Skocz do zawartości
seroslav

Która kompaktowa perkusja?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu kompaktowej perkusji. Jest to podyktowane tym, że mam mały samochód i gram często koncerty, więc nie chcę za dużo targać. Interesuje mnie szczególnie model Tamy – Silverstar Cocktail-Jam. Dla moich zastosowań byłby idealny, cena jest dość wysoka ale odchodzi koszt hardware(za wyjątkiem 1 ramienia na talerz i statywu do hi-hata) oraz pokrowców, więc jest to przynajmniej trochę bardziej opłacalne. Jeśli chodzi o inne perkusje, to w grę wchodzą tylko zestawy Fusion i centralka 20”, najlepiej z tylko 2 tomami, 10 i 14.

 

Moje zapytanie więc brzmi, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ten zestaw Tamy jest w ogóle wart zachodu? Jeśli nie, to jaki zestaw do 3k(razem z werblem, może być bez hardware) jest warty polecenia(tylko używane)? Miałem kiedyś DW PDD FS Fusion z brzozy z centralką 20” i bardzo sobie go chwaliłem, ale ten model jest raczej ciężko dostać, bo od dłuższego czasu już go chyba nie produkują.

 

Od razu mówię że dziwne wynalazki typu perkusje bez korpusów nie wchodzą w grę.

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi, odwdzięczę się plusikami, a nawet postawię piwo :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym czegoś takiego nie kupił bo to trochę lipnie wygląda chyba, że rowerem na te koncerty dojeżdżasz. Ja mam Mapexa Storm Fusion, za którego razem z hardware dałem 2699 zł. Zgrabny dobrze brzmiący zestaw z drewna topolowego, który szybko się rozkłada i składa, więc jest to dobra opcja mobilnej perki. Jak byś był przejazdem w Łodzi to zapraszam, to sobie przetestujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie topolowe bębny, grałem na Pearlu Exporcie i był moim zdaniem zbyt kiepski jak na te pieniądze. Chyba jednak dam sobie spokój z tym Silverstarem, bo za tę cenę mogę już znaleźć z klonu bębny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się posypie hejt, ale kupiłem z myślą o córce Fame Jungle Maple i fajne gary. Hardware wiadomo syfiasty, ale same korpusy na dobrych naciągach bardzo spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...