 byłoby bardziej obiektywnie.

 

Inna różnica coated lepiej się sprawdza do gry miotłami.

 

Które lepsze? Te które Ci lepiej brzmią. Obiektywnie są tak samo dobre. Plusem coated jest to, że powinny być ciut bardziej wytrzymałe. Ale wadą jest, że wraz z utratą powłoki (albo jej części) tracą na brzmieniu.

 

"nieładnie wyglądają"

Ma brzmieć, to po pierwsze. Wygląd - sprawa drugorzędna albo i dalsza.

Zawsze możesz je czyścić, łącznie z blachami, bo to od nich się też bardzo brudzą. Nylonowe główki pałek też powinny ułatwić trochę utrzymywanie czystych naciągów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...