Skocz do zawartości
Piotrek194

Jaki werbel do 800zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł ten czas kiedy w końcu trzeba się przesiąść z niiiisko budżetowego werbla na coś lepszego. Jestem trochę zielony w tych tematach... Gram mocniejszego rocka. Szukam czegoś dość głeboko grającego(jest takie określenie w ogóle? :lol: ) ale żeby miało fajne walnięcie. Drewniany czy raczej metalowy? Preferuje raczej używane werble. Budżet do 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W założonym budżecie z półki pro łatwiej będzie znaleźć werbel metalowy np. Pearl Sensitone Elite Steel. Werble stalowe są zwykle tańsze od drewnianych. Drewniany werbel z półki pro też jest do zdobycia w tej cenie, przy czym raczej to będzie to coś z serii profesjonalnej, którą nie wszyscy uważają za profesjonalną (np. Premier Artist czy Yamaha Rock Tour). Na Tamę Starclassic Maple nie ma co liczyć (chyba że poobijana z grzybem w środku).

Pytanie drewno czy metal to sprawa bardzo indywidualna. Można jednak zastosować tzw. społeczny dowód słusznosci i zwrócić uwagę, że:

- wiekszość mocno grających bębniarzy używa werbli metalowych

- najczęściej nagrywany werbel jest metalowy (Supraphonic)

- najbardziej znane werble są metalowe (Supraphonic, Dynasonic, Black Beauty, Acrolite - wyjątek stanowi Radio King)

W tej sytuacji myślę, że rozważenie werbla metalowego jest w Twoim przypadku bardzo uzasadnione. Jeżeli jednak Tobie bardziej pasuje dźwięk drewniany, to nikt nie ma prawa odwodzić Cię od takiego pomysłu. O ile o rozmiarach werbla można dyskutować (granie ciężkiego roka na pikolaku 12x3 to dyskusyjny pomysł), to kwestia materiału korpusu jest zawsze otwarta.

Podsumowując, za tę kasę szukałbym porządnego werbla stalowego. Jest też szansa wyrwać w tej kasie Acrolite, ale tu jest problem tego typu, że one bardzo podrożały w USA, a dodatkowo dolar wysoko stoi. Oczywiście dasz radę kupić za 800 zeta Acrolite w super stanie wraz z transportem z USA, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, żeby nie zapłacić 300 czy 400 zeta za transport. Chcesz więcej szczegółów to zapraszam na priv.

 

PS

Jak piszesz na priv to sugeruję Ci włączyć prywatne wiadomości, bo inaczej nie da się odpowiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pearl SensiTone Elite Steel bardzo fajny werbelek tak jak napisał adamsz. Mam go od niedawna i bardzo mile mnie zaskoczył .Pięknie się stroi i pięknie gada . Oczywiście wersja na 10 lug/śrub SensiTone Elite/Premium .Polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdecydowanie przedmówcę w kwestii Sensitone Elite Steel. Piękny, przeszywający, głęboki sound. Doskonale się nagrywa.

Łap, mam akurat krótkie nagranie telefonem: https://vid.me/BXH7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...