Skocz do zawartości
seroslav

Który hi-hat na lince?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu statywu do hi-hatu na lince. Niestety, wybór w tej kwestii jest dość mały jeśli chodzi o „tanie” sprzęty, jeśli w ogóle można statyw za 1k takim nazwać(swoją drogą nigdy nie zrozumiem fenomenu cen hihatów na lince, ale mniejsza). Do czynienia z takimi statywami niestety nigdy nie miałem, stąd moje zapytanie, jaki model wybrać żeby nie przepłacić? Nie zależy mi na topowych modelach, raczej coś z niższej półki średniej.

 

W oko wpadł mi model Dixona za ok. 500zł i ten interesuje mnie najbardziej. Wygląda solidnie, ma długą linkę i dobre recenzje. Z drugiej strony na Thomannie znalazłem bardzo taniego Milleniuma(fuj!!!) za 250zł. Oceny są w miarę przychylne w których zazwyczaj powtarza się fraza, że w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie. Znalazłem nawet poradnik jak usprawnić ten hi-hat jakimś smarowaniem, wymianą sprężyny, usunięciem jakichś śrubek i po tych zabiegach podobno sprzęt jest przyzwoity. Jeśli tak, to bezsprzecznie biorę Milleniuma.

 

Generalnie jeśli chodzi o statywy wyznaję zasadę że tylko używki, jednakże w przypadku sprzętu tak niszowego jak hi-haty linkowe rynek wtórny praktycznie nie istnieje, więc interesują mnie raczej modele nowe, chociaż jeśli trafi się coś dobrego używanego to jak najbardziej tę opcję rozważę.

 

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi, odwdzięczę się plusikami, a nawet postawię piwo :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...