Skocz do zawartości

aldi

Użytkownik
 • Zawartość

  2005
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O aldi

Profil - Dane

 • Skąd:
  Lublin
 1. Trądzik noworodkowy

  Odżywiać zgodnie z grupą krwi?
 2. Opóźnienie dźwięku w głośnikach

  Obawiam się, że nie zrobisz za dużo, bo ten wzmacniacz jest systemem kina domowego i zapewne ma cyfrowe efekty, które wprowadzają to opóźnienie. Ewentualnie może jest jakiś tryb toru analogowego stereo - trzeba poczytać.
 3. Pearl DLX 14x8 , Zanki Vibra Heavy Ride 22

  Mam ten werbel. Był wysyłany do pracowni Bertranda. Tylko naciągi nie wymieniane.
 4. Może być laptop i karta pod USB, ale raczej oponowałbym za profesjonalną kartą muzyczną USB uznanej firmy - czyli dołożyć trochę kasy na kartę. Ja nie używam USB więc nie podpowiem.
 5. Jak ocieplić brzmienie werbla ?

  MOim zdaniem problem może leżeć w strojeniu dolnego naciągu. Z moich doświadczeń wynika, że dolny naciąg rezo powinien być strojony dosyć wysoko. Przy lugach będzie to 370Hz (F#4), 396Hz (G4) lub 415Hz (G#4).
 6. Windows jest systemem czasu rzeczywistego, największym problemem są oczywiście sterowniki i sprzęt. Niestety wszystko teraz się jakby komplikuje pod względem "lekkości" i opóźnień, bo komputery są coraz szybsze i paradoksalnie nikt nie dba o lekkość. Dlatego warto kupić np. 12 letnie RME Multiface I, bo karty w tamtych czasach włąśnie miały najmniejsze opóźnienia. Albo http://www.esi-audio.com/products/julia/
 7. Po kolei: Za opóźnienie odpowiada bufor karty muzycznej w sygnale AUDIO, a nie MIDI. Sygnał MIDI nie wprowadza żadnego opóźnienia, no chyba, że to jakiś totalny wymysł przez USB - tu to cholera wie ;) dlatego powinno się stosować karty na PCI lub PCIe z MIDI IN/OUT i jak najmniejszym buforem audio. W lepszych kartach najniższy bufor to 32 sample.
 8. Opóźnienie, karta dźwiękowa

  Najlepsze są wewnętrzne karty ma PCI/PCIe i to nawet te starsze mają niższe opóźnienia. A jaki masz system?
 9. Strojenie

  Zacznij od naciągu dolnego, naciągnij go mocno ale nie bardzo mocno. Na tune-bocie to będą okolice 400Hz najlepiej do jakiegoś konkretnego dźwięku np. zacznij od F#4 (370Hz) http://www.phy.mtu.edu/~suits/notefreqs.html Jak będzie za nisko to podciągnij do G4 itd. Poeksperymentuj.
 10. Też się zgodzę, że to nie ta piosenka jest grana przez perkusistę ;) Trochę się marnujesz chłopie grając takie "covery" ;)
 11. Sorry, ale nie da się słuchać nagrań z kamerki, na których grają tylko blachy.
 12. Powermixer nic nie da, tu chodzi o opór słuchawek i poziom głośności wyjścia słuchawkowego, ale także o wielkość tłumienia zewnętrznego hałasu przez konstrukcję słuchawek. Co to znaczy "słuchawki z wysokiej półki" - to znaczy dla bębniarzy czy do słuchania muzyki?
 13. Problem najlepiej rozwiązać kupując wzmacniacz słuchawkowy.
 14. The New Regime - Live In fear

  Jeszcze z pięć lat - i może obczaisz, że nie chodzi o walenie z łokcia, i zaczniesz pracować nad techniką. Techniką nadgarstków i palców. Konkluzja - takie walenie do niczego dobrego nie prowadzi.
 15. Bring me the horizon - shadow moses - Cover

  Nie czytaj tych Panów powyżej - najlepiej. Jak to młodzi perkusiści mają - się po pierwszej minucie wykładają... Przechodzą ze stop na prosty rytm i coś nie gra. Później dalej walą w ten crash i chinę i werbel. Może nawet mają podłożone sample pod stopę. O krzcie improwizacji, czy też zawodowo dynamicznego zagranego przejścia nie wspomnę.
×