Skocz do zawartości
Bąszczu

2BOX połączony z triggerowanym akustykiem na siatkach

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem Pearla Expotra w zestawieniu fusion. Perła jest przerobiona przez Pana Kazimierza z DIG DRUM (znanego na tym forum) na elektronika. Jest to wszystko napędzane przez moduł Roland TD 8. Niestety nie jestem zadowolony z modułu ze względu na to że nie współpracuje z bębnami większymi niż 12" i na przykład kwestia dynamiki w kotle 14" to koszmar. Tu pojawia się moje pytanie. Jak to wszystko przedstawia się w module 2Box? Czy jest pełna regulacja ustawień triggerów? Czy będzie on fajnie współpracował z akustykiem na siatkach? Jeśli chodzi o brzmienia to 2BOX dla mnie miażdży Rolanda pod względem odwzorowania zestawu akustycznego. Bardzo proszę osoby obeznane w temacie o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wspólpracował i to znakomicie.Wymaga oczywiście odpowiedniego zestrojenia itd ale 2BOX a TD8 dzieli przepaść.Proszę w wolenej chwili o kontakt to podpwiem co i jak.Z tą 14 też mozna popracowac i bedzie działac poprawnie z TD8 ale jesli jest plan na 2BOX to nic tylko realizowac.Tylko prosze poczytac na forach bo wiem ze z pewnyi rocznikiem 2 BOX były problemy i to niemałe.Miały jakis feler fabryczny i sporo osób narzekało na problemy z działeniem i serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że im większa jednostka średnicy kotła tym bardziej skuteczne jest triggerowanie przy obręczach.

Dlatego dla triggerowania akustyków(..siatki, normalne membrany) tyle różnych ustrojstw montowanych przy obreczach.

Nawet ROLAND w swoich stopach np; KD-120BK 12"ma triggery montowane bliżej krawędzi.

Powyżej 12" ugięcie siatki w jej środkowej części jest tak wielkie, że co drugie uderzenie siatka nie ma styku z czujnikiem zamontowanym po środku.

Im bardziej większa średnica problem narasta.

Skorzystaj z mojej sugestii -..to nie problem modułu TD8

Coś za coś.

-----

..z tego co wiem jednym z mankamentów zestawu 2BOX było triggerowanie padów( ..wszystkie jednakowe prócz stopy) przy obręczach-..dynamika była źle rozłożona na płaszczyźnie padów. Taki sam problem posiadają np: pady BH, lub Millenium czy inne tej konstrukcji. Natomiast sam moduł 2BOX, choć dużej klasy nie poradzi sobie z tryggerem stożkowym w środkowej części kotła powyżej 13 cali, nawet na zwykłej membranie nie mówiąc już o siatce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na siatce są problemy przy dużych rozmiarach ale na normalnym naciągu chodzi prawidłowo nawet przy 16" tomie .

Na normalnych naciągach gra akustyk więc po co komu triggerowanie, a jeśli jest taka potrzeba to robi się to bez konieczności przerabiania całości zestawu montując systemy wewnątrz kotłów ze stożkami w środkowej części membran.

Zapina się obojętnie jaki trigger do obręczy (..dużo tego na rynku) i problem z głowy i 100% pożądany efekt.

W tym poście chodzi o to, aby podpowiedzieć kolegom, którzy zamierzają zbudować sobie, nawet samemu, pady na siatkach, że jest coś za coś.

Nie można mieć na siatkach zestawu wyglądającego jak akustyk, ze wszystkimi średnicami powyżej 12" z trygerowaniem wewnątrz w środkowej części membran.

Albo maximum12", albo triggery przy obręczach (..obojętne czy wewnętrzne czy zewnętrzne)

Ja o tym już wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo jeżeli chodzi o Rolanda TD 8 to problem rozwiązany. Po prostu wystarczyło pobawić się z napięciem naciągu. Problem znika gdy się dość mocno podkręci naciąg. A teraz wracając do tematu. korzysta ktoś może z triggerowanego akustyka z modułem 2Box ? Jeśli ktoś ma taki zestaw to proszę o wrażenia z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korzysta ktoś może z triggerowanego akustyka z modułem 2Box ?

W styczniu bawilem na weselisku u znajomych i grał lokalny zespół z perką el.Set akustyczny Mapex 14"10"12"16" centrala 20" i 2 BOX.Bebny striggerowane na siatkach a talerze naturalne.Poniewaz perkusista śpiewał więc nie nagłaśniał talerzy-mikrofon wokalowy zbierał dźwiek talerzy dostatecznie na 100-200 osobowa sale.Powiem krótko.Byłem pod wrażeniem brzmienia całości kapeli i każdemu polecam.Perkusista sam powiedział ze był rolandowcem od lat i "przeszedł" kilka modułów do TD12 włacznie.Nawrócił sie na 2BOXa.Ale jak to z wiara sa rózne odmiany i nie każdemu pasuje np buddyzm.Pisze dlatego że ja tam byłem jadłem , piłem i tańczyłem bawiłem sie z zespołem az...wróciłem do domu i zasnąłaem.A dla kolegi Baszcza mam info ze wziałem kontakt do tego perkusisty(bardzo kumaty człowiek z prawdziwa smykałką do muzyki) więc jesli potrzeba to przekaże kontakt i sami porozmawiacie.Jednak w takich sytuacjach nalezy kierować sie własnymi odczuciami ze wzgledów wyżej wspomnianych.Przy takim w sumie nie tanim zakupie modułu jak 2BOX warto poswiecici czas i przyjechać obstukać zestaw by nie byc potem rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma co zastanawiać, brać i korzystać z pięknego brzmienia. Miałem podobną sprawę, grałem długo na rolandach na triggerowanym akustyku z akustycznymi blachami. W końcu kupiłem DDRUM 4, taka starsza wersja 2Box'a. Na początku nie mogłem się przestawić na te brzmienia, bo wiadomo i DDRUM i 2BOX mają samplowane dźwieki a nie modelowane. Ale przy dłuższej grze nie zamieniłbym z powrotem na rolanda. Plus, wgrywanie swoich sampli, Roland tego nie ma, szkoda. Poza tym dużo bardziej realne brzmienie na scenie w porównaniu do rolanda. U mnie były tylko argumenty za,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...