Skocz do zawartości
Bulka_z_Maslem

Tama Silverstar Metro Jam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ najprawdopodobniej na dniach sprawię sobie taką kompaktową Tamę Metro Jam pojawił się u mnie dylemat. Lakier czy okleina? Nie chcę porad "specjalistów" albo hejterów okleiny, która podobno zabija brzmienia. Różnica w cenie to koszt 300 zł. Niby nic, ale na zawodowego splasha starczy :P Więc moje pytanie, czy jest wgl jakakolwiek różnica W BRZMIENIU pomiędzy lakierem a okleiną na tych bębnach? Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie wiem, jak to jest z tymi konkretnie bebnami Tamy. Moze jednak pomocne bedzie dla Ciebie, ze ja, uzywajac Sonorow serii Phonic w wykonczeniu naturalnym i okleinowym, nie stwierdzilem zadnych roznic pomiedzy nimi - innych niz wynikajace z uzytych naciagow lub nastrojenia.Teoretycznie usztywniony okleina korpus ma nieco mniejszy rezonans, ale czy bedzie to dostrzegalne - ze beben bedzie brzmial troche jasniej, pelniej i dluzej wybrzmiewal? Watpie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że od tego typu bębnów nikt nie oczekuje nadzwyczajnego brzmienia. I o ile w przypadku 'normalnych' bębnów różnica jest nieistotna, to w przypadku takiego pomniejszonego zestawu w ogóle nie ma o czym mówić.

Istotna jest natomiast mobilność no i oczywiście cena. A cena przemawia za okleiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...