Skocz do zawartości
mapex1

Roland TD-12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio musiałem zresetować mój moduł. A co za tym idzie wszystkie ustawienia poszły w cholerę.

Przywracanie czegoś co z mozołem było ustawiane napawa mnie szczerą niechęcią.

 

Mam pytanie, czy jest możliwość zapisania ustawień poszczególnych presetów na nośniku zewnętrznym?

 

Pewnie jesteście ciekawi co się stało..... Otóż po przyjeździe na salę odpaliłem moduł i ogarneło mnie przerażenie, świecił się ale nie wyświetlało numeru presetów, nie wyświetlało też nic na ekranie głównym. Ekran się świecił ale nic po za tym.

Próbowałem różnych rzeczy, i nic.

W końcu wyciągnąłem baterię, już raz to robiłem więc wiedziałem co i jak. I też nic.

Kiedy awaryjnie ściągnąłem inny moduł ( TD-9) i już miałem podłączony do padów, mój Td 12 zaczął działać. Ale niestety ustawienia poszły się.......

Dzisiaj sprawdzałem, na mojej głowie pojawiło się kilka siwych włosów więcej. Stres olbrzymi. dobrze że na szybko udało mi się poustawiać z pamięci najważniejsze rzeczy i nikt na sali się nie poznał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli TD12 ma gdzieś slot na USB (jak Roland TD9) to na pewno jest opcja wrzucenia ustawień na pendrive. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się zrobić zrzut swoich brzmień dla bezpieczeństwa :biggrin: .Są na to sposoby na przykład pobrać program dedykowany do Rolanda z tej stronki http://www.vdrumlib.com/ tu są duże możliwości można go używać testowo za darmo przez 10 dni. Można też ściągnąć jakiś darmowy program np midi ox i też skopiować swoje ustawienia a potem zapisać na cd czy penie :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzebię temat i zwrócę sie do osób które zapisują swoje sety w pamięci komputerów, laptopów itp. Który programów polecacie dla kogoś kto nie włada angielskim zbyt dobrze. Który z nich jest w miarę prosty? Które z nich sa płatne a które darmowe? Być może każdy z Was ma swoje osobiste doświadczenia z nimi. Bardzo proszę o swoje komentarze na temat powyższego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...