Skocz do zawartości
seroslav

Interfejs ADAT

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna interfejsu audio do domowego studia. Chce nim nagrywać perkusję, więc potrzebuję co najmniej 8 wejść mikrofonowych i możliwości podłączenia jakoś do komputera aby mieć każdy ślad na osobnej ścieżce. Mam w związku z tym kilka pytań:

 

Jaki interfejs wybrać? USB, FireWire, ADAT? Jakie są miedzy nimi różnice/który jest lepszy? Na oku mam model M-Audio M-Track Eight w którym sprawa jest prosta, bo rozumiem że zwyczajnie podłącza się do niego mikrofony a potem paruje z komputerem zwykłym kablem midi usb i jest wszystko gotowe. Natomiast nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku interfejsów FireWire i ADAT. Zauważyłem że są one tańsze. W tym przypadku celuję w Behringera ADA8200 Ultragain, bo jest w super cenie i niczego lepszego mi aktualnie nie potrzeba - wczoraj w studio gość nagrywał nam perkusję własnie takim interfejsem i brzmiało wszystko elegancko, ale niestety nie przypatrzyłem jak podłączał to cudo do komputera. Wiem że jeszcze go kombinował z drugim interfejsem i dopiero wtedy wypuszczał sygnał do komputera ale nie zmienia to faktu że nie mam zielonego pojęcia jak to działa. Jakby ktoś mi mógł to wytłumaczyć to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Jeśli można to polećcie jakiś intefejs który spełnia moje warunki: 8 wejść mic-in, cena do 1000-1500zł(mogą być używki).

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interfejs podłączany przez złącze ADAT najczęściej jest rozszerzeniem jakiegoś zestawu. Złącze ADAT jest dostępne w większości (pół)profesjonalnych kart muzycznych i umożliwia przesłanie cyfrowo 8 kanałów audio do max 48kHz/24bit lub 4 kanałów do max 96kHz/24bit. Czyli do tego Behringera ADA8200 Ultragain musisz mieć jeszcze w miarę dobrą kartę muzyczną z wejściem ADAT i porządnym taktowaniem. Inaczej mija się to z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardziej by mi się opłacało tego Behringera i jakąś kartę muzyczną czy sam interfejs audio USB jak ten M-Audio? W sumie chyba lepsza ta pierwsza opcja, bo można później ewentualnie podłączyć kolejny interfejs żeby nagrywać łącznie 16 ścieżek albo i więcej. Jaką w takim razie kupić kartę? Może inaczej - na co zwracać uwagę przy wyborze takowej.

 

@edit

Jest też taka opcja i jak by to wyglądało - interfejs ADA8200 + interfejs FCA1616. W tym momencie podłącza się ADATem ADA8200 do tego drugiego i następnie z niego wyprowadza się sygnał do komputera? Potrzebna jest wtedy osobna karta ADAT do tego wszystkiego czy wystarczy sam interfejs FCA1616?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta ma wejście Adat to tak, ale będziesz jeszcze musiał zsynchronizować oba urządzenia złączem World Clock lub Spdif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...