Skocz do zawartości
seroslav

Talerze ze średniej półki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zakupu porządnych talerzy do mojego nowego zestawu. Niestety z talerzami miałem bardzo mało do czynienia, a do dużego miasta ze sklepem z talerzami mam daleko i nie wybieram się w najbliższym czasie. Jeśli chodzi o testy na YouTube to jest – jak wiadomo – słabo pod tym względem, ponieważ mikrofon mikrofonowi nierówny. Stąd moje zapytanie na temat doboru odpowiednich talerzy, celuję mniej-więcej w półkę średnią, ponieważ na szczęście mam trochę większy budżet a naturalnie na talerzach nie warto oszczędzać. Oto moje wymagania:

1. Hi-hat:
- stop tylko B20 lub lepszy.
- rozmiar maksymalnie 14”.
- brzmienie ciemne, absolutnie nie szkliste.
- wykończenie broń boże nie brilliant.
- cena do 1,5k.
- wolałbym nowy ale używane też rozpatrzę.

 

2. Ride:
-stop tylko B20 lub lepszy.
-rozmiar do 22”.
-może być z bellem lub bez.
-brzmienie ładne :), ponownie, byle nie szkliste.
-w miarę krótki sustain, ale tym mogę sobie poradzić wytłumieniem więc w sumie mało ważne.
-wykończenie nie brilliant ale w sumie rozpatrzę każde.
-cena do 1k.
-TYLKO używane.

 

3. Crash:
-stop najlepiej B20, ale dobre B8 też mogą być.
-rozmiar tylko 14”.
-brzmienie klarowne, KRÓTKIE.
-wykończenie nie brilliant.
-cena do 500zł.
-wolę nowy ale rozpatrzę używki.

 

4. China:
-stop obojętny.
-rozmiar tylko 14”.
-brak specjalnych wymagań co do brzmienia, byleby było przyzwoite.
-wykończenie jakiekolwiek.
-cena do 500zł.
-TYLKO nowe.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi(mogę postawić piwo :) ), odwdzięczę się plusikami.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbki na stronie zildjiana i meinla raczej oddają charakter brzmienia także spokojnie można się na tym opierać. Na youtubie jest też kanał :

https://www.youtube.com/channel/UCeF3Y6ryS8xuswa8i8PJ4gA

Moje talerze też brzmią bardzo podobnie jak u nich. Tam też najłatwiej znaleźć nieprodukowane już serie.

Odnośnie konkretnych linii/modeli nie napiszę - ja preferuję jasne i raczej z takimi blachami miałem styczność.

W twoim budżecie da się już półkę pro spokojnie kupić - tylko raczej trzeba będzie na jakieś ustępstwa pójść w rozmiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...