Skocz do zawartości
sqir

Moduł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy członek. Chciał bym podpytać forumowiczów w kilku sprawach. 
Mianowicie nie owijając w bawełnę od jakiegoś czasu jestem posiadaczem eperkusji XM-T.
Nie jest tragicznie, siatkowe naciągi, dwustrefowe pady no i ten moduł. Drzazga w oku.

1. Posiadam do niego instrukcję ale nie mogę dojść jak użyć go do MIDI-USB.
Do ezdrummera potrzebny kolejne urządzenie MIDI, FLstudio nie wzbudza się od uderzeń.
Ustawienie setów jest na samym tym urządzeniu bardzo zawiłe, nie ogarniam.
Połącznie tego modułu MIDI-USB też nie należy do łatwych, do tej pory szukam prostego oprg.
Ale nie poddaje się.
Czy może kiedyś komuś udało się podłączyć to pod USB? 

2. Przymierzałem się więc do innego modułu który bez dodatkowych wtyczek i plugniów,
łączył się z MIDI-USB, padło na  ALESIS TRIGGER IO. Czy warto? Za cenę 280zł tak, ale
przegapiłem aukcję i poszukiwania trwają dalej. Tak rodzi się pytanie, co wybrać z pośród:

Alesis TRIGGER IO
Alesis DM5 Pro [bez usb i pisali na forum że bez dwustrefowych padów]
Alesis D4 

Co bym chciał uzyskać, jako że jestem nie doświadczony w modułach: łatwość w podłączeniu się USB-MIDI.
Nie umiem manualnie ustawiać setów, chyba że zraziłem się przez ten XM-T. Warto było by też utrzymać te dwustrefowe pady. 
Cenowo trzymam się do 400 w dół. Jestem otwarty na wasze sugestie, rozwiązania. Czy ktoś chętny coś doradził, by wskazał?

Z wyrazami szacunku 
Sqir.


[właśnie ogarniam instrukcje od MVA z MIDI]

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z braku odpowiedzi nasuwa się pytanie:

czy źle zadałem pytania?

w tym przypadku:

ZAPŁACE ZA POMOC !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli będziesz kupował/kupiłeś moduł który ma wyjście tylko midi (bez USB) trzeba będzie dokupić porządny kabel konwertujący sygnał midi na USB. Ja mam dobry moduł, a kupiłem tani kabelek midi-usb i była tragedia... Podłączyłem to do addictive drums i 3/4 sygnałów wybierało, reszta się nie rejestrowała. 

 

Dlatego jak chcemy używać modułu z kompem, najlepiej od razu mieć jakiś moduł z USB. Tylko zauważyłem że np. Alesis DM10 grał mi plug&play (sam się zainstalował sterownik, a w addictive drums musiałem tylko aktywować). Roland td11 niestety już trzeba było pobrać wtyczkę ze strony producenta.

 

Jeżeli się decydujesz na łączenie z kompem to już bierz Alesis IO - do tego został w końcu stworzony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...