Skocz do zawartości
grzechu1x

Strojenie 8" Toma

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze strojeniem a mianowicie znalazłem w iDrumTech gotowca do zestawu, ale brakuje w nim właśnie toma 8 cali. Cały set strojony do

 

10" góra na 233, dół 247

12" góra na 156, dół 165

14" góra na 123,5, dół 147

16" góra na 104, dół 123,5

 

Na tym stroju moje pdp brzmią mega dobrze, jednak brak tego 8" toma popchnął mnie do szukania gotowców w tabeli tune-bot'a, a tam interwał pomiędzy rezo a górą jest większy, jednak zaryzykowałem i padaka totalna. Przestroiłem cały zestaw i to już w ogóle dno. Może ktoś wie, jak znaleźć strój na tą nieszczęsną ósemke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam konkretnych numerkow z tune bota itd. ale po zdjeciu naciagu uderzanego sprobuj nastroic dolny naciag o kwarte czysta wyzej niz 10" (pierwszy interwal piosenki "w murowanej piwnicy tancowali zbojnicy" :) zaczynajac od toma 8").

tune bota mozesz uzyc zeby sprawdzic czy wszystkie naciag jest dobrze nastrojony - do jednego dzwieku. nastepnie sprobuj nastroic gore - o tzw tryton (ew. rowniez kwarte) tym razem nizej niz rezonans.

pamietaj ze maly bebenek to... maly bebenek :) ma swoja charakterystyke, nie zabrzmi nisko. on jest po to aby wysoko "spiewac". moze dlatego masz wrazenie, ze cos jest z nim nie tak, bo oczekujesz czegos, na co fizyka nie chce pozwolic? ;)

 

pozdr.

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunebot'a nie mam, wspomniałem o tabeli Hz, którą producenci dodali do apki na smartfony, gdy miałem problem bo w iDrumTech'u, skąd miałem rozpiske i czym stoiłem nie było 8". Poza tym cały set brzmiał poprostu rewelacyjnie. Rozumiem, że mały bębenek zaśpiewa inaczej to jasne jak 2x2, ale strojąc 8 tabelką z tunebot'a a reszte tabelką z iDrumTech'a zupełnie był inny i nie komponował się z resztą zestawu.

I sorry, ale nie chce po raz kolejny przestrajać całego setu tym razem na ucho, bo nie bardzo potrafie a i zwroty kwarta, kwinta a tym bardziej tryton są mi obce. Stroje iDrumTech'em i/lub SpectraPlus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

nie uzywam aplikacji telefonowych do strojenia bebnow, ale... skoro stroisz przy pomocy tabeli hercow (Hz) to bez problemu znajdziesz tabelke herze na interwaly muzyczne - podajac np 240Hz i kwarta czysta.

nawiasem mowiac interwaly nie taki diabel straszny jak go maluja. kwarta czysta to 5 poltonow (najmniejsze odleglosci miedzy 2 dowolnymi klawiszami fortepianu), tryton to 6 poltonow, kwinta 7 poltonow. na pewno znajdziesz tabelke zmiany Hz (od zadanej czestotliwosci) o ilosc tonow :)

Herze masz? masz. znajdziesz tabelke i stroisz przy pomocy telefonu do zadanych Hz.

zaden problem. z tunebotem czy telefonem (skoro masz taka aplikacje :) ) zadna roznica i zaden problem.

 

pozdr. i udanej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...